10358117_782537025099521_508149428_nMielieji studentai,

Sveikinu visus su prasidėjusiais mokslo metais ir žinių diena.

Kuomet prieš ketverius metus teikėme Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų (RASK) programą registracijai, tikėjomės nedidelės programos, neviršijančios 30 studentų. Realybė gerokai pranoko mūsų lūkesčius. Nuo pat pradžių susidomėjimas RASK buvo didelis ir kasmet augo. Jau pernai metais RASK programa tapo didžiausia Humanitarinių mokslų fakultete ir viena didžiausių bei populiariausių visame universitete. Todėl dabar jau pagrįstai didžiuojamės būdami didžiausia Azijos studijų programa Baltijos šalyse. Jūs, mūsų studentai, irgi turėtumėte didžiuotis būdami stiprios, įdomios, inovatyvios bendruomenės dalimi.

Tačiau tai natūraliai susiję ir su naujais iššūkiais jums tampant naujais Rytų Azijos specialistais Lietuvoje. Norėdami išlikti konkurencingi būsimojoje darbo rinkoje, kuri apims ne tik Lietuvą ir Europą bet ir Azijos šalis, turite ugdyti save ir stiprėti. Tikiu, kad jūsų tarpe bus puikūs vertėjai, verslo įmonių darbuotojai, diplomatai ir mokslininkai, atveriantys Lietuvai tolimus pasaulius ir kraštus. Tačiau kol kas niekas nelauks jūsų išskėstomis rankomis su darbo pasiūlymais. Pirmosios studentų laidos turės įrodyti savo stiprybes, o galbūt ir patys inovatyviai kurtis darbo vietas.

Leiskite priminti, kad programa – ne tik paskaitos ir atsiskaitymai. Kurdami RASK, mes labai daug investavome į jos kontekstą: papildomas galimybes savarankiškai ir laisvai tobulėti, kartu įgyvendinant artes liberales idėją. Šiame kelyje jums padeda aktyvi klubų veikla, augantys bibliotekos fondai, išsiplėtęs partnerių Rytų Azijos šalyse tinklas, įvairios praktikų pasiūlos. Nepraleiskite galimybės ir įgyti gretutinę specialybę: politikos mokslų, ekonomikos ar IT sertifikatas prie Rytų Azijos kalbų ir kultūrų specialybės padarys jus gerokai konkurencingesnius ir padės kurti savo ateitį.

Labai džiugu, kad mūsų gretas nuolat papildo nauji žmonės. Šįmet į RASK programos dėstytojų būrį sėkmingai įsitraukė prof. Asta Kazlauskienė ir dr. Giedrė Barkauskaitė. Nuo rudens japonų kalbą dėstys miela dėstytoja iš Osakos, Kayako Takagi, o kinų kalbą – Liaoningo universiteto magistrantas Li Šu. Tikimės, kad jie Lietuvoje, Kaune, atras savo antruosius namus.

Dar kartą sveikinu su Mokslo ir žinių diena.

Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų programos komiteto pirmininkas
Aurelijus Zykas