Šių metų balandžio mėnesį pasaulį išvydo internetinė svetainė Rytų Azijos žinynas. Nuo 2013 m. pabaigos kurta svetainė jau yra pilnai funkcionuojanti ir pasipildė pusšimčiu enciklopedinių straipsnių apie Japoniją, Kiniją ir Korėją, kuriuos sukūrė Rytų Azijos kalbų ir kultūrų studijų programos studentai. Visi besidomintys kviečiami joje apsilankyti.
„Norime, kad žinynas taptų ne tik patrauklia vieta mūsų studentams viešinti savo darbus, bet ir neštų naudą visuomenei: čia galėtų rasti informaciją visi, besidomintys Rytų Azijos kultūromis.“ – teigė svetainės koordinatorius, ASC darbuotojas Arvydas Kumpis.
Dabartinė Lietuvos situacija, turint omeny žinias apie Rytų Azijos regioną, yra nevienareikšmiška. Dažniausiai informacija yra gaunama iš kelionių aprašymų, tinklaraščių, taip pat žiniasklaidos. Šitos žinios neretai būna subjektyvios, paįvairintos netiksliais, tačiau populiariais įvaizdžiais ir stereotipais apie šį regioną. Pradedantys savo domėjimąsi apie Rytų Aziją gali būti nesunkiai suklaidinti tokių įvaizdžių, kuriuos po to sunkoka pakeisti. Šiame žinyne esantys straipsniai yra parašyti remiantis moksline literatūra, derinant naujausius tyrimus su tradicinėmis pozicijomis. Dėl šios priežasties žinynas yra patikimas žinių šaltinis, kuriuo galima drąsiai remtis gilinantis į vieną ar kitą Rytų Azijos aspektą.
Rytų Azijos žinynas yra tęstinis projektas, nuolatos pildomas bei tobulinamas. Į jo tobulinimą nuo rudens semestro įsijungs ir VDU lituanistai, kurie padės redaguoti ir gražinti straipsnių kalbą. Besiplečiant temų skaičiui yra numatoma apimti vis didesnę Azijos dalį, nebeapsiribojant vien Rytų Azijos regionu.