Spalio mėnesį Azijos studijų centras pradėjo kurti socialinių partnerių tinklą (SoPaNet), į kurį kviečiamos prisijungti Lietuvos ir užsienio institucijos, suinteresuotos Azijos šalių populiarinimu, Azijos studijų plėtra ir Azijos studijų specialistų ruošimu Lietuvoje.
“ASC per ilgą laiką sukūrė puikius santykius su įvairiomis institucijomis, kartu su kuriomis vykdė projektus, organizavo renginius, bendradarbiavo kitose srityse, – teigė centro vadovas dr. Aurelijus Zykas, – Manome, kad atėjo laikas sukurti aiškesnį, formalesnį tinklą, kuris leistų sistemingai dalintis informacija, padėti vieni kitiems siekiant bendrų tikslų ir sukuriant modelius, kur laimi visos pusės. Tikiu, kad šis tinklas, be kita ko, labai padės aprūpinant praktikomis Rytų Azijos programų studentus, palengvins jiems įsidarbinimo galimybes.”
Į tinklą kviečiamos įsijungti kultūros, sporto, švietimo, tyrimų institucijos, verslo įmonės, vyriausybinės ir nevyriausybinės organizacijos, vienaip ar kitaip susiję su Azijos šalimis. Su jais bus pasirašoma neįpareigojanti bendradarbiavimo sutartis, atverianti galimybes keistis informacija, kartu vykdyti projektus, organizuoti renginius. Partnerystė bus patvirtinama patalpinant logotipus vienas kito svetainėse. Su tomis institucijomis, su kuriomis aptariamos studentų praktikos galimybės, bus papildomai pasirašomas tam skirtas dokumentas.
Spalio 03 dieną buvo pasirašyti abu dokumentai su pirmuoju oficialiu ASC socialiniu partneriu: Kyūmeikan mokykla, kuri yra japoniško kovos meno kendo pirmtakė Lietuvoje, aktyviai populiarinanti Japonijos kultūrą ne tik per reguliarius užsiėmimus, bet ir per vasaros mokyklas, kultūrinius renginius. “Matome daug galimybių vykdyti bendrus projektus su Azijos studijų centru, o taip pat esame numatę, kokiose mūsų veiklose Rytų Azijos studijų studentai galės atlikti praktikas. Tikime, kad ateityje ryšiai su VDU sėkmingai plėtosis“, – sakė viena mokyklos vadovių Raimonda Strazdienė.