Šią vasarą Konfucijaus centro kvietimu Kinijoje viešėjo trys RASK programos antrakursiai, pasirinkę studijuoti kinų kalbą. Keletą savaičių jie praleido vasaros mokykloje, kur artimiau susipažino su Kinijos kultūra, keliavo, studijavo kinų kalbą.
Šviežiais įspūdžiais dalinosi Rimvydas Markevičius ir Andrius Vilkas.
Kaip ryžotės dalyvauti šioje stovykloje?
Andrius: Visų pirma, didelis ačiū Azijos studijų centrui už suteiktą galimybę sudalyvauti šiame projekte, kuris buvo tarsi motyvacijos užtaisas toliau žengti šiuo keliu. Tik sulaukęs galimybės lėkti į šią šalį, net nedvejodamas ja pasinaudojau. Visa ši patirtis, jau dabar galiu tvirtai pasakyti, nenuėjo veltui. Išvažiavau žmogus su vienokiu požiūriu, o grįžau pasaulį suvokdamas žymiai plačiau.
Tai ar išmokote, sužinojote ką nors nauja?
Andrius: Pati stovykla susidėjo iš paskaitų bei kultūrinės veiklos. Paskaitų metų teigiamas emocijas sukėlė be galo didelis, kai kurių, dėstytojų noras perteikti kuo daugiau žinių per tokį trumpą laiką. Ir manau tai puikiai pavyko. Kiniškai kalbanti aplinka,visada supanti šios šalies kultūra nepastebima įliejo į vietinę rutiną. Kultūrinė programa bei ypatingas dėmesys bei globa,jaučiama iš universiteto, neleido pasislėpti šypsenai. Visa programa buvo sukurta idealiai, taip pat puikią atmosferą kūrė mūsų grupės lyderės begalinis rūpestis.
Rimvydas: Paskaitos…na, buvo ir gan nuobodžių, kaip ir kiekvienam universitete, bet buvo ir be galo linksmų (dėstytoja šnekėjo kiniškai). Be abejo, šnekėdavo lengvais sakiniais, o kai matydavo, kad visai “nėbumbum”, tada išaiškindavo angliškai. Geras iššūkis. Esi priverstas gaudyti kiekvieną žodį ir stengiesi suprasti, todėl mūsų kinų kalbos žinios smarkiai pagerėjo (o kur dar visokie gyvenimiški niuansai, kuriuos išmokė dėstytoja). Super.
O kaip maistas, gyvenimo sąlygos?
Rimvydas: Stovykloje mes buvom priimti, daugumos žodžiais: “Kaip VIP!”. Mumis rūpinosi, klausė ar nieko netrūksta, netgi meilikavo, padėjo, stengėsi kuo daugiau parodyti, apgyvendino puikiame viešbutyje, visur vežiojo, vandens, užkandžių- netrūko, o valgėm- kiek norėjom. Be abejo, maisto įvairovė milžiniška, tik ne viskas tinka vakarietiškam skrandžiui… Pagaliukais valgyti ir įdomu, ir gan sveika (greičiau pajunti sotumo jausmą, neryji).
Be galo nuostabi stovykla. O ir kompanija linksma, nepiktybiška ir nepasikėlusi buvo. Susiradome draugų ir užmezgėme ryšius su Vilniaus sinologais. Su kinų studentais beveik neteko bendrauti – nebuvom nei suvesti, nei supažindinti, bet vis tiek įspūdžiai išliko nuostabūs!
Ar pasitarnaus ši patirtis jūsų studijoms čia, RASK programoje VDU?
Andrius: Ši kelionė man suteikė ypatingai didelį motyvacijos užtaisą toliau mokytis bei, svarbiausia, išmokti kinų kalbą, visur ir visada sugebėti kelti sau aukščiausius tikslus. Ypatingas vietinių žmonių geranoriškumas bei galimybių šalies vizija, man neleidžia abejoti, jog būtinai dar ten sugrįšiu. Tik po šitos kelionės kelionės supratau kokios puikios perspektyvos atsiveria baigus mūsų studijų programą, bei dar kartą patvirtino ne kartą girdėtą teiginį,jog norėdamas išmokti kinų kalbą turi būtinai apsilankyti šioje šalyje.
Rimvydas: Žodžiu, hm.. na, šis pasiūlymas važiuoti į Kiniją be galo daug pakeitė. Visų pirma, tai bebūnant ten užsikroviau motyvacijos tiek, pakol išmoksiu gerai susišnekėti kiniškai. Antra, patirti šią kultūrą gyvai ir studijuoti apie ją iš vadovėlių yra du skirtingi dalykai. Tu jos visiškai nesuprasi, kol nepajusi, o mes pajutome. Ir nemažai. Tai didžiulis žingsnis besimokant šioje specialybėje. Apskritai, ši kelionė milžiniškai praplėtė mano suvokimą, akiratį. Jaučiuosi be galo dėkingas ir patenkintas.
Ačiū už pokalbį.