Kiekvienais metais Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija siūlo valstybines stipendijas magistro studijoms Lietuvoje. Šiais metais yra skirta net 70 vietų 10 užsienio šalių piliečiams bei lietuvių išeivijos atstovams. Azijos studijų centras ragina visus, galinčius pretenduoti į šią stipendiją, pasinaudoti šia galimybe ir įgyti aukštos kokybės magistro išsilavinimą Vytauto Didžiojo universitete. Paraiškų terminas – 2017 m. gegužės 10 diena.

Viena iš populiariausių programų tarp užsienio studentų yra Rytų Azijos regiono studijų (EARS) programa. Per jos 10 metų istoriją jau buvo ne vienas studentas, atvykęs studijuoti valstybinės stipendijos dėka. EARS yra pirmoji ir vienintelė magistrantūros programa Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kurioje studentai gali mokytis apie Rytų Azijos šiuolaikinę politiką ir visuomenę anglų kalba. (daugiau…)

Article tags: , ,

Tokijo-universiteto-ir-VDU-sutarties-pasirasymas-GJO-53-1Kovo 13 d. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) įsteigtas japonistiką skatinantis Global Japan Office (GJO), kuris yra pirmasis toks Šiaurės Rytų Europoje ir Baltijos šalių regione. GJO koordinatoriumi Japonijoje tapo naujasis VDU partneris Tokijo Užsienio studijų universitetas (TUFS). (daugiau…)

Article tags: , ,

20170304_153020Trys Azijos studijų centro mokslininkai sudalyvavo Tarptautiniame Japonijos studijų simpoziume, kuris kovo 4-5 d. vyko Rumunijos sostinėje Bukarešte. Jį organizavo Bukarešto universiteto Japonijos studijų centras. Simpoziumas sutraukė dalyvius iš įvairių Europos Sąjungos šalių (tarp jų Prancūzijos, Čekijos, Jungtinės Karalystės, Slovėnijos, Belgijos) ir Japonijos.

ASC mokslininkas dr. Linas Didvalis skaitė pranešimą tema „Japanese Forest Culture: Lost between Urbanization, Depopulation and Globalization“, dokt. Arvydas Kumpis nagrinėjo Interneto radikalizacijos reiškinį pasitelkdamas Cušimos salos konflikto atvejį, o dr. Aurelijus Zykas pristatė pranešimą, apžvelgdamas svarbiausius iššūkius iškylančius Japonijos viešajai diplomatijai per pastarąjį dešimtmetį.

Simpoziumas buvo puiki galimybė ne tik pristatyti ir išdiskutuoti naujausiausius tyrimus, bet ir apsitarti su partneriais Bukarešte, Liublijanoje bei Prahoje dėl Erasmus+ mainų galimybių studentams bei dėstytojams.

Article tags: , ,

ktka-virselis_1028-1VDU Azijos studijų centras kviečia į pasakų knygos „Karališko tigro kailio apsiaustas“ pristatymą, kuris vyks vasario 10 d. 14:00 val. VDU auditorijoje adresu Donelaičio 52, 422.

Knygos pristatyme dalyvaus knygos leidėjai, tarp jų ir vertėja iš kinų kalbos, VDU kinų kalbos dėstytoja Jiang Lingling. Ji ne tik papasakos apie leidžiant knygą iškilusius iššūkius, bet taip pat pademonstruos puikias Gražvydos Andrijauskaitės iliustracijas bei surengs kiniškų karpinių iš popieriaus dirbtuves. Labai kviečiame dalyvauti.

Dvikalbėje knygoje kinų-lietuvių kalbomis „Karališko tigro kailio apsiaustas„, pasakojama mongoliška pasaka. Šios knygos tekstą ruošė ir leidyba rūpinosi VDU kinų kalbos dėstytojos Jian Lingling ir Wang Jingyang. Leidyklos „Archimetras“ leista knyga ne tik patraukliu pasakos pavidalu pristato savitą mongolų kultūrą, bet ir gali būti naudojama kaip priemonė mokantis kinų kalbą. Knyga jau parduodama knygynuose. Leidyklos kainomis ją užsisakyti galima tiesiogiai pas leidėjus elektroniniu paštu archimetras@gmail.com.

Renginys skirtas visai Kauno visuomenei, įėjimas nemokamas.

Article tags: , ,

VDU Azijos savaitė 2017

ProfilioKviečiame dalyvauti Vytauto Didžiojo universiteto Azijos savaitės 2017 (VDU Azijos savaitė 2017) renginiuose, kurie vyks kovo 6–10 dienomis Vytauto Didžiojo universitete ir kitose viešose erdvėse.

VDU Azijos savaitė yra yra penkių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas supažindinti visuomenę su Rytų Azijos regionu, populiariai ir patraukliai perteikiant kultūros, kalbų, kovos menų ypatybes, pristatant visuomenei virtuvę bei įvairenybes, susijusias su Japonija, Korėja ir Kinija. Trečią kartą vyksiančią VDU Azijos savaitę organizuoja studentų klubai „Hashi, „Wu Wei“, „Hallyu“ ir VDU Azijos studijų centras kartu su socialiniais partneriais. (daugiau…)

Article tags: , , , ,

GJO-kanbanKovo 13 d. 15:00 val. Vytauto Didžiojo universitete bus steigiamas Global Japan Office (GJO), kurį koordinuos naujasis VDU partneris Tokijo Užsienio studijų universitetas (TUFS). Šis GJO bus toks pirmasis šiaurės rytų Europoje.

