Kviečiame visus susidomėjusius Rytų Azijos kultūra bei politika stebėti viešus baigiamųjų darbų gynimus. Šiais metais gynimai vyks įprastiniu būdu universiteto auditorijose.

Rytų Azijos regiono studijų magistro programos gynimai vyks gegužės 26 d., nuo 13:00 val. Putvinskio g. 23, 310 auditorijoje.

Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų bakalauro programos gynimai vyks birželio 6-7 d. nuo 10:00 val. Putvinskio g. 23, 310 auditorijoje.

Article tags: , ,

Azijos studijų centras kviečia mokslininkus, studentus ir plačiąją visuomenę į tarptautinę akademinę konferenciją, skirtą Baltijos ir Rytų Azijos regiono šalių istorinių ir šiuolaikinių ryšių tyrimams. Renginys vyks mišriu formatu (dalyvauti galima tiek nuotoliniu būdu, tiek gyvai; visi pranešimai bus transliuojami internetu) 2022 m. kovo 4-5 d. 313/103 a., Putvinskio g. 23, Kaune arba internetu per MS Teams platformą. Pristatymai vyks anglų k.

Konferencijos programa (PDF formatu)

Konferenciją įkvėpė Baltijos ir Rytų Azijos šalių santykius žyminčios sukaktys. 100 metų jubiliejus susijęs su 1921 m. Japonijos išreikštu Estijos ir Latvijos de jure pripažinimu, o 1922 m. – Lietuvos. Kinijos Respublika tą patį padarė 1923 m. Diplomatinių santykių pradžia paskatino įvairiapusį bendradarbiavimą tarp šių dviejų geografiškai tolimų regionų. Deja, sovietų okupacija ir Šaltojo karo įtampos daugelį ryšių pristabdė beveik pusei amžiaus, o sąlygos viską atnaujinti susidarė tik paskutiniajame XX a. dešimtmetyje. Tai žymi dar vieną sukaktį – 30 metų nuo diplomatinių santykių atkūrimo 1991 m.

Šios sukaktys skatina istorikus ir kitų sričių mokslininkus apmąstyti praeitį ir pateikti įžvalgų, kurios galėtų padėti kurti stipresnį tarpregioninį bendradarbiavimą ateityje. Konferencija siekia prisidėti prie šio tikslo, skatindama tyrimus ir dalijimąsi esamomis žiniomis.

FB renginys: https://www.facebook.com/events/642136990426373

Article tags: , ,

Azijos studijų centras kviečia tyrėjus iš socialinių mokslų srities dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje pavadinimu Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos tarptautinis bendradarbiavimas: sankirtos bei strategijos”, kuri bus rengiama nuotoliniu būdu 2021 m. gruodžio 21 d.

Konferencijos programą ir prisijungimo nuorodą rasite pridedame PDF faile.

Šia konferencija siekiama kartu suburti tyrėjus iš Rytų ir Vidurio Europos (VRE) šalių ir pateikti akademines įžvalgas bei tyrimais grįstą analizę, siekiant išnagrinėti Kinijos veikimo strategiją ir diplomatinį bendradarbiavimą su VRE šalimis. Pastarąjį dešimtmetį ekonominis ir prekybinis bendradarbiavimas tarp Kinijos ir VRE sparčiai augo, o kultūrinis bendradarbiavimas tapo labiau pastebimas. Nepaisant to, Lietuva pasitraukė iš “17+1” iniciatyvos, o tai tapo viena iš priežasčių santykių tarp Kinijos ir Europos Sąjungos paaštrėjimui.

Ankstesnis pranešimas teikti pranešimų paraiškas:

Pranešimų santraukas (250-300 žodžių) siųskite iki gruodžio 13 dienos el. paštu: conference.asc@vdu.lt. Su atrinktais dalyviais susisieksime ir konferencijos programą pateiksime gruodžio 15 dieną.

Siekiant išvengti su COVID19 susijusių susirgimų, konferencija vyks nuotoliniu būdu.

Pranešimų kalba: lietuvių arba anglų.

