VDU Azijos studijų centras kartu su TUFS Global Japan Office Kaune 2018 m. rugsėjo 12-15 dienomis kviečia nepraleisti 29-osios tarptautinės EAJRS (European Association of Japanese Resource Specialists) konferencijos, kurios tema šiais metais yra „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“ / “(G)localizing Japanese Studies Resources”.

Į konferenciją atvyksta 97 dalyviai iš tokių šalių kaip Japonija, Kinija, JAV, Kanada, Indija, Prancūzija, Šveicarija, Vokietija, Suomija, Švedija, Danija, Belgija, Norvegija, Slovėnija ir kt. 2018 m. Kaune įvyksianti konferencija bus pirmoji šios asociacijos konferencija Baltijos šalyse ir trečioji Rytų Europoje.

„Tai, kad Vytauto Didžiojo universitetas buvo išrinktas suorganizuoti šią pasaulinio lygio konferenciją mums yra didelė garbė, – sakė Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas, – Manau, viena to priežasčių buvo labai aktyviai mūsų centro kuriami ir naudojami elektroniniai ištekliai, tokie kaip japonų-lietuvių kalbų žodynas ar japonų kalbos vadovėlis. Pernai metų konferencijos Osle metu dalyvius labai sudomino Kaune ribotomis galimybėmis kuriami elektroniniai japonistikos ištekliai, kurie pritaikomi vietos, t.y. lietuviškiems poreikiams.“

Pagrindinis dėmesys konferencijos metu bus skiriamas išteklių pri(si)taikymui prie vietos vartotojo globaliame kontekste. Atsižvelgiant į tai, kad šiais metais konferencija organizuojama Kaune – mieste, turinčiame glaudų santykį su Čiune Sugihara, gelbėjusiu žydų gyvybes 1939-40 m., dalis konferencijos skiriama japonistikos resursams susijusiems su Antruoju Pasauliniu karu. Renginio metu svečiams bus rodomas dokumentinis filmas „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“, pristatoma Azijos knygų erdvė VDU bibliotekoje.

Europos Japonijos studijų išteklių specialistų asociacija yra viena didžiausių japonistikos specialistus vienijančių organizacijų pasaulyje, kuri ypatingą dėmesį skiria japonologijos išteklių kaupimui, kūrimui, valdymui ir sklaidai. Kasmetinės jos konferencijos vyksta nuo 1994 m. daugiausia Vakarų Europos valstybėse ir sutraukia šimtus specialistų iš viso pasaulio: ne tik Europos ir Japonijos, bet ir iš Australijos, Amerikos bei Azijos valstybių.

Konferencijos programa