Lapkričio 11-12 d. kviečiame į ES Japonijos ekspertų asociacijos valdybos nario profesoriaus Anders Törnvall paskaitų ciklą: „East Asian Values, Philosophies, Psychologies And Religions Influences On The Process Of Intercultural Communications  Today, Focusing On China, Japan And Korea“ („Rytų Azijos vertybių, filosofijos, psichologijos ir religijų įtaka šiandieniniams tarpkultūrinės komunikacijos procesams Kinijoje, Japonijoje ir Korėjoje“).

Lapkričio 11 d. 11:15-13:30 (Putvinskio 23, 103 aud.) vyks vieša paskaita „The Two Koreas- a Squeezed Civilization Between North and South, Collectivism And Individualism“ („Dvi Korėjos: civilizacija, įstrigusi tarp Pietų ir Šiaurės, kolektyvizmo ir individualizmo“), kuri pristatys, kas sieja abi Korėjas iš kultūrinių, politinių ir emocinių požiūrio taškų, bei kokios yra šių valstybių susijungimo kliūtys.

Lapkričio 11 d. 14:45-17:15 (Putvinskio 23, 310 aud.) vyks vieša paskaita „The Hidden and Fascinating Faces of Japan“ („Paslėpti Japonijos veidai“), kuri pamėgins atskleisti daug Japonijos veidų, kurie ne visada lengvai suprantami vakariečiams. Bus kalbama apie tokius fenomenus, kaip kami, amae, giri, ninjo ir t.t.

Lapkričio 12 d. 11:15-13:45 (Putvinskio 23, 310 aud.) vyks paskaita „Xi Jinping‘s Thinking- Perspectives and Consequences“ (Xi Jinpin‘o mąstymas: perspektyvos ir pasekmės“). Joje bus analizuojama, kokią įtaką šiandieniniam kinų mąstymui ir strategijoms padarė tradicinė kultūra ir politinės jėgos.

Prof. Anders Törnvall yra Europos Japonijos ekspertų asociacijos valdybos narys ir Švedijos Linköpingo universiteto profesorius, kuris specializuojasi tarpkultūrinės komunikacijos Rytų Azijoje srityje. Be kitų temų, jo tyrimų laukas apima: darbo etiką automobilių pramonėje, tarpvalstybines studijas (cross border studies), skirtingose šalyse ir kultūrose veikiančių kompanijų sinergijas ir kt. Profesorius taip pat dėsto tokiose srityse kaip Japonijos, Kinijos, Europos, Ramiojo vandenyno pakrantės šalių darbo kultūra, lyderiavimas, etika ir kt. Jis yra dėstęs keliuose prestižiniuose užsienio šalių universitetų (Lankasterio, Meidži, Harvardo ir kt.), vadovavęs Linköpingo universiteto Japonijos studijų katedrai.