Šiais ir kitais metais Baltijos šalys minės ne vieną jubiliejų, žymintį santykių su Rytų Azijos valstybėmis užmezgimą: tarpukariu pradėtiems kurti dvišaliams ryšiams sukanka 100 metų, o atkurtiems – 30. Ta proga Azijos studijų centras kviečia tyrėjus, besidominčius Rytų Azijos ir Baltijos šalimis, teikti pranešimus tarptautinei akademinei konferencijai „Šimtas metų kartu: istoriniai ryšiai tarp Baltijos ir Rytų Azijos regionų“ (angl. „A century of connections: historical ties between the Baltic and East Asia regions“), kuri vyks Vytauto Didžiojo universitete 2022 m. kovo 11-12 dienomis.

Renginys skirtas paminėti įsimintinus istorinius įvykius, jungiančius Baltijos ir Rytų Azijos regionus nuo tarpukario iki šių dienų: Baltijos šalių de jure pripažinimą, tarpukario diplomatinį bendradarbiavimą, ryšius sovietinės okupacijos periodu, šių laikų valstybinius, kultūrinius ir visuomeninius santykius. Konferencija kviečia dalyvius iš įvairių akademinių disciplinų pasidalinti savo tyrimais Baltiją ir Rytų Aziją jungiančių ryšių tematika. Organizatoriai neapsiriboja viena prieiga ir kviečia skaityti pranešimus įvairiose humanitarinių ir socialinių mokslų srityse, įskaitant istoriją, politikos mokslus, ekonomiką ir kt.

Paraiškas galima teikti iki 2022 m. sausio 10 d., el. paštu conference.asc@vdu.lt. Jų formos bei išsamesnė informacija pateikiama pridedame dokumente. Rezultatai apie atrinktas paraiškas ir konferencijos sekcijas paskelbsime sausio 17 d. Pirmenybė bus teikiama siūlantiems pranešimus sekcijoms. Konferencijos dalyvio mokestis: 30 EUR. Pranešimai bus skaitomi anglų kalba.

Article tags: , ,

Kviečiame visus susidomėjusius Rytų Azijos kultūra bei politika stebėti viešus baigiamųjų darbų gynimus. Šiais metais gynimai vyks nuotoliniu būdu.

Rytų Azijos regiono studijų magistro programos gynimai vyks gegužės 26 d., nuo 13:00 val.

Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų bakalauro programos gynimai vyks birželio 10-11 d. nuo 10:00 val.

Šiais metais gynimai vyks internetu, virtualiuose gynimų kambariuose. Siekdami užtikrinti sklandžią gynimų eigą norinčius stebėti gynimus, kviečiame registruotis el. paštu: diana.jovaisiene@vdu.lt.

Article tags:

VDU Azijos studijų centras šį mėnesį sėkmingai užbaigė projektą, kurio tikslas japonų kalbos vadovėlio gidams kūrimas. Vadovėlyje „Vienas vienas… キコエマスカ“ pateikiama medžiaga pokalbiams leidžia įgyti reikalingų bendravimo įgūdžių bei žinių reikalingų turizmo sektoriuje Lietuvoje. Tai pirmasis japonų kalbos vadovėlis orientuotas į gidavimą Lietuvoje.

Augant į Lietuvą atvykstančių turistų iš Japonijos skaičiui, kartu auga ir japoniškai kalbančių gidų poreikis. Šiuo metu egzistuojantys du japonų-lietuvių kalbų žodynai, ypač internetinis jishokun.lt, yra labai naudingi lietuviams, dirbantiems su turistų grupėmis. Tačiau žodynai ne visada suteikia visą reikiamą informaciją, ypač kalbant apie mandagiosios kalbos išsireiškimus, mandagius prašymus, pasiūlymus ir pan. – visa tai, ko nei vienas gidas neišvengia savo darbe. Norėdami papildyti esamą mokymosi medžiagą, autoriai pristato pokalbių vadovėlį, skirtą pradedantiesiems ar būsimiems gidams japonų kalba. Jis sukurtas tam, kad suteiktų būtinų kalbos žinių bendraujant su turistais. (daugiau…)

Article tags: ,

Vytauto Didžiojo universitete prasidėjo priėmimas į magistro studijų programas, todėl Azijos studijų centras kviečia visus besidominčius Kinija, Japonija arba Korėja teikti paraiškas į Rytų Azijos regiono studijų magistro programą. Stojimui reikalingi dokumentai iš ne ES piliečių priimami iki 2021 m. birželio 1 d., o iš ES piliečių – iki liepos 1 d.

