Balandžio 15 dieną, Vytauto Didžiojo Universiteto Azijos studijų centro Drakonų Akademija kartu su korėjiečių klubo „Hallyu“, japonistikos klubo „Hashi“ bei kinų kultūros klubo „Wu Wei“ studentais apsilankė Alytaus „Jotvingių“ gimnazijoje. Siekiant paminėti antrąsias Alytaus Orientalistikos klubo metines, gimnazijos moksleiviams buvo skaitytos paskaitos apie Rytų Azijos kalbas ir kultūras. Taip pat, surengtos kultūrinės dirbtuvės, kurių metu moksleiviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su kaligrafijos, origami, kiniškų karpinių menu bei tuo pačiu metu pabendrauti su tarptautiniais mainų studentais iš Rytų Azijos.

Drakonų akademija – tai Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro koordinuojamas, formalaus ir neformalaus švietimo įstaigas vienijantis tinklas. 2017 m. įkurtos Drakonų akademijos tikslas yra žinių apie Rytų Azijos kalbas bei kultūras (daugiau…)

Japonų kalbos konkursas

Komaru transporto kompanija kartu su Hirošimos universiteto Lietuvos centru ir Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centru rengia Antrąjį japonų kalbos konkursą. Konkursas skirtas visiems Lietuvoje japonų kalbą besimokantiems mokiniams bei studentams. Šiais metais konkurso organizatoriai taip pat pasiryžę nustebinti dalyvius ypatingomis dovanomis (du praėjusių metų nugalėtojai laimėjo keliones į Japoniją).

Japonų kalbos konkursas vyks gegužės 17 d. 13 val. 103 auditorijoje (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).  

Šių metų tema: „transportas“ plačiąją prasme, įskaitant eismą, keliones ir pan. Kalbos turi būti originalūs pačių dalyvių kūriniai. Dalyvių pasakytas kalbas vertins sudaryta vertinimo komisija, bus atsižvelgiama į gramatiką, tarimą, kalbos turinį ir vaizdingumą, sklandumą, atsakymus į klausimus. (daugiau…)

2019 m. kovo 27 d. darbą Azijos studijų centre baigia dr. Aurelijus Zykas, šiam padaliniui vadovavęs pastaruosius vienuolika metų, t.y. nuo 2008 m.

Tai buvo labai įdomus ir pilnas iššūkių gyvenimo dešimtmetis, per kurį pavyko pratęsti Japonistikos centro įkūrėjo ir mano mokytojo A. Ališausko darbus. – sakė dr. Aurelijus Zykas, – Tikiu, kad kartu su komanda galėjome pakelti Azijos studijas į aukštesnį lygmenį, ką liudija ir gausi bei energinga „azijistų“ bendruomenė, užgimusi Kaune ir pabirusi po visą pasaulį. Esu dėkingas visiems universiteto padaliniams bei socialiniams partneriams, su kuriais dirbome kartu, siekdami bendrų tikslų“.

Tarp Azijos studijų srityje įvykusių poslinkių, prie kurių tiesiogiai prisidėjo A. Zyko vadovaujamas Azijos studijų centras, galima paminėti šiuos: (daugiau…)

Azijos studijų centras tęsia „Time for Asia“ renginių ciklą ir kviečia visus kovo 4 d. į naujai paskirtos Pietų Korėjos ambasadorės Lietuvai atvirą paskaitą Lithuania-Korea Relations and Peace Process on the Korean Peninsula. Paskaitoje bus kalbama ne tik apie Lietuvos ir Korėjos ryšius, bet ir daug atgarsio sulaukiančias įtampas tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos bei nuo praėjusių metų suaktyvėjusias pastangas siekti taikos ir glaudesnio bendradarbiavimo.

Prieš pradėdama diplomatinę tarnybą, ambasadorė Mira Sun dirbo žmogaus teisių advokate, yra pilietinės visuomenės, tarptautinių santykių Rytų Azijoje, istorinių įtampų tarp Korėjos ir Japonijos bei kitų sričių specialistė. Tai bus pirmasis ambasadorės vizitas Kaune bei pirmoji jos skaitoma paskaita Lietuvoje. Mira Sun taip pat dalyvaus Azijos savaitės atidaryme, lankysis Azijos studijų centre, Kauno Karaliaus Sedžiongo institute.

Paskaita vyks kovo 4 (pirmadienį) nuo 10:00, Putvinskio g. 23-310, Kaune. Paskaita vyks anglų kalba, yra nemokama ir atvira visiems.

FB renginys: facebook.com/events/2268447939884531/ (daugiau…)

Article tags: , , , ,

VDU Azijos savaitė 2019

Kauno gyventojus ir miesto svečius kviečiame į jau tradicija tapusią VDU Azijos savaitę, kurią organizuoja Vytauto Didžiojo Universiteto Azijos studijų centras (ASC) kartu su studentų klubais „Hallyu“, „Hashi“ ir „Wu Wei“. Šiais metais renginių ciklas vyks kovo 4-8 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete ir kitose viešose erdvėse.

