Be bakalauro ir magistro Rytų Azijos studijų programos bei kalbų paskaitų, VDU yra organizuojami edukaciniai-kultūriniai renginiai, kuriuose galimybę gilintis į Azijos šalių ypatumus turi ne tik universiteto studentai, bet ir visi besidomintieji. Tai – vasaros mokyklos, viešos paskaitos, konkursai, parodos, kiti meno renginiai.

Kultūros populiarinimas nėra pagrindinis Azijos studijų centro tikslas, tačiau tai visiems mums svarbi veiklos dalis, kurią vykdydami bendradarbiaujame su ambasadomis ir kultūros institucijomis Lietuvoje, taip pat su Hashi, Hallyu ir Wuwei klubais.

Kalbų konkursai


Azijos studijų centras nuolatos skatina studentų ir moksleivių tobulėjimą Azijos kalbose, kartu su partneriais organizuodamas kalbos konkursus. Šiomis populiariomis olimpiadomis siekiama puoselėti Azijos kalbų studijas Lietuvoje, suteikti galimybę konkursų dalyviams pasitikrinti savo kalbos žinias bei geriau pažinti savo bendraminčius.

2010 m. kovo mėn, bendradarbiaujant su Vilniaus ir Klaipėdos universitetais, Kaune suorganizuotas antrasis Lietuvoje Japonų šnekamosios kalbos konkursas, kuriame varžėsi dalyviai iš visos Lietuvos. 2012 m. suorganizuotas ketvirtasis, o 2015 m. – penktasis konkursai. Sekant šiuo pavyzdžiu, 2014 metų spalio mėn. pirmą kartą Lietuvoje buvo suorganizuoti korėjiečių ir kinų kalbų konkursai. Jų dalyviai turi progą pademonstruoti savo kalbos žinias bei pasiruošti kalbą pačių pasirinkta tema.

2013 metų spalio 18 d. buvo pradėta dar viena tradicija: įvyko japonų kalbos skaitovų konkursas, kurio tema buvo „Japonijos ir Lietuvos pasakos japoniškai“. Jis susilaukė didelio dėmesio, todėl 2015 m. kovo mėn. buvo suorganizuotas ir antrasis. Jų metu dalyviai raiškiai skaito japoniškų pasakų tekstus, juos patraukliai pristato, o taip pat praktikuojasi versti lietuviškas pasakas į japonų kalbą.

Visų konkursų dalyviai vertinami kompetentingų komisijų ir gauna pažymėjimus apie savo laimėjimus. Šių renginių partneriai yra: Japonijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos ambasada Japonijoje, Nihongo Saron, Kikkoman, Japonijos fondas, VU Konfucijaus institutas, Vilniaus universitetas, Klaipėdos universitetas, „Jukari“ ir kt.

Kultūriniai renginiai


Viešos paskaitos

Centras pastoviai organizuoja viešas paskaitas VDU studentams, moksleiviams, miestiečiams, kuriose dalyvauja įvairūs mokslo, meno, politikos, ekonomikos pasaulio atstovai iš Lietuvos bei užsienio.

Parodos ir kiti renginiai

Nuo 2005 m. Azijos studijų centras organizuoja tušo tapybos, kaligrafijos, tapybos, grafikos, fotografijų ir kitas parodas, pristatančias Azijos kultūrą. Jis taip pat koordinuoja ir priima iš Korėjos, Japonijos ir Kinijos atvykstančius menininkus, rengia spalvingus kultūrinius pasirodymus.

 

VDU Azijos savaitės


2014

2014 metais Azijos studijų centras kartu su klubais Hashi, Hallyu ir Wuwei suorganizavo didžiulio pasisekimo sulaukusią Azijos savaitę, kurios metu kurios metu kauniečiai ir miesto svečiai galėjo įvairiapusiškai susipažinti su Rytų ir Pietryčių Azijos šalimis. Renginių ciklas buvo suskirstytas į 5 dalis – kalbų diena, Azijos maisto diena, kovos menų diena, kultūros diena bei žinių diena. Taip pat kiekvienos dienos vakarą vyko susitikimai su žymiais visuomenės veikėjais, kurie dalinosi savo patirtimi apie Azijos šalis: Dalia Ibelhauptaitė, Kęstutis Ptakauskas, Jonas Slivka ir Ieva Martikonytė, Andrius Gurskis.

