Baltijos Azijos studijų aljansas (Baltic alliance for Asian Studies, BAAS) kviečia teikti pranešimų pasiūlymus ketvirtajai tarptautinei aljanso konferencijai, kuri vyks Vytauto Didžiojo universitete 2020 m. kovo 5–7 dienomis.

2014 m. surengta Vilniuje, vėliau Tartu (2016 m.) bei Rygoje (2018 m.), BAAS konferencija grįžta į Lietuvą, Kauną. Paskutinioji konferencija vykusi Rygoje sutraukė beveik 100 dalyvių iš 20 įvairių pasaulio valstybių bei tapo vienu svarbiausių akademinių renginių skirtų Azijos studijoms Baltijos šalyse. Konferencijos mastas jos dalyviams leidžia dalintis naujais atradimais, įžvalgomis bei būsimų tyrimų idėjomis tarp mokslininkų iš Baltijos šalių ir viso pasaulio. (daugiau…)

Article tags:

Baltijos Azijos studijų aljansas (Baltic Alliance for Asian Studies, BAAS) kviečia magistrantūros ir doktorantūros studentus teikti pasiūlymus plakatų (A1 formato) pristatymams ketvirtosios tarptautinės aljanso konferencijos metu, kuri vyks Vytauto Didžiojo universitete 2020 m. kovo 5–7 dienomis.

Plakatuose studentai turės progą pristatyti savo tiriamą temą, padiskutuoti ja su kitais konferencijos dalyviais, gauti naudingų pastabų ir vertingos dalyvavimo tarptautinėje konferencijoje patirties. BAAS konferencija neapsiriboja viena prieiga bei skatina teikti pasiūlymus plakatų pristatymui įvairiose humanitarinių bei socialinių mokslų srityse: antropologija, etnologija, istorija, lingvistika, sociologija, ekonomika, politikos mokslai ir t.t. Plakatų pristatymai vyks anglų kalba. (daugiau…)

Article tags: ,

Gruodžio 12-13 d. Azijos studijų centro vyresnioji koordinatorė Simona Vasilevskytė su Erasmus + mokymosi vizitu lankėsi Bonos universitete (Vokietija).

Vizito metu ji susitiko su Orientalistikos ir Azijos studijų instituto atstovais, bei japonų kalbos dėstytojomis, stebėjo japonų kalbos paskaitas, kalbėjo apie galimus studentų ir mokslininkų mainus ateityje.

Pernai 200 metų jubiliejų minėjusiame Bonos universitete įsikūręs Orientalistikos ir Azijos studijų institutas siūlo japonologijos, korėjistikos, sinologijos, mongolistikos, tibetologijos bei islamo studijas. Instituto bibliotekoje saugoma virš 200 000 leidinių, skirtų minėtoms studijoms.

Article tags: , ,

VDU Azijos studijų centras kartu su Fukuyama Transporing co. ir įmonei priklausančiu Komaru Kotsu fondu kviečia į iškilmingą fondo universitetui dovanojamų knygų perdavimo ceremoniją. Jos metu bus pristatyta Komaru Bunko – specialiai fondo įsteigta ir kuruojama knygų kolekcija. Renginys vyks gruodžio 10 d., 11:30 val. Azijos knygų erdvėje (Vaclovo Biržiškos skaitykla, K. Donelaičio g. 52, Kaunas).

Su Komaru Kotsu fondu ASC bendradarbiauja jau ne vienerius metus, kartu buvo rengti japonų kalbos konkursai 2018 ir 2019 metais, kurių nugalėtojai gavo galimybę dalyvauti specialiose programose Japonijoje. Siekdamas toliau skatinti susidomėjimą Japonijos studijomis Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno mieste, fondas Azijos knygų erdvei dovanoja daugiau nei 300 leidinių. Tarp dovanojamų knygų bus galima rasti ne tik studijoms naudingą akademinę literatūrą, bet ir visame pasaulyje populiarius japoniškus komiksus – manga bei skaitytojų kalbos lygiui adaptuotus leidinius, kurie prisidės prie VDU veikiančio japonų kalbos skaitovų klubo plėtros. (daugiau…)

Article tags: , ,

Azijos studijų centras tęsia “Time for Asia” renginių ciklą ir kviečia visus lapkričio 26 d. į vizituojančio dėstytojo Shingo Masunaga paskaitą. Svečias iš Turku universiteto (Turku, Suomija) skaitys paskaitą „Lost in Translation in Helsinki?: Intelligence Activities of Chiune Sugihara in the Interwar Finland“ (liet. „Pasiklydus vertime Helsinkyje?: Čiunės Sugiharos žvalgybinė veikla tarpukario Suomijoje“).

Nepaisant akademinių ar neakademinių interesų Čiunė Sugihara ir jo sprendimas išgelbėti tūkstančius žydų Antrojo Pasaulinio karo laikotarpiu Kaune sulaukė daugelio žmonių dėmesio. Iš tiesų Sugihara tikėjo žmonija ir jo žygdarbis yra giriamas. Kita vertus į jo, kaip japonų diplomato gyvenimą buvo retai atsižvelgiama. Būdamas žvalgybos ekspertu, Sugihara išmanė HUMINT (žmogiškojo intelekto) sritį, o tikroji jo, kaip eksperto vertė buvo akivaizdi Sugiharos paskyrimo į Helsinkį 1930-aisiais metu.

