Sausio 21-27 d. VDU Azijos studijų centro darbuotojai Arvydas ir Simona Kumpiai vizito Japonijoje metu lankėsi VDU partneriniuose Gifu ir KUIS (Kandos tarptautinių studijų universitetas, Čiba, Japonija) universitetuose, Curugos Žmogiškumo uosto muziejuje bei susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Japonijoje dr. Aurelijumi Zyku.

Vizito Gifu universitete (sausio 23 d.) metu buvo aptarti universitetų bendradarbiavimo ateities planai. Taip pat VDU japonų kalbos dėstytoja Kayako Takagi skaitė viešą paskaitą universiteto bendruomenės nariams, besidomintiems Lietuva.

Vizito KUIS universitete metu (sausio 27 d.) buvo susitikta su universiteto bendruomene, apžiūrėtas universiteto miestelis. KUIS ir VDU organizuoja kasmetinius vasaros studijų vizitus Kaune, kurių metu KUIS Global Liberal Arts studijų programos studentai dvi savaites praleidžia VDU – lanko paskaitas, dalyvauja įvairiose kūrybinėse ir pažintinėse veiklose.

Lietuvaičius pasitiko dalis prieš tai buvusių dviejų vizitų narių, kurie ne tik noriai domėjosi dabartine situacija Kaune ir Lietuvoje, bet ir suorganizavo apžvalginį turą po modernų universiteto miestelį bei supažindino su turima interaktyvia mokymosi baze.

Vizito Curugos Žmogiškumo uosto muziejuje metu vyko susitikimas su muziejaus direktoriumi, kuris aprodė naująsias muziejaus patalpas ir ekspozicijas. Curuga buvo pirmasis uostas Japonijoje, kur išsilaipino Čiunės Sugiharos tranzitines vizas gavę žydai, todėl šį miestą ir Kauną sieja glaudus ryšys.