Pastaruosius kelis mėnesius Azijos studijų centras (ASC) kartu su VDU japonų kalbos dėstytojomis bei tarptautiniais partneriais įgyvendino projektą, remiamą Japonijos Fondo „Sakura Network“ programos. Projektas buvo skirtas išplėsti ir atnaujinti japonukalba.vdu.lt – internetinę svetainę lietuvių kalba, kurioje galima rasti savarankiškam mokymuisi skirtas nemokamas japonų kalbos pamokas.

Šis puslapis pasirodė prieš šešerius metus ir greitai sulaukė didelio susidomėjimo iš besimokančių japonų kalbą. Vieni užeidavo į svetainę mokytis kalbos patys, kiti pamokas naudodavo tam, kad papildytų universitete ar mokykloje lankomų japonų kalbos kursų metu gautas žinias. Neilgai trukus ASC pradėjo gauti prašymų iš labiau pažengusių studentų, kad atsirastų ne tik pradedančiųjų, bet ir sudėtingesnių lygių pamokos. Tai sutapo su ASC priėmimu į „Sakura Network“ programą, kurią administruoja Japonijos Fondas, siekdamas platinti japonų kalbos mokymąsi visame pasaulyje. Šios programos dėka buvo suburta komanda, dirbusi su puslapio atnaujinimu tiek kuriant naują mokomąją medžiagą, tiek ir atnaujinant svetainę iš techninės pusės.

Šiuo metu japonukalba.vdu.lt siūlo 42 pamokas, kurios atitinka oficialaus japonų kalbos testo (JLPT) penktąjį, ketvirtąjį ir trečiąjį lygius. Nors ir nėra lengvai pastebima, atnaujinta ir programinė įranga, leidžianti puslapį lengviau administruoti ir plėsti ateityje. Visa tai nesustoja šioje vietoje. ASC planuoja puslapį nuolat atnaujinti ir tobulinti, todėl kviečiame aktyviai juo naudotis ir laukiame jūsų atsiliepimų.