Rytų Azijos regiono studijų (EARS) magistrantūros programa yra pirmoji ir vienintelė magistrantūros programa Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kurioje studentai gali mokytis apie Rytų Azijos šiuolaikinę politiką ir visuomenę anglų kalba. Programa vykdoma nuo 2007 metų ir konstruojama tarpdisciplininiu / multidisciplininiu regioninių žinių pagrindu. (daugiau…)

Article tags: , , , ,

Šią savaitę sulaukėme pranešimo dėl Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų (RASK) bakalauro programos vertinimo, parengto tarptautinės ekspertų komisijos. Vertinimas pateikė palankias išvadas – visos programos sritys gavo aukštus įvertinimus, įskaitant programos tikslus, studijų procesą, dėstytojų kvalifikaciją bei universiteto materialinę bazę. Atsižvelgiant į tai RASK programa buvo akredituota ilgiausiam galimam laikotarpiui – 7 metams.

Ataskaitoje ekspertai pristatė ir rekomendacijas, kaip toliau gerinti studijų programos kokybę. Programos komitetas apsvarstys visus pasiūlymus ir aktyviai sieks išlaikyti aukštą Rytų Azijos studijų lygį Vytauto Didžiojo universitete. (daugiau…)

Article tags: , ,

Šventiniai linkėjimai

Azijos Studijų Centro kolektyvas siunčia šiltus šventinius sveikinimus ir visiems linki linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų.

2020-ieji buvo išskirtiniai, teko išmokti dirbti nuotoliniu būdu, riboti ir visiškai atsisakyti fizinio kontakto. Nors šie metai buvo sunkūs, išliekame kupini energijos ir viliamės, kad naujieji metai leis sugrįžti į įprastą gyvenimą.

Po ilgesnės pertraukos Azijos studijų centras kviečia visus besidominčius Kinija į dar vieną renginį iš ciklo „Time for Asia“ (liet. „Laikas Azijai“). Šįkart – nuotolinis susitikimas su 2015–2020 m. Lietuvos Respublikos ambasadorės Kinijos Liaudies Respublikoje pareigas ėjusia Ina Marčiulionyte. Susitikimas vyks spalio 22 d. (ketvirtadienį) nuo 14:30.

DĖMESIO! Būtina registracija. Prisijungimo prie renginio adresas bus išsiųstas tik tiems, kas užpildys registracijos formą: https://forms.gle/JS7qmh56ysZ5JnD99 (daugiau…)

Article tags: ,

Korėjos studijų Baltijos šalyse asociacija (Baltic Association of Korean Studies, BAKS) kviečia tyrėjus iš viso pasaulio teikti pranešimų pasiūlymu antrąjai tarptautinei akademinei BAKS konferencijai, kuri vyks nuotoliniu būdu 2020 m. lapkričio 25-27 dienomis. Konferencijos tema „Belief in the Future: Spiritual Context of Baltic Korean Studies“ ir į ją kviečiama pažvelgti iš įvairių humanitarinių bei socialinių mokslų perspektyvų. Paraiškos priimamos iki 2020 m. lapkričio 20 d., o daugiau informacijos galite rasti šiame dokumente – Call for Papers PDF.

Article tags: ,

Japonų kultūros mugė

Sugiharos savaitės metu vykstanti Japonijos kultūros mugė kviečia pasinerti į šios šalies kultūros šurmulį ir susipažinti su Japonijos entuziastais Lietuvoje. Laukiame apsilankant spalio 13 d., 12:00-18:00 val., Kauno Akropolio trečiame aukšte. Mugė atvira ir nemokama visiems.

Renginio metu savo veiklas pristatys įvairios su Japonija ne vienerius metus ryšius palaikančios organizacijos, kurios leis pasigrožėti tradiciniais kimono ar arbatos ceremonija, sužinoti apie japonišką modernią kasdienybę ir senovės tradicijas. Ieškantys naujų iššūkių galės pasimokyti kaligrafijos bei užsirašyti savo vardą japoniškai, o jeigu pirminis žavesys peraugs į gilesnį susidomėjimą, užmegsite kontaktus, kurie leis plėsti žinias ir mugei pasibaigus. (daugiau…)

Article tags: , ,

Kasmetinis japonų kalbos konkursas

Komaru transporto fondas kartu su Hirošimos universiteto Lietuvos centru ir VDU Azijos studijų centru rengia trečiąjį ir jau tradicija tapusį japonų kalbos konkursą.  Konkursas skirtas visiems Lietuvoje japonų kalbą besimokantiems moksleiviams bei studentams. Kaip ir kiekvienais metais, konkurso organizatoriai žada nustebinti dalyvius ypatingais prizais.

2020-ieji metai išties ypatingi Kaunui ir Lietuvos-Japonijos istorijai – šiais metais minime Čiunės Sugiharos veiklos Kaune (1939-1940 m.) 80-ąsias metines. Č. Sugihara išdavė tranzitines vizas žydams ir taip išgelbėjo daugiau nei 6 000  gyvybių. Todėl šis konkursas yra įtrauktas ir į Sugiharos savaitės programą.

Japonų kalbos konkursas vyks VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas), 2020 m. spalio 16 d. 09:00-12:00  arba 13:00-16:00 (jei konkursas vyks nuotoliniu būdu). Apie konkurso laiką informuosime iš anksto.

(daugiau…)