booksVDU Azijos studijų centro Č. Sugiharos skaitykla pradeda baigiamąjį kraustymosi etapą. Šiandien jau pakuojamos pagrindinio skaityklos kambario knygos. Per artimiausias dienas visi leidiniai bus pateikti perkėlimui ir vėl bus prieinami nuo rudens semestro V. Biržiškos skaitykloje. Atsiprašome už nepatogumus.

Article tags:

13220690_991632897586076_8505169760561718251_oGegužės 18 d. VDU Humanitarinių mokslų fakultete lankėsi Hebėjaus tarptautinių studijų universiteto (Hebei International Studies University) rektorius prof. Sun Jianzhong su delegacija. Buvo aptartos konkrečios studentų ir dėstytojų mainų galimybės, ir svečiai išsakė norą kartu su VDU kurti jungtinę programą. Susitikime dalyvavęs Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas pristatė ilgametį ASC įdirbį Kinijos studijų srityje.

Hebėjaus tarptautinių studijų universitetas yra naujasis VDU partneris, sutartis su kuriuo pasirašyta pernai. Jame jau studijuoja RASK studentė. Tai yra vienas iš dviejų universitetų Kinijoje, kuriame studentams siūlomos Lietuvių kalbos paskaitos. Jas dėsto VDU dėstytoja Sigita Dereškevičiūtė.

Article tags:

13173521_985203528229013_8092559145723728500_oGegužės 7 d. Vilniuje įvyko antrasis „Chinese Bridge“ konkursas, kurio metu nacionaliniu mastu varžėsi stipriausi kinų kalbos studentai Lietuvoje. Vienas iš dalyvių buvo ir VDU RASK ketvirtakursis Rimvydas Markevičius, kuris komisiją sužavėjo ne tik puikia kinų kalba bet ir išskirtiniu talentu: kaligrafiškai užrašė Konfucijaus posakį. Rimvydas šįmetiniame konkurse laimėjo antrąją vietą ir kartu su laimėtoja Saule Bulavaite (Vilniaus Universitetas) gavo teisę važiuoti atstovauti Lietuvą pasauliniame „Chinese Bridge“ konkurse Kinijoje.

Pernai metais, tarp šešių nacionalinio „Chinese Bridge“ konkurso dalyvių buvo trys VDU Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų programos studentai: Zita Mažeikaitė, Ieva Širvelytė ir Andrius Vilkas. Pagrindinį prizą laimėjo Andrius Vilkas, tačiau jam atsisakius važiuoti į pasaulinį konkursą, ši galimybė pasiūlyta kitai RASK studentei – Zitai Mažeikaitei. Jos kalbos ištrauką Kinijos televizijoje galite peržiūrėti čia.

Article tags:

NoTitleNorėtume paskatinti siųsti straipsnius moksliniam recenzuojamam žurnalui International Journal of Area Studies (IJAS), numeriui, kuris planuojamas išleisti 2017 m. kovo mėn. Šiam numeriui priimami straipsniai, tiriantys įvairių regionų (Šiaurės Europos, Rytų Azijos, Pietų Azijos, Viduriniųjų Rytų, Užsachario Afrikos šalių) problematiką.

Straipsnių teikimo terminas: 2016 m. spalio 31 d.

International Journal of Area Studies (IJAS) yra tarptautinis atvirai prieinamas mokslinis recenzuojamas žurnalas, skirtas regioninėms studijoms iš humanitarinių ir socialinių mokslų perspektyvos. Tai – pusmetinis žurnalas, leidžiamas kasmet kovo ir spalio mėnesiais. Vienas jo numeris per metus yra skirtas konkrečiam regionui (Artimiesiems Rytams, Pietų Azijai, Rytų Azijai, Užsacharo Afrikai ir Šiaurės Europai), o kitas formuojamas trans-regioniniu principu.

Article tags:

20140515_165746Japonijos fondas patvirtino daugiau nei 10 tūkst. eurų finansavimą Azijos studijų centro darbuotojų rengtam bibliotekos plėtros projektui, pagal kurį leidžiama įsigyti naujausių knygų Japonijos kultūros, visuomenės, politikos, ekonomikos ir kitokia tematika. Šie leidiniai per artimiausius metus labai reikšmingai papildys VDU bibliotekos fondus.

Azijos studijų knygų kolekcija, pradėta kaupti 1994 m., šiuo metu yra išaugusi iki daugiau nei 6000 knygų ir tapo viena didžiausių tokios tematikos kolekcijų Baltijos šalyse. Knygos apima pačias įvairiausias sritis, nuo humanitarinių mokslų ir menų iki gamtos mokslų, ir daugiausia koncentruojasi ties Rytų Azijos šalių (Kinijos, Japonijos, Korėjos) tematika. Kolekciją ne kartą papildė reikšmingi knygų kiekiai Azijos valstybių fondų ir privačiomis lėšomis. Nuo 2008 m. kolekcija glaudėsi Azijos studijų centro patalpose, bet šįmet ją ketinama perkelti į V. Biržiškos skaityklą (Donelaičio g. 52), kur ji taps prieinama platesniam skaitytojų ratui.

