hskVilniaus universiteto Konfucijaus institute organizuojamas tarptautinis kinų kalbos egzaminas – HSK (Hanyu shuiping kaoshi). Kasmet vyksta dvi egzamino sesijos – kovą ir gruodį.

HSK – tai tarptautinis kinų kalbos egzaminas skirtas ne kinų kilmės užsieniečių kinų kalbos lygiui nustatyti – įvertinti gebėjimus bendrauti kiniškai kasdieniame gyvenime, akademinėje ar darbo aplinkoje. Šio egzamino rezultatai reikalingi:

• stojant į universitetus Kinijoje;
  • teikiant paraišką stipendijai studijoms Kinijoje gauti;
  • gali praversti ieškant darbo;
  • yra puikus būdas patikrinti įgytų kinų kalbos žinių lygį.

Egzaminą sudaro dvi dalys: kalbėjimas ir egzaminas raštu. Yra galimybė pasirinkti viena iš dviejų arba laikyti visą egzaminą.

HSK suskirstytas į 6 lygius, iš kurių pasirenkamas vienas, įvertinus asmeninius kinų kalbos gebėjimus. Daugiau informacijos apie reikalavimus keliamus kiekvienam iš 6-ių lygių ir pasiruošimą egzaminui rasite interneto svetainėje: www.chinesetest.cn.

Registracija į HSK

VU Konfucijaus institute artimiausias egzaminas vyks 2016 m. kovo 20 d.;

Registruotis internetu puslapyje www.chinesetest.cn iki vasario 22 d.
Kitas egzaminas vyks gruodžio 4 d. Registruotis iki lapkričio 7 d.

HSK mokestis

HSK 1 lygis: 15 € (50 Lt)
HSK 2 lygis: 25 € (85 Lt)
HSK 3 lygis: 35 € (120 Lt)
HSK 4 lygis: 45 € (155 Lt)
HSK 5 lygis: 55 € (190 Lt)
HSK 6 lygis: 64 € (220 Lt)

Pradedančiųjų lygio šnekamosios kalbos egzaminas: 20 € (70 Lt)
Vidurinio lygio šnekamosios kalbos egzaminas: 32 € (110 Lt)
Pažengusiųjų lygio šnekamosios kalbos egzaminas: 44 € (150 Lt)

Mokestis turi būti pervedamas į Vilniaus universiteto sąskaitą.
Dėl tikslesnės informacijos apie mokėjimą kreipkitės el. paštu konfucijaus.institutas@gmail.com