Spalio 4 – 11 dienomis, Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų bakalauro programos ketvirtakursė Alanta Kaminskaitė, laimėjusi nacionalinę „MIRAI“ programos atranką, viešėjo Japonijoje. Ši programa yra remiama Japonijos vyriausybės ir skirta jauniesiems ateities lyderiams. Programos metu kelios dešimtys studentų iš įvairių pasaulio šalių savaitę praleido Japonijoje, kur dalyvavo diskusijose, lankėsi vietinės ir centrinės valdžios institucijose, įvairiose kompanijose, universitetuose, susipažino su Japonijos ekonomine bei politine sistema, kultūra.

Programos metu mūsų atstovė aplankė Tokiją, Hirošimą ir Kiotą kur įgijo neišdildomų įspūdžių. Kelionė prasidėjo Tokijuje, kur Alanta lankėsi Užsienio reikalų ministerijoje, KEIO universitete ir klausėsi įvairių paskaitų apie šalies politiką, ekonomiką bei kultūrą. Hirošimoje „MIRAI“ dalyviai lankėsi garsiojoje Itsukušimos šventykloje, Hirošimos Ramybės memorialiniame muziejuje ir parke kur turėjo galimybę daugiau sužinoti apie Antrąjį Pasaulinį karą bei susitikti su žmogumi išgyvenusiu atominės bombos sprogimą. Kiote „MIRAI“ programa supažindino su Kinkakuži, Higaši Hongandži budistinėmis šventyklomis bei Kavamuros No teatru. Kelionė baigėsi Tokijuje, kur studentė aplankė Tokijo nacionalinį muziejų, Tokijaus Rikai nelaimių prevencijos parką ir Ropongi kalvas, nuo kurių atsiveria Tokijo panorama. Programa baigėsi Užsienio reikalų ministerijoje kur programos dalyviai bei Japonijos viceministras pirmininkas dalinosi mintimis apie „MIRAI“ programą.

„MIRAI“ programa suteikia galimybę programos dalyviams susipažinti su Japonija ir daugybe įdomių žmonių, o kelionės metu sukaupti įspūdžiai bei patirtis bus naudinga ateityje.

Daugiau skaitykite čia.