Sveikiname visus su Naujaisiais metais, kurie Lietuvoje ir Japonijoje prasidėjo sausio 1 d., o Kinijoje ir Korėjoje šįmet tradiciškai prasidės sausio 28 d. Pagal tradicinį kinišką kalendorių šie metai tęsia raudonojo elemento, ugnies, vyravimą. Ugnies teikiamos šilumos ir jaukumo norime palinkėti raudonojo gaidžio metais.

2016-ieji Azijos studijoms VDU buvo aktyvūs. Tarp gausių ASC organizuotų renginių didžiausias buvo balandžio mėn. vykusi VDU Azijos savaitė, kuri įjungė ir Japonijos ambasadą Lietuvoje, Konfucijaus institutą, Kauno Prekybos, pramonės ir amatų rūmus, kultūros ir verslo įmones. Pradėtas naują renginių ciklas „Time for Asia“, kurį tikimės tęsti ir kitais metais.

Šiais metais ypač daug dėmesio kreipėme į turizmą, kurio tematikai skyrėme ir metinę ASC konferenciją. Tarp mūsų iniciatyvų buvo ASC inicijuota diskusija su Kauno savivaldybe, Turizmo departamentu, kelionių agentūromis, viešbučiais, restoranais, muziejais, kurios metu buvo diskutuojama apie praktinius studijų įgūdžius reikalingus dabartinėje darbo rinkoje.

Stiprėjančią ASC socialinę partnerystę liudija ir darbuotojų bei studentų įsitraukimas į partnerių renginius. Aktyviai prisidėjome prie rugsėjo pradžioje Alytuje vykusios tarptautinės Bonsai ir suiseki parodos bei Japonijos kultūros festivalio Alytuje. Be to, dalyvavome ir Japonijos bei Kinijos ambasadų tiriamuosiuose projektuose, į kuriuos aktyviai įtraukti VDU bakalaurantai bei magistrantai.

Bendradarbiaujant su Tarptautinių ryšių tarnyba toliau plečiamas Rytų Azijos partnerinių universitetų tinklas. Šiais metais pasirašytos sutartys su Kandos tarptautinių studijų universitetu, Fukujaus universitetu, Pekino tarptautinių studijų ir kitais universitetais Japonijoje bei Kinijoje.

ASC darbuotojų dėka 2016 m. pasaulį išvydo du svarbūs leidiniai. K. Barancovaitė-Skindaravičienė iš japonų kalbos išvertė arbatos ceremonijos vadovėlį, o vasario mėnesį paleistas A. Zyko sudarytas pirmasis išsamus internetinis Lietuvių-japonų kalbų žodynas (nihongo.vdu.lt), kurio apimtis siekia 70 tūkst. žodžių lizdų.

Praėję metai žymėjo daug naujų “pradžių” ir “pirmųjų kartų” mūsų veikloje, – sakė Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas. – Džiaugiamės suradę naujus namus moderniame VDU pastate Putvinskio 23, kur esame kartu su naujojo, Humanitarinių mokslų fakulteto, bendruomene. Naujus namus surado ir per dešimtmetį išsiplėtusi mūsų centro kurta Azijos knygų erdvė. Šie pokyčiai įnešė daug aiškumo mūsų gyvenime, palengvino sprendimų priėmimą, ir, žinoma, bus svarbūs toliau tęsiant pradėtus darbus.

Esame dėkingi išsiplėtusiam mūsų partnerių tinklui Sopanet: už tai, kad vedate ir saugote mus. Dėkojame sparčiai augantiems ir bręstantiems klubams: už nuolatinę pagalbą dalijantis gausėjančius darbus. Prisimename absolventus, išsibarsčiusius po pasaulį ir suradusius savo vietą gyvenime.