VDU Azijos savaitė 2017

ProfilioKviečiame dalyvauti Vytauto Didžiojo universiteto Azijos savaitės 2017 (VDU Azijos savaitė 2017) renginiuose, kurie vyks kovo 6–10 dienomis Vytauto Didžiojo universitete ir kitose viešose erdvėse.

VDU Azijos savaitė yra yra penkių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas supažindinti visuomenę su Rytų Azijos regionu, populiariai ir patraukliai perteikiant kultūros, kalbų, kovos menų ypatybes, pristatant visuomenei virtuvę bei įvairenybes, susijusias su Japonija, Korėja ir Kinija. Trečią kartą vyksiančią VDU Azijos savaitę organizuoja studentų klubai „Hashi, „Wu Wei“, „Hallyu“ ir VDU Azijos studijų centras kartu su socialiniais partneriais. (daugiau…)

Article tags: , , , ,

ktka-virselis_1028-1VDU Azijos studijų centras kviečia į pasakų knygos „Karališko tigro kailio apsiaustas“ pristatymą, kuris vyks vasario 10 d. 14:00 val. VDU auditorijoje adresu Donelaičio 52, 422.

Knygos pristatyme dalyvaus knygos leidėjai, tarp jų ir vertėja iš kinų kalbos, VDU kinų kalbos dėstytoja Jiang Lingling. Ji ne tik papasakos apie leidžiant knygą iškilusius iššūkius, bet taip pat pademonstruos puikias Gražvydos Andrijauskaitės iliustracijas bei surengs kiniškų karpinių iš popieriaus dirbtuves. Labai kviečiame dalyvauti.

Dvikalbėje knygoje kinų-lietuvių kalbomis „Karališko tigro kailio apsiaustas„, pasakojama mongoliška pasaka. Šios knygos tekstą ruošė ir leidyba rūpinosi VDU kinų kalbos dėstytojos Jian Lingling ir Wang Jingyang. Leidyklos „Archimetras“ leista knyga ne tik patraukliu pasakos pavidalu pristato savitą mongolų kultūrą, bet ir gali būti naudojama kaip priemonė mokantis kinų kalbą. Knyga jau parduodama knygynuose. Leidyklos kainomis ją užsisakyti galima tiesiogiai pas leidėjus elektroniniu paštu archimetras@gmail.com.

Renginys skirtas visai Kauno visuomenei, įėjimas nemokamas.

Article tags: , ,

GJO-kanbanNeseniai Vytauto Didžiojo universitetas iš Tokijo Užsienio studijų universiteto (TUFS) gavo pasiūlymą įsteigti Global Japan Office (GJO), kuris bus toks pirmasis šiaurės rytų Europoje.

GJO yra Tokijo Užsienio studijų universiteto kuriami ir koordinuojami centrai visame pasaulyje, siekiantys vystyti Japonijos studijas. 2014 m. TUFS vyriausybės buvo pripažintas vienu iš Top Global universitetų Japonijoje, ir jam suteikta išskirtinė teisė kurti tokių centrų tinklą. Global Japan Office kūrimas Kaune numatomas kovo mėnesio viduryje. (daugiau…)

Article tags: ,

16231218_10155039621939052_803572730_o

Sausio 24 d. Azijos studijų centro darbuotojai ir HMF tarptautinių ryšių koordinatorė apsilankė Korėjos kultūros centre, įsikūrusiame Lenkijos sostinėje Varšuvoje, ir susitiko su direktoriumi Kim Hyunjun. Susitikimo metu buvo pristatytas ilgametis ASC įdirbis koreanistikos srityje. Centro direktorių maloniai nustebino su Korėja susiję veiklos Kaune, Korėja besidominčių studentų skaičius ir iniciatyvos. (daugiau…)

Article tags: , ,

Sausio viduryje Azijos studijų centro atstovas dr. Linas Didvalis lankėsi Madrido autonominiame universitete (AUM). Apsilankymo metu su AUM Rytų Azijos studijų centro direktore prof. Taciana Fisac buvo aptariami bendradarbiavimo klausimai studijų ir tyrimų srityje, taip pat susitikta su humanitarinių ir politikos mokslų fakultetų darbuotojais bei studentais. Vizito metu buvo ne tik pasidalinta patirtimi ir gerųjų praktikų pavyzdžiais, bet ir pasiektas susitarimas pradėti dėstytojų mainus tarp VDU ir AUM. Taip pat planuojami ir studentų mainai, tačiau jiems reikalingas išsamesnis pasiruošimas ir studijų suderinamumo įvertinimas. (daugiau…)

Article tags:

Šią savaitę buvo gautas oficialus Rytų Azijos regiono studijų magistrantūros programos įvertinimas, kurį parengė tarptautinė ekspertų komisija. Šiame vertinime programai pateiktos itin palankios išvados: aukštus vertinimus gavo visos sritys, pradedant programos tikslais ir studijų procesu bei baigiant dėstytojų kvalifikacija ir materialine baze. Atsižvelgiant į tai, programa buvo akredituota ilgiausiam galimam laikotarpiui – net 6 metams.

