Šį mėnesį Azijos studijų centras pradėjo vykdyti Europos Sąjungos finansuojamą projektą “Galimybių studija Azijos studijų tarptautiškumo plėtrai VDU”. Pagrindinis projekto tikslas – ištirti galimybes jungtinių Rytų Azijos regiono (politikos mokslų) studijų programai ir pasirašyti su tuo susijusius memorandumus su galimais partneriniais universitetais.

Atsiliepdamas į specialistų, išmanančių Rytų Azijos regiono politikos, ekonomikos ir kultūros specifiką, trūkumą, 2007 m. VDU pradėjo vykdyti politikos mokslų antrosios pakopos Rytų Azijos regiono studijų programą. Tikimasi, kad planuojama jungtinių studijų programa su bent 2 užsienio universitetais užtikrintų sistemingą Azijos studijų VDU ir Lietuvoje tarptautiškėjimą bei reguliarumą.

Projekto vykdymo metu tikimasi surasti suinteresuotus partnerius užsienyje ir kartu su jais ištirti jungtinių studijų programos poreikio/ teisinius/ vadybos/ kaštų/ turinio aspektus, išrenkant geriausią variantą. Projektą sudarys trys kompleksiniai tyrimai: išankstinis šalių teisinės aplinkos bei institucijų tyrimas; poreikių bei lūkesčių Lietuvoje tyrimas; giluminis institucijų tyrimas.

Tikimasi, kad paruošta galimybių studija padės ne tik išsiaiškinti JSP rengimo galimybes ir poreikį, bet ir bus visapusiškai naudinga dėl naujai užmegztų ryšių, aptartų kitokio bendradarbiavimo (akademiniai mainai, jungtiniai tyrimai bei projektai) galimybių.  Dėstytojai stažuočių metu užmegztus kontaktus galės palaikyti bei plėtoti, taip pat inicijuoti tolimesnį bendradarbiavimą įvairiose mokslinėse srityse. Aplankytų universitetų analizė padės plačiau susipažinti su skirtingomis studijų sistemomis, inovatyviais dėstymo metodais, padės perimti gerosios praktikos pavyzdžius ir adaptuoti juos Lietuvoje, siekiant pagerinti studijų kokybę, praplėsti kalbų mokymo galimybes ir užtikrinti ilgalaikį tarptautinį bendradarbiavimą tarp universitetų.