mizuhiki Dėmesio! Visus besimokančius japonų kalbos kviečiame sudalyvauti japonų kalbos skaitovų konkurse „Japonijos ir Lietuvos pasakos japoniškai“, kuris vyks spalio 18 dieną (penktadienį). Konkursą organizuoja Japonijos organizacija „Nihongo Salon“ ir VDU japonistikos klubas HASHI. Dalyviai bus suskirstyti į tris lygius pagal japonų kalbos mokymosi patirtį:

1. Pradedančiųjų lygis (初級). Tai žmonės, mokantys hiragana, katakana ir keletą pagrindinių kanji.
2. Vidurinis lygis (中級). Jam priskiriami jau labiau pažengę, daugiau kanji mokantys žmonės, kurie jau patys kuria sakinius.
3. Pažengusiųjų lygis (上級). Šie žmonės gali susikalbėti japoniškai įvairiomis temomis, gali kurti sudėtingesnius sakinius.

Kiekviename lygyje dalyvių lauks skirtingos užduotys. Užduotis pradedantiesiems – išmokti raiškiai perskaityti paskirtą japonišką pasaką. Vidurinio lygio užduotis – perskaityti ilgesnę japonišką pasaką (galima pasirinkti mūsų siūlomą arba pasiūlyti savo mėgstamą japonų pasaką) ir sukurti trumpą jos santrauką lietuviškai. Pažengusiųjų lygis – ypatingas. Jų užduotis bus išversti trumpą lietuvišką istoriją (legendą, padavimą, pasaką) į japonų kalbą ir ją perskaityti renginio metu. Pasiruošimo metu Jums talkins „Nihongo Salon“ atstovai Japonijoje. Konkurso nugalėtojų laukia japoniški prizai.

Renginys vyks VDU Katalikų teologijos fakultete, Didžiojoje Auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas). Preliminari renginio pradžia – 11 val.

Jeigu susidomėjote, užpildykite prisegtą anketą ir atsiųskite adresu info [eta] hashi.lt iki rugsėjo 12 dienos (imtinai). Lauksime!