Vilniaus knygų mugės metu, vasario 22d., ketvirtadienį, 14 val., 1.2 konferencijų salėje  vyks diskusija su doc. Aurelijum Zyku „Švelniosios galios vedami. Įvaizdžiai, pasaulis, Japonija“ (ved. Richardas Jonaitis). Renginį atidarys Japonijos ambasadorius Lietuvoje J.E. Toyoei Shigeeda.

Renginyje bus pristatyta naujausia A. Zyko monografija „Švelniosios galios vedami: šalies įvaizdžio politika ir Japonija“, kurią bus galima įsigyti VDU stende Nr. 3.11. 

Šalies įvaizdžio valdymo praktikos kelia daug dilemų, todėl turi tiek šalininkų, tiek priešų. Ne išimtis ir Lietuva. Viena vertus, žiniasklaidoje piktinamasi, kad Lietuva užsienyje pristatoma kaip skurdi šalis ar Hanibalo Lekterio gimtinė, kita vertus, klausiama, ar tinkamai ir efektyviai naudojami mokesčių mokėtojų pinigai, investuojami į tokias neapčiuopiamas (daugiau…)

Atviros paskaitos apie Kiniją

„Time for Asia“ renginiai pradeda pavasario semestrą su dviem paskaitomis apie Kiniją. Džiaugiamės galėdami pristatyti svečią iš Kinijos užsienio reikalų universiteto (CFAU) – Prof. Gao Fei. Jis yra vadovavęs Kinijos diplomatijos studijų centrui, dirbęs Kinijos tarptautinių studijų asociacijoje bei su Fulbright stipedija metus praleidęs Džordžo Vašingtono universitete. Šiuo metu Prof. Gao yra atsakingas už CFAU akademinius reikalus ir toliau aktyviai plėtoja diplomatijos studijas. Per savo akademinę karjerą jis parašė ne vieną knygą ir straipsnį Kinijos diplomatijos bei užsienio politikos tematika. Kviečiame visus, kuriuos domina šiuolaikinė Kinija, į dvi atviras Prof. Gao paskaitas: (daugiau…)

Article tags: , ,

Kasmetinei Europos Japonijos studijų išteklių specialistų asociacijos (EAJRS) konferencijai, kuri vyks 2018 m. rugsėjo 12-15 d., buvo pasirinktas Kaunas, ir ją organizuos Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras kartu su Global Japan Office ir VDU Biblioteka.

Jau prasidėjo pranešimų registracija internete. Planuodami dalyvauti konferencijoje, užpildykite registracijos formą ir siųskite ją adresu eajrs@eajrs.net.

Pranešimų siūlymus galima pateikti iki 2018 m. gegužės 15 dienos.

Registracijos formą galite parsisiųsti čia.

Pagrindinė šių metų tema yra „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“, kurioje ypatingas (daugiau…)

Article tags: , ,

VDU Azijos savaitė 2018

Kviečiame į jau tradicija tapusią VDU Azijos savaitę, kurią organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras kartu su studentų klubais „Hashi“, „Wu Wei“ ir „Hallyu“. Šiais metais renginiai vyks kovo 5-9 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete ir kitose viešose erdvėse.

VDU Azijos savaitė yra penkių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas supažindinti visuomenę su Rytų Azijos šalimis (Japonija, Kinija ir Korėja) patraukliai perteikiant kultūros, kalbų, kovos menų, virtuvės, kino meno ypatybes. Prie renginių aktyviai prisideda socialiniai partneriai iš visos Lietuvos. (daugiau…)

Article tags:

Sausio mėnesį Azijos studijų centro darbuotojas dr. Linas Didvalis lankėsi Lidso universitete. Vizito metu siekta sužinoti apie universiteto siūlomų Rytų Azijos studijų programų organizavimą, aptarti vykdomus tyrimus, ieškoti galimybių pradėti studentų mainus. Dr. Didvalis susitiko su atstovais iš Politikos ir tarptautinių studijų departamento, Kalbų, kultūrų ir visuomenės departamento, bei Sociologijos ir socialinės politikos departamento. Be to, kad vizito metu buvo apsikeista gerosiomis praktikomis ir pasidalinta patirtimi, pasiektas ir susitarimas pradėti procedūras, leisiančias dėstytojų ir studentų mainus Rytų Azijos studijų srityje. (daugiau…)

