tomoko akoAzijos studijų centras pradeda naujų renginių ciklą pavadinimu „Time for Asia“ („Laikas Azijai“) ir kviečia visus į Tokijo universiteto profesorės Tomoko Ako viešą paskaitą tema „Is China on the Cusp of a Middle-Class Revolt?“. Renginys vyks spalio 24 d., 11:15, Donelaičio g. 52, 322 auditorijoje.

Paskaitos metu profesorė pristatys Kinijos vidurinio sluoksnio ir socialinės atskirties ypatybes, skirtumus tarp miesto ir periferijos gyventojų. Nuorodoje pateikiama paskaitos santrauka (anglų k.). Po paskaitos vyks trumpa diskusija ir klausimų-atsakymų sesija, kurioje kviečiame visus aktyviai dalyvauti. (daugiau…)

Article tags: , , , ,

Šį rugsėjį Azijos studijų centras pradėjo bendradarbiavimą tyrimų srityje su Kinijos ambasada Lietuvoje. Ambasados prašymu, ASC parengė ataskaitą apie artėjančius rinkimus į Seimą ir analizavo, kaip įvairūs rinkimų rezultatų scenarijai galėtų įtakoti Kinijos ir Lietuvos bendradarbiavimą. Tikimės, kad šie užmegzti ryšiai tarp Centro ir Ambasados bus ateityje toliau aktyviai plėtojami.

ASC nuolat vykdo tyrimus apie Japoniją, Korėją, Kiniją ir bendrą situaciją Rytų Azijos regione. Centras įsitraukia ir į MTEP veiklas, užsakytas institucijų ar kompanijų, kurios plėtoja ryšius tarp Lietuvos ir Rytų Azijos valstybių: Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos, Japonijos ambasados Lietuvoje ir kitų.

Article tags: , , ,

Šių metų spalio 20-21 dienomis VDU Azijos studijų centras organizuoja visiems susidomėjusiems atvirą tarptautinę akademinę konferenciją, skirtą aptarti turizmo ryšius tarp Europos ir Rytų Azijos bei patį kelionės, kaip tarpkultūrinės pažinimo priemonės, fenomeną. Konferencija vyks VDU Mažojoje salėje (Daukanto g. 28).

Pirmąją dieną konferencijoje pranešimus skaitys mokslininkai iš Europos ir Rytų Azijos universitetų, pristatydami savo tyrimus apie kelionių istoriją, šiuolaikinį turizmą ir abipusio supratimo problematiką. Konferencijoje dalyvaus pranešėjai iš Japonijos, Jungtinės Karalystės, Švedijos, Estijos ir kitų šalių. (daugiau…)

Article tags: , , ,

eajrs_logo_1202016 rugsėjo 14-17 dienomis Rumunijoje, Bukarešto universiteto Centrinėje bibliotekoje, vyko 27-oji tarptautinė Europos japoniškų išteklių specialistų asociacijos (European Association of Japanese Resource Specialists, EAJRS) konferencija. Joje sėkmingai sudalyvavo ASC vyresnysis koordinatroius bei bibliotekos darbuotojas Arvydas Kumpis, pristatydamas temą „Šiuolaikinės japonų studijos Vytauto Didžiojo universitete: socialinių ir humanitarinių mokslų kolekcijos pristatymas“ (ang. „Contemporary Japanese studies in Vytautas Magnus University: presentation of collection on Social sciences and Humanities“). (daugiau…)

Article tags: , ,

DSC_8918Rugsėjo 19 d. Vytauto Didžiojo universitete lankėsi Japonijos jaunimo geros valios misijos Lietuvoje delegacija. Delegacija susitiko su VDU Prorektore prof. Ineta Dabašinskiene, Tarptautinių ryšių tarnybos direktore Z. Baltrėniene, VDU HMF prodekanu doc. dr. Giedriumi Janausku, Azijos studijų centro vadovu dr. A. Zyku ir kitais universiteto darbuotojais. Susitikimo metu dalyviai buvo kviečiami paklausyti apie Azijos ir Japonijos studijas VDU, besivystančius ryšius su Japonija, pakalbėti apie universiteto tarptautiškumą ir studijų lankstumą, padiskutuoti abiems šalims aktualiais švietimo klausimais. (daugiau…)

akeVDU Azijos studijų centras kartu su VDU Biblioteka maloniai kviečia į Azijos knygų erdvės (AKE) atidarymą, kuris vyks rugsėjo 30 d. (penktadienį), 15:00 val. V. Biržiškos bibliotekoje (K. Donelaičio g. 52). Atidarymo ceremonijoje dalyvaus J.E. Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir Taipėjaus misijos vadovas Rygoje, pakviesti Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje bei Korėjos Respublikos ambasadorius Lenkijoje.

Azijos knygų erdvė – integruota VDU Bibliotekos dalis, kurią sudaro buvusios Č. Sugiharos skaityklos, atidarytos 2008 m. (Vaižganto g. 30), fondai, nuo šio rudens perkelti į centrinę – V. Biržiškos biblioteką. Naujai atidaroma AKE yra patogesnė, erdvesnė, modernaus dizaino. (daugiau…)

foto_TanakaVDU Azijos studijų centras kviečia į japoniškos arbatos gėrimo ceremonijos demonstraciją, kuri vyks rugsėjo 5d. 18:00 val. VDU Menų centro salėje, Vytauto pr. 71.

