Azijos studijų centro darbuotojai visus sveikina su Naujaisiais metais, kuriuos pasitikome mes, ir sausio 1 d. pasitiko Japonija. Kinijoje ir Korėjoje Naujieji metai tradiciškai prasidės tik vasario 8 d. Pagal tradicinį kinišką kalendorių mėlynai žalio medžio elemento laikotarpį pakeis raudona ugnis, kuri simbolizuoja energiją, karštį ir kosminę vasarą. Šios energijos ir norime palinkėti raudonosios Beždžionės metais.
2015-ieji Azijos studijoms VDU buvo aktyvūs. Į mūsų dėstytojų ir darbuotojų gretas įsijungė Linas Didvalis, Li Šu ir Kayako Takagi. Už 20 metų intensyvaus darbo gavome vertingą apdovanojimą: šiais metais Japonijos užsienio reikalų ministras Azijos studijų centrui paskyrė padėkos raštą. Mūsų centras sulaukė pripažinimo už nuopelnus ne vien dėl savo akademinės, bet ir dėl švietėjiškos veiklos: japonų kalbos ir kultūros populiarinimo plačiojoje visuomenėje. Šįmet labai stipriai išsiplėtė VDU tarptautinė partnerystė su Rytų Azija. Į mūsų tinklą įsijungus Honkongo, Kinijos ir Japonijos universitetams, oficialių partnerių skaičius išaugo iki 30. Centras sėkmingai įsijungė į LTI Korea Hub Library tinklą bei į Sakura Network, kuris įgalina efektyvesnį japonų kalbos dėstymą Lietuvoje.
“Praėję metai buvo labai energingi“, – sakė Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas. Džiugu prisiminti tokius grandiozinius renginius, kaip puikiai pavykusi pasaulinė filmo “Persona non Grata” premjera, VDU rektoriaus Z. Lydekos vizitą į Japoniją, ar išsiplėtusius skaityklos fondus. Labai smagu, kad ASC koordinuojama edukacinė veikla jau duoda vaisių. Tarp mūsų studentų pasiekimų norėtųsi prisiminti studento Andriaus Vilko laimėjimą “Chinese Bridge” konkurse, ir kitos studentės, Zitos Mažeikaitės, Lietuvos atstovavimą Kinijoje.”
Esame dėkingi išsiplėtusiam mūsų partnerių tinklui Sopanet: už tai, kad vedate ir saugote mus. Dėkojame sparčiai augantiems ir bręstantiems klubams: už nuolatinę pagalbą dalijantis gausėjančius darbus. Prisimename absolventus, išsibarsčiusius po pasaulį ir suradusius savo vietą gyvenime.