GJO-kanbanKovo 13 d. 15:00 val. Vytauto Didžiojo universitete bus steigiamas Global Japan Office (GJO), kurį koordinuos naujasis VDU partneris Tokijo Užsienio studijų universitetas (TUFS). Šis GJO bus toks pirmasis šiaurės rytų Europoje.

„Džiugu, kad VDU pakviestas į prestižinių pasaulio universitetų gretas“, – teigė GJO koordinatoriumi skiriamas dr. Aurelijus Zykas, išreikšdamas viltį, kad GJO turėjimas pagerins galimybes įsisavinti Japonijos inicijuojamus projektus bei Japonijos studijų plėtrai siūlomas lėšas. Anot koordinatoriaus, šį sprendimą nulėmė ilgametis VDU Azijos studijų centro indėlis japonistikos srityje. „Per pastarąjį dešimtmetį VDU tapo japonistikos lyderiu Baltijos šalyse. Čia daugiau nei 100 studentų mokosi japonų kalbos, turime net 16 partnerių Japonijoje, čia gimė pirmasis išsamus lietuvių-japonų kalbų žodynas. Man asmeniškai GJO steigimas VDU – tai didžiausias mūsų komandos darbo įvertinimas.“ – teigė dr. A. Zykas

GJO yra Tokijo Užsienio studijų universiteto kuriami ir koordinuojami centrai visame pasaulyje, padedantys vystyti Japonijos studijas. 2014 m. TUFS vyriausybės buvo pripažintas vienu iš Top Global universitetų Japonijoje, ir jam suteikta išskirtinė teisė kurti tokių centrų tinklą. Iki pernai metų buvo įkurti 11 GJO visame pasaulyje, ir jų šeimininkais sutiko tapti prestižiniai pasaulio universitetai, tokie kaip Londono universitetas (turintis didžiausią Azijos studijų centrą Europoje – SOAS), Salamankos universitetas, Kairo universitetas, Šanchajaus užsienio studijų universitetas, Tamkango universitetas ir pan. Dabar egzistuojančių GJO sarašą galima rasti čia (Išsamesnis aprašymas japoniškai).

Derybos dėl GJO kūrimo tarp VDU ir TUFS buvo vykdomos trejus metus. 2015 m. Tokijo Užsienio studijų universitete apsilankė ir tuometinis VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka su delegacija. TUFS yra vienas iš kelių Azijos universitetų, kuriame dėstoma lietuvių kalba. Jo lietuvių kalbos dėstytoja, dr. Eiko Sakurai, labai daug prisidėjo prie pasiruošimų kuriant naująjį GJO.