amaterasuŠį mėnesį Azijos studijų centro koordinuojamas elektroninis Rytų Azijos žinynas išaugo beveik dvigubai, pasipildydamas gausiais straipsniais apie Azijos šalių mitologijos būtybes. Visus šiuos straipsnius rašė ir publikavo Rytų Azijos kultūrų ir kalbų programos studentai, ir jie tapo jų savarankiško darbo užduotimi.

Beveik 80-tyje naujų straipsnių aprašytos pačios įvairiausios mitologinės būtybės, tarp kurių – ir nacionaliniai dievai, ir kultūriniai didvyriai, ir simboliniai gyvūnai, ir šmėklos bei vaiduokliai. “Man džiugu, kad žinyne pastaruoju metu “apsigyveno” daug naujų ir keistų būtybių, – teigė projekto iniciatorius dr. Aurelijus Zykas, – Studentai turėjo galimybę savarankiškai rinktis norimas dievybes ir jas aprašinėti. Turbūt nesuklysiu pasakęs, kad populiauriausios tarp jų buvo žemesniojo rango būtybės, – ir ne visada gerosios.

Rytų Azijos mitologija ne tik leidžia suprasti atskirų šalių tradicinį pasaulėvaizdį ir religiją, bet ir ilgą laiką legitimavo visuomenės sandarą, formavo vertybių sistemas, ugdė nacionalizmą. Tūkstančius metų gajūs siužetai matomi ne tik religiniame mene, bet ir kasdienybėje. Jie prasiveržė į populiariąją kultūrą ir dabartines miesto legendas. Su naujaisis Žinyno “gyventojais” kviečiame susipažinti adresu http://azijoszinynas.vdu.lt/.

Rytų Azijos žinynas yra tęstinis projektas, pradėtas vykdyti 2014 m. balandžio mėnesį. Jo paskirtis – suteikti platformą Azija besidomintiems jauniems žmonėms rašyti ir publikuoti autorinius darbus. Straipsniai parašyti paprasta kalba, yra įdomūs ir lengvai skaitomi, todėl turėtų sudominti kiekvieną, norintį daugiau sužinoti apie Rytų Azijos šalis. Šiuo metu žinyne yra daugiau nei 120 straipsnių. Netrukus jis pasipildys dar kartą, pristatydamas pačius įvairiausius Japonijos, Kinijos bei Korėjos kultūros ir visuomenės aspektus. Projekto koordinatorius – dokt. Arvydas Kumpis.