Dėl papildomos informacijos kreiptis el. paštu: mantas.macikas@vdu.lt

Article tags: , , ,

Korėjos studijų Baltijos šalyse asociacija (Baltic Association of Korean Studies, BAKS) kviečia tyrėjus iš viso pasaulio teikti pranešimų pasiūlymu trečiajai tarptautinei akademinei BAKS konferencijai, kuri vyks nuotoliniu būdu 2021 m. gruodžio 15–16 dienomis. Konferencijos tema “Remembering the Past and the Future – Korean Culture in a Changing World” ir į ją kviečiama pažvelgti iš įvairių humanitarinių bei socialinių mokslų perspektyvų. Daugiau informacijos (susijusias datas ir bendruosius reikalavimus) galite rasti išsamesniame aprašyme.

Article tags: , , , ,

Lapkričio 11-12 d. kviečiame į ES Japonijos ekspertų asociacijos valdybos nario profesoriaus Anders Törnvall paskaitų ciklą: „East Asian Values, Philosophies, Psychologies And Religions Influences On The Process Of Intercultural Communications  Today, Focusing On China, Japan And Korea“ („Rytų Azijos vertybių, filosofijos, psichologijos ir religijų įtaka šiandieniniams tarpkultūrinės komunikacijos procesams Kinijoje, Japonijoje ir Korėjoje“).

Lapkričio 11 d. 11:15-13:30 (Putvinskio 23, 103 aud.) vyks vieša paskaita „The Two Koreas- a Squeezed Civilization Between North and South, Collectivism And Individualism“ („Dvi Korėjos: civilizacija, įstrigusi tarp Pietų ir Šiaurės, kolektyvizmo ir individualizmo“), kuri pristatys, kas sieja abi Korėjas iš kultūrinių, politinių ir emocinių požiūrio taškų, bei kokios yra šių valstybių susijungimo kliūtys. (daugiau…)

Article tags: ,

VDU Azijos studijų centras kviečia į renginių ciklą skirtą „paguodos moterims“ atminti. „Paguodos moterų“ problema išlieka opi iki šių dienų ir daro įtaką Rytų Azijos tarptautiniams santykiams. Japonija laiko šį klausimą išspręstu, kai tuo tarpu Pietų Korėja siekia žalos atlyginimo ir oficialaus atsiprašymo iš Japonijos. Norime jus pakviesti praplėsti akiratį šiuo klausimu ir prisijungti prie diskusijos, sudalyvaujant trijų renginių cikle tris penktadienius iš eilės: spalio 22, 29 ir lapkričio 5 dienomis.

Spalio 22 d., 14:30 val., 103 aud. (V. Putvinskio g. 23, Kaunas)  vyks filmo „Shusenjo: The Main Battleground of the Comfort Women Issue“ peržiūra. Amerikos japonų kilmės režisieriaus Miki Dezaki juosta nagrinėja kontraversišką „paguodos moterų“ problemą, siekdamas atsakyti į aršias diskusijas keliantį klausimą – „paguodos moterims“ buvo mokama ar jos buvo paimtos į vergiją. Režisierius taipogi atskleidžia pagrindinių veikėjų, siekiančių istorijos peržiūrėjimo Japonijoje, motyvaciją ir ketinimus. (daugiau…)

Article tags: , , ,

Komaru transporto kompanija kartu su Hirošimos universiteto Lietuvos centru ir Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centru bei Japonijos kultūros studentų klubu „Hashi“ rengia Ketvirtąjį japonų kalbos konkursą. Konkursas skirtas Lietuvoje japonų kalbą besimokantiems mokiniams bei studentams. Konkurso organizatoriai siekia stiprinti dvišalius Lietuvos-Japonijos santykius ir abipusį supratimą, o šių metų tema siekia didinti sąmoningumą apie saugų eismą.

Šiais metais konkursas įgavo unikalų formatą – siekiant užtikrinti saugumą pandemijos metu, konkurso dalyvių bus prašoma įkelti savo kalbų vaizdo įrašus, kuriuos vėliau vertins komisija, atsižvelgdama į kalbos taisyklingumą, vaizdingumą, turinį, t.t. Konkursinės kalbos turi būti originalios ir sukurtos pačių dalyvių.

Registracija ir kalbų įrašai bus priimami iki 2021 m. spalio 22 d., užpildžius registracijos formą.