Article tags: , ,

IMG_NEW2016 m. gegužės pradžioje lietuviškai išleista arbatos ceremonijos meistrės Senjū Tanakos knyga „Japoniška arbatos gėrimo ceremonija pradedantiesiems„. Ją iš japonų kalbos vertė VDU HMF dėstytoja Kristina Barancovaitė-Skindaravičienė. Knygą išleido Kyūmeikan kendo mokykla, o pagrindinis rėmėjas buvo Japonijos fondas. Tai – pirmasis arbatos ceremonijai skirtas leidinys lietuviškai.

„Japoniška arbatos gėrimo ceremonija pradedantiesiems“ japonų kalba pasirodė 2013 m. ir yra skirta supažindinti su sudėtingomis arbatos ceremonijos taisyklėmis bei etiketu, atskleidžia šio rafinuoto meno istoriją, filosofiją, principus. Ji skirta visiems, kurie domisi arbatos ceremonija ir norėtų ją išbandyti praktiškai arba suprasti, kas vyksta arbatos kambario erdvėje ritualo metu. (daugiau…)

Article tags: , ,

Image.aspxAzijos studijų centras kviečia mokslininkus, besispecializuojančius regioninių studijų, turizmo, tarptautinių santykių, tarptautinės ekonomikos ir kitose srityse siųsti savo pranešimų santraukas į tarptautinę mokslinę konferenciją „Travel and Mutual Understanding: East Asia, Europe and Beyond„, kuri vyks spalio 20-21 d. Kaune. Pagrindinis šios konferencijos objektas – turizmas tarp nutolusių regionų, tampantis tarpkultūrinio bendravimo priemone.

Pilnas kvietimo tekstas (angliškai)

Article tags: ,

3875482952016 m. balandžio 26 d. Azijos studijų centras buvo prijungtas prie VDU Humanitarinių mokslų fakulteto.

„Kadangi Azijos studijos, kaip ir visos regioninės studijos pasaulyje, atsiduria tarp socialinių ir humanitarinių mokslų, mūsų centro „migravimas“ tarp fakultetų yra natūralus reiškinys, – sakė ASC vadovas dr. Aurelijus Zykas, – Prieš devynerius metus ASC iniciatyva paleista Rytų Azijos regiono (EARS) programa, kuri yra politologinė, natūraliai lėmė ASC atsiradimą Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto sudėtyje. Per pastaruosius ketverius metus, išaugus humanitarinės krypties programai „Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos“ (RASK), keitėsi ir centro prioritetai, sustiprėjo ryšiai su Humanitarinių mokslų fakultetu. Todėl šis administracinis pakeitimas yra labai savalaikis.“ (daugiau…)

Azijos studijų centras (ASC) pradeda bendradarbiavimą su Pietų Korėjos vyriausybės inicijuotu K-Developedia projektu, kuris padės tiek centro darbuotojams, tiek Korėjos studijose besispecializuojantiems studentams išsamiau vykdyti tyrimus ir plėsti savo žinias apie šiuolaikinę Pietų Korėją. Pradiniame etape ASC keisis su K-Developedia aktualia informacija, o ateityje tikimasi bendradarbiavimą plėsti ir kitose srityse.

K-Developedia yra atvirosios prieigos duomenų bazė, kurioje galima rasti daugiau nei 35000 išteklių apie Korėjos vystymosi ir plėtros patirtį. Projektas buvo įsteigtas 2012 m. Pietų Korėjos Strategijos ir Finansų ministerijos siekiant suteikti lengvą priėjimą prie išteklių apie Korėjos plėtrą ne tik akademikams, bet ir valstybinės tarnybos darbuotojams bei visuomenei. Šaltiniai, kurie yra patalpinti duomenų bazėje apima Korėjos politinius dokumentus vystymosi atvejais, lyginamuosius tyrimus bei akademinius tyrimus. (daugiau…)

Article tags: ,

11754389_1054250214615878_3038465524974329245_oAzijos studijų centras maloniai kviečia aplankyti parodą „On the Go“, kurią paruošė LR Užsienio reikalų ministerija kartu su Azijos ir Europos fondu (ASEF). Ji skirtą Azijos ir Europos susitikimo (ASEM) 20-mečiui paminėti. Paroda yra eksponuojama VDU Gedimino 44 pastate iki gegužės 12 d.

2015 m. ASEF surengto tarptautinio nuotraukų konkurso „On the Go“ nugalėtoja tapo Lietuvos atstovė fotožurnalistė Berta Tilmantaitė, pateikusi konkursui fotografiją „On the boat“. Konkurse dalyvavo fotografai iš 50 šalių, pateikę daugiau kaip 1500 darbų. Konkurso tema – gyvenimo tempas Azijoje ir Europoje, žmonių skirtumai ir panašumai. Geriausias konkurso atstovų nuotraukas ASEF surinko į parodą. (daugiau…)

Article tags: ,