photo 1Birželio 16 d. (pirmadienį) 10 valandą VDU buvo oficialiai atidarytas Konfucijaus instituto mokymo kabinetas (Teaching Point). Atidaryme dalyvavo Konfucijaus instituto direktorė prof. Donghui Zhang su darbuotojais, VDU prorektorė prof. Auksė Balčytienė, Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė prof. Ineta Dabašinskienė, Kultūros studijų ir etnologijos katedros vedėja dr. Laimutė Anglickienė, Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

Ceremonijos metu buvo atidengta mokymo kabineto lentelė prie Humanitarinių mokslų fakulteto (Donelaičio 52), 601 auditorijos. Šioje auditorijoje dažniausiai vyksta kinų kalbos paskaitos. Taip pat Konfucijaus instituto direktorė VDU prorektorei įteikė simbolinę knygą.

Mokymo kabinetas steigiamas glaudžiai bendradarbiaujant VDU su Vilniaus universiteto Konfucijaus institutu, kuris yra svarbiausia kinų kalbos ir kultūros studijas vystanti institucija Lietuvoje. Anot dr. Aurelijaus Zyko, „kabineto atidarymas yra reikšmingas žingsnis ne tik plėtojant kinų kalbos studijas VDU, bet ir puikus bendradarbiavimo tarp VDU ir VU pavyzdys“. Prielaidos kabinetui steigti sudarytos Balandžio 29 d., pasirašius memorandumą tarp abiejų institucijų.

Šiuo metu VDU yra daugiausia kinų kalbos studentų paruošianti institucija Lietuvoje. Šiais metais VDU kinų kalbos mokėsi apie 90 studentų. Nuo rugsėjo šis skaičius išaugs dar labiau. Dauguma studentų kinų kalbą studijuoja kaip specialybinę kalbą Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų programoje.