Konkurso rezultatai bus skelbiami 2021 m. lapkričio 13 d., 9:00-12:00 val. Lietuvos (16:00-19:00 Japonijos) laiku. (daugiau…)

Article tags: , ,

VDU Azijos studijų centras kviečia nepraleisti dr. Arvydo Kumpio fotografijų parodos „Taivanas: tarp tradicijos ir modernybės“ atidarymo, kuris vyks spalio 1 d., 13:45 val., 4 a. galerijoje (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).  Po atidarymo kviečiame į Alex Fratila paskaitą (anglų k.), kurios metu jis supažindins su dabarties Taivano visuomenės ypatybėmis bei kultūrine įvairove. Parodą vyks iki lapkričio 29 d., 4 a. galerijoje.

Taivanas – kerinčios gamtos, žavingos kultūros ir margos visuomenės šalis. Dėl savo geopolitinės padėties dažniau aptarinėjamas politikų komentaruose negu keliautojų, istorikų ar kultūrininkų atsiliepimuose. Ir tai daro šį kraštą sunkiau pažinų.

Taivano pažinimą apsunkina ir fizinis atstumas – šis faktorius bendras visoms Rytų Azijos šalims. Tačiau užtenka tik truputį pasidomėti Taivano ypatybėmis, kad pajaustume norą ten apsilankyti. Su žmona Simona taip ir padarėme. (daugiau…)

Article tags: , ,

Šiais ir kitais metais Baltijos šalys minės ne vieną jubiliejų, žymintį santykių su Rytų Azijos valstybėmis užmezgimą: tarpukariu pradėtiems kurti dvišaliams ryšiams sukanka 100 metų, o atkurtiems – 30. Ta proga Azijos studijų centras kviečia tyrėjus, besidominčius Rytų Azijos ir Baltijos šalimis, teikti pranešimus tarptautinei akademinei konferencijai „Šimtas metų kartu: istoriniai ryšiai tarp Baltijos ir Rytų Azijos regionų“ (angl. „A century of connections: historical ties between the Baltic and East Asia regions“), kuri vyks Vytauto Didžiojo universitete 2022 m. kovo 4-5 dienomis.

Renginys skirtas paminėti įsimintinus istorinius įvykius, jungiančius Baltijos ir Rytų Azijos regionus nuo tarpukario iki šių dienų: Baltijos šalių de jure pripažinimą, tarpukario diplomatinį bendradarbiavimą, ryšius sovietinės okupacijos periodu, šių laikų valstybinius, kultūrinius ir visuomeninius santykius. Konferencija kviečia dalyvius iš įvairių akademinių disciplinų pasidalinti savo tyrimais Baltiją ir Rytų Aziją jungiančių ryšių tematika. Organizatoriai neapsiriboja viena prieiga ir kviečia skaityti pranešimus įvairiose humanitarinių ir socialinių mokslų srityse, įskaitant istoriją, politikos mokslus, ekonomiką ir kt.

Paraiškas galima teikti iki 2022 m. sausio 10 d., el. paštu conference.asc@vdu.lt. Jų formos bei išsamesnė informacija pateikiama pridedame dokumente. Rezultatai apie atrinktas paraiškas ir konferencijos sekcijas paskelbsime sausio 17 d. Pirmenybė bus teikiama siūlantiems pranešimus sekcijoms. Konferencijos dalyvio mokestis: 30 EUR. Pranešimai bus skaitomi anglų kalba. Dalyvavimas galimas tiek nuotoliniu būdu, tiek gyvai.

Article tags: , ,

Kviečiame visus susidomėjusius Rytų Azijos kultūra bei politika stebėti viešus baigiamųjų darbų gynimus. Šiais metais gynimai vyks nuotoliniu būdu.

Rytų Azijos regiono studijų magistro programos gynimai vyks gegužės 26 d., nuo 13:00 val.

Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų bakalauro programos gynimai vyks birželio 10-11 d. nuo 10:00 val.

Šiais metais gynimai vyks internetu, virtualiuose gynimų kambariuose. Siekdami užtikrinti sklandžią gynimų eigą norinčius stebėti gynimus, kviečiame registruotis el. paštu: diana.jovaisiene@vdu.lt.

Article tags: