skyscrapers-426135_1920Balandžio 25 d. buvo įkurta Sugiharos grupė Kauno-Japonijos ryšių plėtrai, kuri bus patvirtinta Kauno mero potvarkiu. Ši grupė suburia įvairias Kauno organizacijas bei aktyvius kauniečius, prisidedančius prie Japonijos ir Kauno santykių plėtojimo.

„Kaunas yra miestas, kuris turi ne tik puikų įdirbį su Japonija Lietuvoje, bet ir labai glaudžius simbolinius ryšius,“ – sakė naujai kuriamos grupės pirmininko pavaduotojas, VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas. „Su Kaunu yra siejamas japonų diplomatas Č. Sugihara, čia 1862 m. pirmą kartą apsilankė japonų misija, iš čia M. Šalčius išvyko motociklu į Japoniją. Dabar tai yra miestas patrauklus japonų turistams, tapęs vienu didžiausių japonistikos židinių trijose Baltijos valstybėse ir vystantis aktyvius kultūrinius ryšius su Japonija.“ (daugiau…)

Article tags: , ,

Azijos studijų centras kviečia visus, besidominčius Rytų Azija, ir ypač Taivanu, į dar vieną „Time for Asia“ renginį. Šį kartą ypatingai džiaugiamės galėdami pristatyti Taipėjaus misijos Latvijoje vadovo, Jo Ekscelencijos Rong-Chuan Wu paskaitą „Dinamiškoji Taivano pilietinė visuomenė“. Taipėjaus misijos vadovas kalbės apie Taivano visuomenės aktyvistus, nevyriausybines organizacijas, jų pasiekimus šalies viduje bei užsienyje, o taip pat ir apie pilietinės visuomenės poveikį Taivano demokratijai ir vystymuisi. Paskaita vyks balandžio 24 dieną (pirmadienį) nuo 11:15, Donelaičio g. 52-422.

R.C. Wu buvo paskirtas Taipėjaus misijos vadovu Latvijoje 2016 m. rugpjūčio mėnesį. Prieš tai atstovavo Taivaną Kanadoje, JAV, Dominikoje ir kitose šalyse. R.C. Wu turi tarptautinių santykių magistro laipsnį, įgytą Džordžtauno universitete Vašingtone, JAV. (daugiau…)

Article tags: , ,

Latvijos universiteto Korėjos studijų centras kartu su VDU Azijos studijų centru kviečia į Trečiąjį Baltijos šalių seminarą Korėjos studijoms. Jis vyks balandžio 21-22 dienomis VDU Mažojoje salėje bei Putvinskio g. 23-312. Seminare dalyvaus ne tik Baltijos šalių, bet ir Švedijos, Suomijos, Pietų Korėjos ir kitų šalių atstovai. Pirmoji renginio dalis bus skirta aptarti Korėjos studijų situaciją Baltijos šalyse, o likusios metu vyks pristatymai ir diskusijos apie korėjiečių kalbos mokymą užsienio studentams.

Seminaras yra nemokamas ir atviras visiems.

Seminaro programa (anglų kalba).

Article tags: , , ,

17834789_10155102874978771_1905076174707988983_oGegužės 12 d. vakarą, 18 val., Azijos studijų centras kviečia į Kabukio teatro pasirodymą, kuris vyks VDU Didžiojoje salėje.

Kabukio pasirodymas – tai išskirtinis japonų kultūros renginys Lietuvoje. Paskutinį kartą kabukis mūsų šalyje buvo rodytas daugiau kaip prieš 15 metų. Šį kartą į Lietuvą atkeliaus 22 narių trupė, vadovaujama aktoriaus Fudžimos Takamasos (藤間貴雅 Fujima Takamasa). Atlikėjai žiūrovus supažindins tiek su tradicinio japoniško šokio, tiek su kabukio teatro tradicija ir subtilybėmis. Šios trupės pasirodymas VDU Didžiojoje salėje bus unikalus dar ir tuo, jog žiūrovus nustebins atlikėjų bei VDU studentų bendradarbiavimo projektas „Širanami gonin otoko – Širanami penketukas“. (daugiau…)

Article tags: , ,

Pastaruosius kelis mėnesius Azijos studijų centras (ASC) kartu su VDU japonų kalbos dėstytojomis bei tarptautiniais partneriais įgyvendino projektą, remiamą Japonijos Fondo „Sakura Network“ programos. Projektas buvo skirtas išplėsti ir atnaujinti japonukalba.vdu.lt – internetinę svetainę lietuvių kalba, kurioje galima rasti savarankiškam mokymuisi skirtas nemokamas japonų kalbos pamokas. (daugiau…)

Article tags: , , ,

Renginių ciklas Time for Asia sugrįžta su renginiu, skirtu susipažinti su Kinijos subkultūromis. Šį antradienį (balandžio 11 dieną) Kinijos ekspertas Alex Fratila kalbės apie skustagalvių (skinheadų) ir pankų judėjimus Kinijoje ir pristatys Pekine aktyvias grupes, jų gyvenimo būdą, vakarų įtaką, poveikį Kinijos visuomenei. Renginys nemokamas ir atviras visiems. Paskaita vyks nuo 11:15 Donelaičio g. 52 322 auditorijoje.

„Time for Asia“ – tai renginių ciklas, koordinuojamas Azijos studijų centro, kurio metu bus reguliariai pristatomi įdomiausi bei aktualiausi šiuolaikinės Azijos aspektai, koncentruojamasi į politines, socialines, ekonomines tematikas.

Article tags: , , , , ,

Kovo pabaigoje Azijos studijų centro darbuotoja Lina Petrauskaitė apsilankė Venecijos Ca’ Foscari universitete. Apsilankymo metu darbuotoja susipažino su trimis skirtingais universiteto departamentais – Tarptautinių ryšių tarnyba, Komunikacijos tarnyba bei Azijos ir Šiaurės Afrikos studijų katedra. (daugiau…)

Article tags: , , ,

Happy group of studentsPraėjusią savaitę baigta sutarčių pasirašymo procedūra su dviem naujais partneriais Rytų Azijoje. Iš viso partnerinių institucijų šiame regione skaičius išaugo iki 38.

Naujausiu (septynioliktuoju) VDU parneriu Japonijoje tapo Tojo (Tōyō) universitetas Tokijuje. Tai – daugiau nei 30 tūkst. studentų turintis universitetas, padalintas į 11 skirtingų fakultetų. Jis įkurtas 1887 m. žymaus japonų budizmo filosofo Enrio Inoue. Šio universiteto atstovai Azijos studijų centre apsilankė vasarą, ir po bendradarbiavimo derybų galiausiai pasirašyta sutartis. Tarp VDU ir Tōyō bendradarbiavimo planų – dvigubo laipsnio regioninių studijų programos paleidimas.

Ketvirtuoju VDU partneriu Taivane tapo Valstybinis Dong Hua universitetas (National Dong Hwa University, NDHU), esantis Hialiano (Hualian) prefektūroje. Universitetas įsikūręs labai vaizdingose kalnuotose vietovėse rytinėje salos pakrantėje, ir jame mokosi 10 tūkst. studentų. Sutartis su šiuo universitetu buvo pasirašyta VDU Prorektorės prof. Inetos Dabašinskienės vizito Taivane metu.

Article tags:

Kiekvienais metais Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija siūlo valstybines stipendijas magistro studijoms Lietuvoje. Šiais metais yra skirta net 70 vietų 10 užsienio šalių piliečiams bei lietuvių išeivijos atstovams. Azijos studijų centras ragina visus, galinčius pretenduoti į šią stipendiją, pasinaudoti šia galimybe ir įgyti aukštos kokybės magistro išsilavinimą Vytauto Didžiojo universitete. Paraiškų terminas – 2017 m. gegužės 10 diena.

Viena iš populiariausių programų tarp užsienio studentų yra Rytų Azijos regiono studijų (EARS) programa. Per jos 10 metų istoriją jau buvo ne vienas studentas, atvykęs studijuoti valstybinės stipendijos dėka. EARS yra pirmoji ir vienintelė magistrantūros programa Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kurioje studentai gali mokytis apie Rytų Azijos šiuolaikinę politiką ir visuomenę anglų kalba. (daugiau…)

Article tags: , ,

Tokijo-universiteto-ir-VDU-sutarties-pasirasymas-GJO-53-1Kovo 13 d. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) įsteigtas japonistiką skatinantis Global Japan Office (GJO), kuris yra pirmasis toks Šiaurės Rytų Europoje ir Baltijos šalių regione. GJO koordinatoriumi Japonijoje tapo naujasis VDU partneris Tokijo Užsienio studijų universitetas (TUFS).

„Tai yra ne tik svarbus žingsnis partnerystės tarp Japonijos ir Lietuvos plėtrai, bet ir neįtikėtina naujų tarpkultūrinių mainų galimybė šių šalių studentams“, – GJO steigimo svarbą įvardijo VDU rektorius prof. Juozas Augutis. Rektorius didelę padėką išreiškė Japonijos ambasadai Lietuvoje, ir ypač – ambasadoriui Toyoei Shigeeda, už palaikymą ir bendradarbiavimą. (daugiau…)

Article tags: , ,