Article tags:

Neseniai Čiunės Sugiharos anūkė Madoka Sugihara leido Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centrui paviešinti istorinį tuometinės prof. dr. Prano Mažylio privačios ligoninės (dabartiniai P. Mažylio gimdymo namai Kaune) išrašą Nr. 220, apie trečiojo Č. Sugiharos sūnaus Harukio gimimą. Šis įrašas, rastas Kauno regioniniame archyve, ne tik paliudija, kad šis sūnus gimė Kaune ir šioje ligoninėje, bet ir suteikia naujos informacijos.

Dokumente rašoma, kad Jukiko Sugihara atvyko į ligoninę 1940 m. gegužės 28 d. 13.30 val., po (daugiau…)

Erasmus+ dėstymo vizitas

Gruodžio viduryje VDU lektorius ir Azijos studijų centro vyriausiasis koordinatorius dr. Linas Didvalis pagal Erasmus+ dėstymo vizitų programą lankėsi Liublianos universitete Slovėnijoje. Vizitas suteikė galimybę apsilankyti Socialinių ir Humanitarinių mokslų fakultetuose, universiteto bibliotekose, susipažinti su Azijos studijų padėtimi, susitikti su akademiniu personalu ir aptarti tolimesnį bendradarbiavimą. Dr. Didvalis vizito metu skaitė tris paskaitas universiteto bakalauro ir magistro studijų studentams: apie aplinkosaugos judėjimus Japonijoje, tarptautinių santykių iššūkius Rytų Azijoje ir Kinijos įtaką tarptautinei vystymosi politikai. (daugiau…)

Article tags:

2017 m. lapkričio 28 – gruodžio 9 d. skirtingose Japonijos vietose vyko filmavimas, kuris yra šiuo metu VDU Azijos studijų centro vykdomo projekto dalis. Intensyvios programos metu ASC vadovas dr. Aurelijus Zykas kartu su VDU Viešosios komunikacijos katedros dėstytoju Kristijonu Jakubsonu apsilankė 10 Japonijos miestų, kur susitiko su mokslininkais bei visuomenės veikėjais, filmavo susijusias vietas, objektus bei dokumentus.

„Dešimt dienų, dešimt miestų, keturiolika interviu ir nesuskaičiuojama daugybė jaudinančių akimirkų, – taip filmavimą apibūdino projekto direktorius Aurelijus Zykas. (daugiau…)

Gruodžio 6 d. universitete lankėsi Japonijos verslo ir švietimo atstovų delegacija, kuri susitiko su VDU atstovais ir aptarė bendradarbiavimo galimybes. Tarp svečių buvo jau ne pirmą kartą Lietuvoje viešintys „Fukujamos Transportas“ (angl. „Fukuyama Transporting“) prezidentas Shigehiro Komaru, Hirošimos universiteto viceprezidentas Toshiyuki Sato, „Shibuya Ikueikai“ fondo direktorius Hidemitsu Murata ir Japonijos ambasados Lietuvoje atstovas.   (daugiau…)

Spalio 4 – 11 dienomis, Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų bakalauro programos ketvirtakursė Alanta Kaminskaitė, laimėjusi nacionalinę „MIRAI“ programos atranką, viešėjo Japonijoje. Ši programa yra remiama Japonijos vyriausybės ir skirta jauniesiems ateities lyderiams. Programos metu kelios dešimtys studentų iš įvairių pasaulio šalių savaitę praleido Japonijoje, kur dalyvavo diskusijose, lankėsi vietinės ir centrinės valdžios institucijose, įvairiose kompanijose, universitetuose, susipažino su Japonijos ekonomine bei politine sistema, kultūra. (daugiau…)