Kovo 29 d. ir balandžio 4 d. VDU studentai turėjo galimybę susipažinti su kendo kovos menu ir patiems išbandyti šį japonų kovos meną.
Pirmojo susitikimo metu VDU lankėsi Kyumeikan kendo mokyklos atstovai – vadovas Ričardas Žilaitis su keliais mokiniais, tarp kurių buvo šį kovos meną praktikuojančių ir jau daugiau nei 10 metų, ir visai neseniai pradėjusių praktikuoti. Per 30 min. trukusį susitikimą mokyklos atstovai supažindino studentus su kendo kovos menu, jo istorija, apranga, pademonstravo kelias kovos technikas ir atsakė į begalę žiūrovų klausimų.

Antrasis susitikimas vyko kendo mokyklos salėje (J. Naujalio muzikos gimnazijos sporto salėje), kur apsilankę studentai turėjo galimybę patys apsirengti kendo rūbais ir išbandyti įvairias kovos technikas gyvai.

Kyumeikan kendo mokykla savo veiklą vykdo nuo 2006 m. kaip Tokijo Kyumeikan kendo dodžo filialas Lietuvoje. Daugiau informacijos apie juos: čia.
VDU RASK studentai turi unikalią galimybę visą balandžio mėnesį lankyti kendo treniruotes nemokamai.