20140515_165746Japonijos fondas patvirtino daugiau nei 10 tūkst. eurų finansavimą Azijos studijų centro darbuotojų rengtam bibliotekos plėtros projektui, pagal kurį leidžiama įsigyti naujausių knygų Japonijos kultūros, visuomenės, politikos, ekonomikos ir kitokia tematika. Šie leidiniai per artimiausius metus labai reikšmingai papildys VDU bibliotekos fondus.

Azijos studijų knygų kolekcija, pradėta kaupti 1994 m., šiuo metu yra išaugusi iki daugiau nei 6000 knygų ir tapo viena didžiausių tokios tematikos kolekcijų Baltijos šalyse. Knygos apima pačias įvairiausias sritis, nuo humanitarinių mokslų ir menų iki gamtos mokslų, ir daugiausia koncentruojasi ties Rytų Azijos šalių (Kinijos, Japonijos, Korėjos) tematika. Kolekciją ne kartą papildė reikšmingi knygų kiekiai Azijos valstybių fondų ir privačiomis lėšomis. Nuo 2008 m. kolekcija glaudėsi Azijos studijų centro patalpose, bet šįmet ją ketinama perkelti į V. Biržiškos skaityklą (Donelaičio g. 52), kur ji taps prieinama platesniam skaitytojų ratui.