andriusGegužės 9 d. įvyko VU Konfucijaus instituto organizuotas konkursas “Chinese Bridge”, kurio metu visos Lietuvos studentai besimokantys kinų kalbos varžėsi savo kalbiniais gebėjimais, žiniomis apie Kiniją ir talentais.

Tarp šešių nacionalinio konkurso dalyvių buvo trys VDU Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų programos studentai: Zita Mažeikaitė, Ieva Širvelytė ir Andrius Vilkas. Pagrindinį prizą laimėjo VDU studentas Andrius Vilkas, kuris atsakė į visus žinių patikrinimo klausimus ir sužavėjo komisiją savo vieša kalba kiniškai ir perskaitytu kinų poeto Haizi eilėraščiu apie pavasario žiedus. Jis turės galimybę važiuoti į Kiniją atstovauti Lietuvą viso pasaulio Chinese Bridge.

Kinijos naujienų agentūra Xinhua paskelbė straipsnį apie šį renginį, kuriame laimėtojas ir kiti dalyviai dalijosi savo mintimis apie Kiniją.