Paskaita vyks lapkričio 26 d. (antradienį), nuo 12:30 val., K. Donelaičio g. 52, 512 auditorijoje (Kaune). Paskaita vyks anglų kalba, yra nemokama ir atvira visiems. (daugiau…)

Article tags: , ,

Gegužės 17 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko VDU Azijos studijų centro kartu su Koraru Kotsū fondu ir Hirošimos universitetu organizuotas Antrasis japonų kalbos konkursas. Konkursą atidarė Japonijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Shiro Yamasaki, Komaru Kotsū fondo direktorius p. Shigehiro Komaru ir Hirošimos universiteto prorektorius prof. Toshiyuki Sato. Konkurso kalbas vertino specialiai šiam konkursui suburta kompetentinga komisija. 

Tądien sveikinome Mildą Magelinskaitę ir Matą Škarnulį, laimėjusius kelionę į Hirošimos universitete rugpjūčio 19 – rugsėjo 3 d. vykusią tarptautinė japonų kalbos ir kultūros mokymo programą.  (daugiau…)

Article tags: , ,

Azijos studijų centras pradeda naują „Time for Asia“ renginių sezoną ir kviečia visus, besidominčius Tibetu, į atvirą paskaitą „Seven Days in Tibet“, kurią anglų kalba skaitys dr. Linas Didvalis. Renginys vyks rugsėjo 27 d. (penktadienį) nuo 15 val. Putvinskio g. 23, 102 auditorijoje.

VDU lektorius dr. Linas Didvalis šią vasarą praleido vieną savaitę dalyvaudamas Tibeto vystymo forume ir lankydamasis įvairiose vietose Lasoje ir jos apylinkėse: kaimuose, miesteliuose, mokyklose, ligoninėse, šventyklose. Tai suteikė geras galimybes pabendrauti su vietos žmonėmis, centrinės valdžios atstovais, o taip pat kitais į forumą atvykusiais užsienio mokslininkais. Ši atvira paskaita ir bus skirta pasidalinti patirtimis ir įspūdžiais, sukauptais per savaitę. Apie tai, kokia yra dabartinė situacija Tibete, kokia jo praeitis, dabartis ir ateitis. (daugiau…)

Article tags:

2019 m. rugsėjo 6-7 dienomis Azijos studijų centro vyresnioji koordinatorė Kayako Takagi dalyvavo Tarptautinėje japonų kalbos mokymo konferencijoje (日本語教育連絡会議), kuri vyko Vienos universitete, Austrijoje. K. Takagi skaitė pranešimą „Tadoku atvejis Vytauto Didžiojo universiteto skaitymo klube“, kuriame nagrinėjo ekstensyvų skaitymą japonų kalbos Skaitymo klube. Šis klubas buvo įkurtas Vytauto Didžiojo universitete Takagi iniciatyva 2018 m.

Tarptautinę japonų kalbos mokymo konferenciją, skirtą japonų kalbos studijoms Rytų Europoje, nuo 1988 m. organizuoja japonų kalbos mokytojai kasmet vis skirtingose šalyse. Šiais metais vykusi konferencija buvo 32-oji bei sutraukė beveik 50 ekspertų iš įvairių Europos šalių bei Japonijos. Azijos studijų centras nuo kitų metų perims organizatoriaus estafetę ir planuoja 33-ią konferenciją surengti Kaune.

Daugiau informacijos apie konferencija: renrakukaigi.kenkenpa.net (japonų k.)

Article tags: ,

Vasarai įsibėgėjant Azijos studijų centro darbuotojai pradėjo savo atostogas. Todėl norime paprašyti, kad planuojantys aplankyti ASC liepos 8 – rugpjūčio 2 dienomis apie tai iš anksto praneštumėte parašydami žinutę per Facebook arba kontaktinę formą asc.vdu.lt. Atsiprašome už nepatogumus.

Dėkojame studentams, studentų klubams ir partneriams už turiningai praleistus praėjusius mokslo metus ir visiems linkime gerai pailsėti bei sukaupti energijos ir naujų idėjų ateinantiems mokslo metams.

Article tags: , ,

Kviečiame į profesoriaus Heo Yong iš Hankuk užsienio kalbų universiteto (Pietų Korėja) paskaitą apie faktorius, lemiančius užsienių kalbų, o ypač korėjiečių, mokymąsi. Paskaita vyks anglų kalba.

Kaip kalbos mokymasis skiriasi, kai mokomės gimtosios kalbos ir užsienio kalbos? Kokie veiksniai veikia, kai stengiamės tobulinti savo užsienio kalbos įgūdžius? Profesoriaus Heo paskaita nagrinėja šią temą naudodama korėjiečių kalbą, kaip pavyzdį. Paskaitoje išskirti atvejai rodo, kaip gimtoji kalba gali padėti bei trukdyti užsienio kalbos mokymuisi.

Prof. Heo įgijo lingvistikos magistro ir daktaro laipsnius SOAS Londono universitete bei dirbo HUFS Korėjiečių kalbos ir kultūros centro dekanu ir Tarptautinės korėjiečių kalbos mokymo asociacijos vadovu. (daugiau…)