Ataskaitoje ekspertai taip pat pateikė pasiūlymų, kaip toliau gerinti programos kokybę. Programos komitetas apsvarstys visus pasiūlymus ir sieks toliau išlaikyti aukštą Rytų Azijos studijų lygį Vytauto Didžiojo universitete. (daugiau…)

Article tags: , ,

Sveikiname visus su Naujaisiais metais, kurie Lietuvoje ir Japonijoje prasidėjo sausio 1 d., o Kinijoje ir Korėjoje šįmet tradiciškai prasidės sausio 28 d. Pagal tradicinį kinišką kalendorių šie metai tęsia raudonojo elemento, ugnies, vyravimą. Ugnies teikiamos šilumos ir jaukumo norime palinkėti raudonojo gaidžio metais.

2016-ieji Azijos studijoms VDU buvo aktyvūs. Tarp gausių ASC organizuotų renginių didžiausias buvo balandžio mėn. vykusi VDU Azijos savaitė, kuri įjungė ir Japonijos ambasadą Lietuvoje, Konfucijaus institutą, Kauno Prekybos, pramonės ir amatų rūmus, kultūros ir verslo įmones. Pradėtas naują renginių ciklas „Time for Asia“, kurį tikimės tęsti ir kitais metais.

Šiais metais ypač daug dėmesio kreipėme į turizmą, kurio tematikai skyrėme ir metinę ASC konferenciją. Tarp mūsų iniciatyvų buvo ASC inicijuota diskusija su Kauno savivaldybe, Turizmo departamentu, kelionių agentūromis, viešbučiais, restoranais, muziejais, kurios metu buvo diskutuojama apie praktinius studijų įgūdžius reikalingus dabartinėje darbo rinkoje. (daugiau…)

cckf-logo1Chiang Ching-kuo fondas tarptautiniams mokslo mainams (Taivanas) patvirtino trijų metų finansavimo projektą Azijos knygų erdvei. Per vasarą rengtas ir rudenį pateiktas projektas suteikia galimybę gauti 122 leidinius anglų kalba, kurių bendra vertė siekia 9000 JAV dolerių. Knygos AKE pasieks per tris metus, kasmet gaunant maždaug po 40 egzempliorių. Leidinių tematika susijusi su sinologija – nuo itin reikalingų kinų kalbos vadovėlių iki politikos, istorijos, meno temoms skirtų knygų. Jų tarpe – leidinių serija Kinijos mažumoms, įvairios enciklopedijos (daugiau…)

Article tags: , , ,

ktka-virselis_1028-1Neseniai pasirodė dvikalbė knyga kinų-lietuvių kalbomis „Karališko tigro kailio apsiaustas„, kurioje pasakojama mongoliška pasaka. Šios knygos tekstą ruošė ir leidyba rūpinosi VDU kinų kalbos dėstytojos Jian Lingling ir Wang Jingyang. Leidyklos „Archimetras“ leista knyga ne tik patraukliu pasakos pavidalu pristato savitą mongolų kultūrą, bet ir gali būti naudojama kaip priemonė mokantis kinų kalbą.

Knyga puošta puikiomis Gražvydos Andrijauskaitės iliustracijomis. Netrukus ji pasirodys knygynuose. Taip pat užsisakyti galima tiesiogiai pas leidėjus elektroniniu paštu archimetras@gmail.com. Vasario mėnesį planuojamas knygos pristatymas.

AsianStudies_ltVytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro kuruojamas projektas Azijos studijos Lietuvoje (asianstudies.lt), kaip ir kaskart metų pabaigoje, pasipildė naujais įrašais apie lietuvių kalba išleistus leidinius, susijusius su Azija. Per 50 naujų apžvalgų romanams, kelionių literatūrai ir kitiems leidiniams, pasirodžiusiems tiek pastaraisiais metais, tiek ir prieš keliasdešimt metų, buvo patalpinti pastaruoju metu. Besidomintiems Azija, šis sąrašas turėtų būti itin pravartus dėl savo įvairumo bei aprašomų leidinių gausos.
Asianstudies.lt – bene išsamiausias internetinis portalas, (daugiau…)