„Džiugu, kad VDU pakviestas į prestižinių pasaulio universitetų gretas“, – teigė GJO koordinatoriumi skiriamas dr. Aurelijus Zykas, išreikšdamas viltį, kad GJO turėjimas pagerins galimybes įsisavinti Japonijos inicijuojamus projektus bei Japonijos studijų plėtrai siūlomas lėšas. Anot koordinatoriaus, šį sprendimą nulėmė ilgametis VDU Azijos studijų centro indėlis japonistikos srityje. „Per pastarąjį dešimtmetį VDU tapo japonistikos lyderiu Baltijos šalyse. Čia daugiau nei 100 studentų mokosi japonų kalbos, turime net 16 partnerių Japonijoje, čia gimė pirmasis išsamus lietuvių-japonų kalbų žodynas. Man asmeniškai GJO steigimas VDU – tai didžiausias mūsų komandos darbo įvertinimas.“ – teigė dr. A. Zykas (daugiau…)

Article tags: ,

16231218_10155039621939052_803572730_o

Sausio 24 d. Azijos studijų centro darbuotojai ir HMF tarptautinių ryšių koordinatorė apsilankė Korėjos kultūros centre, įsikūrusiame Lenkijos sostinėje Varšuvoje, ir susitiko su direktoriumi Kim Hyunjun. Susitikimo metu buvo pristatytas ilgametis ASC įdirbis koreanistikos srityje. Centro direktorių maloniai nustebino su Korėja susiję veiklos Kaune, Korėja besidominčių studentų skaičius ir iniciatyvos. (daugiau…)

Article tags: , ,

Sausio viduryje Azijos studijų centro atstovas dr. Linas Didvalis lankėsi Madrido autonominiame universitete (AUM). Apsilankymo metu su AUM Rytų Azijos studijų centro direktore prof. Taciana Fisac buvo aptariami bendradarbiavimo klausimai studijų ir tyrimų srityje, taip pat susitikta su humanitarinių ir politikos mokslų fakultetų darbuotojais bei studentais. Vizito metu buvo ne tik pasidalinta patirtimi ir gerųjų praktikų pavyzdžiais, bet ir pasiektas susitarimas pradėti dėstytojų mainus tarp VDU ir AUM. Taip pat planuojami ir studentų mainai, tačiau jiems reikalingas išsamesnis pasiruošimas ir studijų suderinamumo įvertinimas. (daugiau…)

Article tags:

Šią savaitę buvo gautas oficialus Rytų Azijos regiono studijų magistrantūros programos įvertinimas, kurį parengė tarptautinė ekspertų komisija. Šiame vertinime programai pateiktos itin palankios išvados: aukštus vertinimus gavo visos sritys, pradedant programos tikslais ir studijų procesu bei baigiant dėstytojų kvalifikacija ir materialine baze. Atsižvelgiant į tai, programa buvo akredituota ilgiausiam galimam laikotarpiui – net 6 metams.

Ataskaitoje ekspertai taip pat pateikė pasiūlymų, kaip toliau gerinti programos kokybę. Programos komitetas apsvarstys visus pasiūlymus ir sieks toliau išlaikyti aukštą Rytų Azijos studijų lygį Vytauto Didžiojo universitete. (daugiau…)

Article tags: , ,

Sveikiname visus su Naujaisiais metais, kurie Lietuvoje ir Japonijoje prasidėjo sausio 1 d., o Kinijoje ir Korėjoje šįmet tradiciškai prasidės sausio 28 d. Pagal tradicinį kinišką kalendorių šie metai tęsia raudonojo elemento, ugnies, vyravimą. Ugnies teikiamos šilumos ir jaukumo norime palinkėti raudonojo gaidžio metais.

2016-ieji Azijos studijoms VDU buvo aktyvūs. Tarp gausių ASC organizuotų renginių didžiausias buvo balandžio mėn. vykusi VDU Azijos savaitė, kuri įjungė ir Japonijos ambasadą Lietuvoje, Konfucijaus institutą, Kauno Prekybos, pramonės ir amatų rūmus, kultūros ir verslo įmones. Pradėtas naują renginių ciklas „Time for Asia“, kurį tikimės tęsti ir kitais metais.

Šiais metais ypač daug dėmesio kreipėme į turizmą, kurio tematikai skyrėme ir metinę ASC konferenciją. Tarp mūsų iniciatyvų buvo ASC inicijuota diskusija su Kauno savivaldybe, Turizmo departamentu, kelionių agentūromis, viešbučiais, restoranais, muziejais, kurios metu buvo diskutuojama apie praktinius studijų įgūdžius reikalingus dabartinėje darbo rinkoje. (daugiau…)