DSC_3276Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras visus pakvietė į kasmetinę Rytų Azijos dieną. Šiemet ji vyko balandžio 30 d., VDU Mažojoje salėje.
Šiais metais renginys sutraukė daugiau nei 100 Azijos studijų studentų, absolventų, dėstytojų bei socialinių partnerių.

Renginį sveikinimo kalbomis atidarė prorektorė prof. Auksė Balčytienė, Japonijos ambasadorė Lietuvoje J. E. Kazuko Shiraishi, Kinijos Liaudies respublikos ambasados Lietuvoje kancleris Huang He bei Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Azijos ir Okeanijos skyriaus vedėjas Gytis Marcinkevičius. Šiemetinė Rytų Azijos diena buvo orientuota į verslo sritį, todėl po sveikinimo kalbų pirmoje renginio dalyje savo veiklas pristatė Ingrida Braziūnienė (Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmai), Asta Kavaliauskaitė (UAB „Kimono“). Abi pranešėjos pabrėžė kultūros, kalbos žinojimo svarbą, bendradarbiaujant su Rytų Azijos verslininkais. Taip pat trumpą pranešimą apie Šiaurės Rytų Azijos taikos ir bendradarbiavimo iniciatyvą skaitė William Alberque (NATO Ginklų kontrolės ir koordinavimo skyriaus vadovas). Informatyvus pranešimas susilaukė didelio auditorijos susidomėjimo.

Antroji sesija buvo orientuota į studentų praktinį pasiruošimą – VDU Verslo praktikų centro vadovas dr. Osvaldas Stripeikis pristatė būsimų darbuotojų kompetencijų svarbą bei darbdavių poreikių tendencijas, savo patirtimi dalinosi Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų studentai, kurie jau grįžo iš mainų programų Rytų Azijos universitetuose. Taip pat buvo skirta laiko padiskutuoti su absolventais ir pasisemti jų gerųjų patirčių.
Baigiamasis šių metų renginio akcentas – vieša Dr. Namtip Akssornkool (Tailandas) paskaita. N. Akssornkool, nepriklausoma raštingumo bei švietimo ekspertė, buvusi Raštingumo ir neformaliojo švietimo bei Pagrindinio išsilavinimo skyrių vadovė UNESCO būstinėje Paryžiuje, visus sužavėjo savo šiltu ir betarpišku bendravimu, interaktyviu žinių pateikimu.