Birželio 27-29 dienomis VDU Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas kartu su Lietuvos delegacija dalyvavo pirmajame Kinijos-Rytų ir Centrinės Europos šalių švietimo politikos dialoge, kuris vyko Kinijos didmiestyje Čongčinge.
Renginį organizavo Kinijos Liaudies Respublikos Švietimo ministerija. Jo metu suvažiavo 14 Centrinės ir Rytų Europos šalių (CEEC) delegacijos, kurias sudarė vyriausybės veikėjai, aukštojo mokslo institucijų vadovai ir praktikai, dirbantys su tarptautiniu švietimu. Renginio metu atskiros šalys pristatė naujai iškylančius iššūkius vystant Kinijos studijas Centrinėje ir Rytų Europoje, buvo diskutuojama apie būdus, galinčius gerinti Kinijos bendradarbiavimą su regiono valstybėmis. Renginio nariai kartu suderino ir Čongčingo pareiškimą (Chongqing Statement), nurodantį tolimesnes gaires tarpregioniniam bendradarbiavimui.
A. Zykas apsilankė trijuose Sičuano regiono universitetuose, kuriuose susitiko su vadovybėmis ir tarptautinių skyrių atstovais. Susitikimų metu buvo aptartos galimybės vykdyti studentų bei dėstytojų mainus, bendradarbiauti mokslinių tyrimų srityse. Aplankytieji universitetai išreiškė norą bendradarbiauti su VDU, todėl VDU Tarptautinių ryšių skyrius jau pradėjo derybas dėl dvišalių sutarčių pasirašymo.
“Nors VDU kasmet pastebime intensyvėjančias Kinijos studijas ir didėjantį susidomėjimą šia šalimi, kol kas turime tik vieną partnerinį universitetą Kinijoje. – teigė A. Zykas, – Kiekviena sutartis ne tik sudaro sąlygas keistis studentais, kas ypač aktualu gausėjantiems Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų bakalaurinės programos studentams, bet ir atveria plačias galimybes keistis dėstytojais, inicijuoti tyrimų projektus. Ateityje galima būtų svarstyti ir ypač patrauklias perspektyvas organizuoti jungtines vasaros mokyklas ar jungtines studijų programas. Aplankytieji universitetai paliko labai malonų įspūdį kaip energingi, tarptautiškėjiantys mokslo centrai, norintys atsiverti pasauliui ir turintys jam ką duoti.”