VDU Azijos savaitė yra penkių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas supažindinti visuomenę su Rytų Azijos šalimis – Japonija, Kinija ir Korėja. Tai įgyvendinama patraukliai perteikiant kultūros, menų ir virtuvės ypatybes. Prie renginių organizavimo aktyviai prisideda ASC socialiniai partneriai iš visos Lietuvos.

2018 m. pavasarį vykusi VDU Azijos savaitė susilaukė daug visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio. Akimirkas iš praėjusių metų renginių galite pamatyti čia. (daugiau…)

Tuos, kurie dar nespėjote pasižiūrėti vaizdingo dokumentinio filmo apie Kauno ir Japonijos ryšius, kviečiame į „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūrą vasario 7 d. Jį pažiūrėję kartu su Kauno miesto mero pavaduotoju Simonu Kairiu prisiminsime Kauno įdirbį su Japonija ir pastaraisiais metais atliktus darbus. S. Kairys nuo 2016 m. vadovauja Č. Sugiharos grupei Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai. Šios grupės dėka Kaune buvo inicijuoti labai kūrybiški projektai, tarp kurių yra Sugiharos savaitė, suaktyvėjęs bendradarbiavimas su Gifu savivaldybe, ir kiti.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti.  (daugiau…)

Article tags: ,

Šventiniai linkėjimai

Azijos studijų centro darbuotojai siunčia šilčiausius sveikinimus ir visiems linki linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

2018-ieji buvo kupini veiklos. ASC sukūrė dokumentinį filmą „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“, filmo premjeros vyko Lietuvoje (balandžio 26 d.) ir Japonijoje (liepos 28 d.). Surengėme 29-ąją EAJRS (angl. European Association of Japanese Recourse Specialists) konferenciją, kurios tema buvo „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“ (angl. „(G)localizing Japanese Studies Resources“). Tai buvo pirmoji šios asociacijos konferencija Baltijos šalyse. Spalio 5 d. išplėtėme savo tinklą ir atidarėme Karaliaus Sedžiongo institutą Kaune, taip sustiprindami Lietuvos ir Pietų Korėjos bendradarbiavimą. Sudarėme tarptautinio bendradarbiavimo sutartis su Gunmos universitetu (Japonoja), Očianomidzu universitetu (Japonija), Korėjos universitetu (Pietų Korėja) ir Nacionaliniu Taipėjaus technologijų universitetu (Taivanas). (daugiau…)

Article tags:

2018 m. lapkričio 7-14 dienomis Rytų Azijos regiono studijų studentas Romanas Erminas laimėjo nacionalinę „MIRAI“ programos atranką ir viešėjo Japonijoje. Ši programa yra remiama Japonijos vyriausybės ir skirta jauniesiems ateities lyderiams. Programos metu kelios dešimtys studentų iš įvairių pasaulio šalių savaitę praleido Japonijoje, kur dalyvavo diskusijose, lankėsi vietinės ir centrinės valdžios institucijose, įvairiose kompanijose, universitetuose, susipažino su Japonijos ekonomine bei politine sistema, kultūra.

Programos metu studentas susipažino su Japonijos politika, tarptautiniais santykiais bei saugumu. Erminas pagilino bakalauro studijų metu įgytas istorines, kultūrines ir socialines žinias. „MIRAI 2018 Politics and Security“ programos pirmoje grupėje dalyvavo 40 studentų iš Europos šalių. (daugiau…)

Article tags: ,

Lapkričio 6 – 10 dienomis Rytų Azijos regiono studijų programos studentas Muradas Asgarovas dalyvavo 2018 m. Džondžu tarptautinėje Korėjos studijų bienalėje, Čionbuko universitete, Pietų Korėjoje. Konferencija suteikė tyrėjams galimybę pasidalinti savo idėjomis bei tyrimais Korėjos studijų srityje su kolegomis iš viso pasaulio.

Studento vizito Pietų Korėjoje metu Muradas ne tik dalyvavo konferencijoje, bet ir turėjo galimybę geriau susipažinti su Korėjos istorija ir kultūra. Studentas lankėsi muziejuose, istorinėse Džondžu vietovėse, dėvėjo hanboką. (daugiau…)

Article tags: , ,

Japoniškų pašto ženklų paroda

Lapkričio 15 – gruodžio 15 dienomis VDU Azijos studijų centras kviečia apsilankyti japoniškų pašto ženklų parodoje „Japonams įsiminę XX amžiaus įvykiai“. Parodoje eksponuojama Leono Veržbolausko japoniškų pašto ženklų kolekcijos dalis. Paroda vyksta 4 aukšto galerijoje, VDU Daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).

Kolekcija vaizduoja pagrindinius XX amžiuje nutikusius įvykius Japonijoje įkūnijančius tokius šalies gyvenimo aspektus kaip Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai, tarptautiniai santykiai, technologijų vystymas ir tendencijos, kultūra, sportas ir t.t. Ši paroda suteikia unikalią galimybę susipažinti su Japonijos istoriją žvelgiant per japonų perspektyvą.

Article tags: , ,