2016

2016 metais Azijos studijų centras kartu su Rytų Azijos klubais Hashi, Hallyu ir Wuwei suorganizavo antrąją Azijos savaitę. Kaip ir per pirmąją 2014 metais surengtą Azijos savaitę, kauniečiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti su Rytų ir Pietryčių Azijos šalių kultūromis ir kalbomis. Renginių ciklas, kaip ir praėjusiais metais, buvo suskirstytas į 5 dienas – kalbų, maisto diena, kovos menų, kultūros bei žinių. Taip pat kiekvienos dienos vakarą vyko susitikimai su žymiais žmonėmis, kurie dalinosi savo patirtimi apie Azijos šalis ir pristatė savo naujausias knygas apie Aziją – Kęstučio Marčiulyno-Bo Haeng Sunim „Laiškai iš Drakono kalnų. Dvasinis vadovas“, Gabrielės Štaraitės „Į Aziją su meile“, Kęstučio Ptakausko „Ryto Rasos sodas“ bei Kristinos Barancovaitės-Skindaravičienės „Japoniška arbatos gėrimo ceremonija pradedantiesiems“ verstą knygą iš japonų kalbos.

2017

2017 metais Azijos studijų centras kartu su Rytų Azijos šalių klubais Hashi, Hallyu ir Wu Wei suorganizavo trečiąją Azijos savaitę. Jau tradicija tapusio renginio metu kauniečiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti su Rytų ir Pietryčių Azijos šalių kultūromis ir kalbomis. Renginių ciklas buvo suskirstytas į 5 dienas: kalbų, maisto, kultūros, kovos menų, karjeros ir žinių. Taip pat kiekvienos dienos vakarą vyko susitikimai su Rytų Azijos klubais, kurių metu studentai pristatė Japonijos, Korėjos ir Kinijos kultūras. Renginį uždarė protų kovų turnyras, kurio metu studentai bei dėstytojai galėjo išmėginti savo žinias.

 

 

Sugiharos savaitė


2017 metais Azijos studijų centras kartu su partneriais suorganizavo didžiulio pasiekimo sulaukusią Sugiharos savaitę, skirtą įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą. Sugiharos savaitė suvienijo lietuvių, japonų ir žydų tautas Kaune, kur trijų tautų menininkai susitiko bendruose kūrybiniuose projektuose, mokslininkai diskutavo apie to laikmečio situaciją, o kauniečiai bei miesto svečiai buvo supažindinti su Sugiharos istorija, Japonijos kultūra, regimaisiais Japonijos pėdsakais Kaune. Renginio metu vyko koncertai, simpoziumas, viešos paskaitos, parodos, kūrybinės dirbtuvės bei kiti renginiai.

Oficiali renginio programa.

Vasaros mokyklos


2008-2009 m. Azijos studijų centras organizavo vasaros mokyklas. Vyko trys mokyklos, skirtos Japonijos ir Korėjos kultūroms, kurių dalyviai ne tik klausėsi paskaitų, skaitomų Lietuvos bei užsienio specialistų, bet ir praktiškai mokėsi kaligrafijos tušu, raku keramikos, bonsai, arbatos ceremonijos, kardų meno kendosamulnori būgnų, vėduoklių šokio, kaukių teatro paslapčių.

2008 metų vasaros mokykla „Japonų kultūros ištakos ir bruožai“

2009 metų tarptautinė vasaros mokykla „Korean language and culture summer school“

2009 metų vasaros mokykla „Tarp Japonijos ir Korėjos“