Japonišką arbatos gėrimo ritualą ir jo subtilybes atskleis šiemet jau antrą kartą Lietuvoje viešinti arbatos ceremonijos meistrė Senjū Tanaka (Senyu Tanaka) iš Japonijos. Meistrė priklauso šeimai, kuri dar Meidži laikotarpiu (1868-1912) įsteigė naują arbatos ceremonijos kryptį- Japonijos arbatos ceremonijos draugiją. Šios krypties arbatos ceremonijos mokymas siekia perteikti tradicijas atsižvelgiant į besikeičiančios visuomenės poreikius bei akcentuoja pagarbą kiekvienam arbatos ceremonijos metu naudojamam daiktui ir žmonių bendravimo harmonijai. Meistrė Senjū Tanaka vadovauja pagrindiniam draugijos mokymo centrui, įsikūrusiam Tokijuje, taip pat yra keleto knygų apie arbatos gėrimo ceremoniją autorė. (daugiau…)

akeŠių metų birželio mėnesį iš Vaižganto g. 30 išsikėlusi Č. Sugiharos skaitykla persikelia į naujas patalpas. Nuo rugsėjo pradžios visi skaityklos fondai bus prieinami V. Biržiškos skaitykloje (Donelaičio 52), atskiroje Azijos Knygų Erdvėje (AKE). Naujoji vieta užima galinę skaityklos dalį, yra aiškiai apibrėžta, kadangi lentynų pagalba suformuojama tarsi atskira erdvė vienoje, didelėje Biržiškos skaitykloje. Lyginant su prieš tai buvusia skaitykla, AKE yra modernesnė, patogesnė vartotojams, erdvesnė, tad tikimės, jog nuolatos gausėjantys fondai Azijos tematika patrauks dar daugiau dėmesio. Sekite naujienas dėl oficialaus AKE atidarymo.

Article tags: ,

Maloniai kviečiame į rugsėjo 11 d. „Romuvos“ kino teatre Kaune vyksiančią filmo apie Čijunę Sugiharą „Persona non Grata“ peržiūrą. Renginyje, be kitų garbingų svečių, dalyvaus Japonijos Gifu prefektūros vicegubernatorius ir Jaocu miestelio meras. Renginio metu ketinama Sugiharos fondui „Diplomatai už gyvybę“ įteikti Gifu prefektūros žmonių suaukotas lėšas pastato remontui.

Renginio pradžia: 18:00. Į renginį įleidžiant prioritetas bus suteikiamas asmenims, kurie turės „Romuvos“ kino teatro kvietimus. Juos galima pasiimti teatro kasoje darbo valandomis.

Pernai rudenį toje pačioje vietoje įvyko pasaulinė filmo premjera, kuri susilaukė didelio žiūrovų antplūdžio, o Japonijos kinoteatruose šis filmas tapo vienu žiūrimiausių. Premjeros metu Lietuvos žiūrovai turėjo vienintelę galimybę susitikti su jo režisieriumi Cellin Gluck bei pagrindinių vaidmenų atlikėjais, japonų kino žvaigždėmis: Toshiaki Karasawa (Čijunė Sugihara) ir Koyuki (Jukiko Sugihara). Renginio metu Kauno miesto mero pavaduotojas S. Kairys įteikė gėles ir raštus, paskelbdamas juos Kauno miesto turizmo garbės ambasadoriais. (daugiau…)

Article tags: , ,

14030997_10154496194294052_1405049838_nMaloniai kviečiame į Lietuvos bonsai asociacijos, kartu su “Black Scissors” bendruomene organizuojamą Penktąjį Japonijos kultūros festivalį ir dešimtąją bonsų ir suisekių parodą, kuris vyks rugsėjo 2-4 dienomis Alytuje. Vienas šio renginio partnerių – ir VDU Azijos studijų centras, o VDU studentai sudarys gausų savanorių būrį.

Renginyje meistrai iš įvairių pasaulio šalių demonstruos savo bonsai medelius bei suisekius, bus galima susipažinti su tradiciniu kimono, pasimėgauti japoniško teatro Kiogeno pasirodymu. Festivalio metu taip pat vyks vyks įvairios paskaitos. Pirmąją renginio dieną, VDU Azijos studijų centro vadovas, Aurelijus Zykas pristatys elektroninį japonų kalbos žodyną, o VDU Japonistikos klubo „Hashi“ atstovė Roberta Mašidlauskytė papasakos apie Japonijos pop kultūrą. Antroji festivalio diena, šeštadienis, yra skirta vaikams. Šią dieną įprastas paskaitas papildys ir praktiniai užsiėmimai. Viso festivalio metu, vyks kūrybinės dirbtuvės, specialiai jauniesiems renginio lankytojams. Kiekviena renginio diena bus vainikuota džiazo atlikėjų iš Japonijos pasirodymu. (daugiau…)