2019 m. birželio 13-14 d. Šiaurės šalių Kinijos studijų asociacija (angl. Nordic Association for China Studies) kviečia į 14-tą konferenciją „Kai Kinija susiduria su pasauliu: įsitraukimas ar neįsitraukimas? Žymint šimtąjį Gegužės 5-osios judėjimo jubiliejų“ (angl. “When China Faces the World: Engagement or Disengagement? Marking the Centenary Anniversary of the May 5th Movement”).

Po keturis dešimtmečius trukusios „atsivėrimo ir reformos“ politikos klausimas kaip bendradarbiauti su pasauliu tampa vis svarbesnis. Kinija kildama į tarptautinės politikos centrą, kaip viena stipriausių XXI a. valstybių, nori išlaikyti ir stiprią minkštosios galios poziciją. Kinija stiprėjančios globalios integracijos metu siekia daryti didesnę įtaką tarptautinės sistemos ir „žaidimo“ taisyklių formavimui bei tuo pat metu labiau padidinti savo išskirtinumą.  

Dviprasmiškiems Kinijos santykiams su išoriniu pasauliu įtakos turėjo ir įvairios studijų sritys, ne tik tarptautiniai santykiai ar politika, bet, pavyzdžiui ir kalbos politikos analizė. Ar Kinijos mokslininkai turėtų dalyvauti tarptautiniuose akademiniuose debatuose? O galbūt jie turėtų siekti formuoti tarptautinius debatus naudojantis Kinijos diskursais? Diskusijos šiuo ir kitais klausimais vyks dviejų dienų trukmės konferencijos metu.

Paraiškos priimamos iki 2019 m. kovo 1 dienos.

Daugiau apie konferenciją skaitykite čia.