Kviečiame įvairių humanitarinių ir socialinių mokslų sričių mokslininkus teikti paraiškas akademinei konferencijai “Challenging relations with(in) East Asia”, kuri vyks Vytauto Didžiojo universitete 2023 m. lapkričio 3-4 d.

Rytų Azija yra vienas dinamiškiausių pasaulio regionų, sulaukiantis visuotinio dėmesio. Rytų Azija, kur gyvena 1,6 mlrd. žmonių ir sukuriama beveik trečdalis pasaulio BVP, dažnai asocijuojasi su augimu, ambicijomis ir inovacijomis. Pastaraisiais dešimtmečiais Rytų Azijos šalys užmezgė daugybę dvišalių ir daugiašalių ryšių, apimančių įvairias sritis – nuo ekonomikos iki aplinkos apsaugos. Kita vertus, šis regionas yra ne tik besiformuojančių galimybių, bet ir daugybės pavojų bei iššūkių židinys. Įtampa tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos, kaimyninių šalių priešiškumas dėl istorinės atminties, karinės galios demonstravimas Taivano sąsiauryje – visa tai verčia tarptautinę bendruomenę nerimauti dėl galimos eskalacijos ir neigiamo poveikio visam pasauliui. Tai rodo, kad tarptautiniai santykiai tiek su Rytų Azija, tiek pačioje Rytų Azijoje gali kelti daugybę iššūkių.

Atsižvelgdami į visa tai, konferencijos organizatoriai kviečia įvairių mokslo sričių atstovus pristatyti savo originalius tyrimus, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama Rytų Azijos vidaus ir tarpregioniniams klausimams. Atsižvelgiant į pastarojo meto įvykius, ypatingas dėmesys bus skiriamas pranešimams, kuriuose nagrinėjami su Taivanu susiję aspektai. Konferencija neapsiriboja viena konkrečia prieiga ir skatina teikti pasiūlymus, kuriuos galima priskirti įvairioms humanitarinių ir socialinių mokslų sritims: antropologijai, etnologijai, istorijai, sociologijai, ekonomikai, politikos mokslams ir kt. Konferencijos kalba – anglų.

Pasiūlymus dėl sekcijų ir atskirų pranešimų galima teikti užpildžius formą ir atsiuntus ją el. paštu conference.asc@vdu.lt iki 2023 m. birželio 11 d.

Konferenciją organizuoja VDU Azijos studijų centras, remia “Spotlight Taiwan”.