Dėl visuotinio karantino, siekiant kovoti su COVID-19 plitimu, Azijos studijų centras vykdo veiklą iš namų ir kviečia visus prireikus susisiekti el. paštu, telefonu arba parašant žinutę per Facebook (mūsų puslapis – facebook.com/ASC.VDU).

Ačiū už supratingumą.

Azijos studijų centras kviečia visus besidominčius Kinija į pirmąją šio semestro atvirą paskaitą iš renginių ciklo „Time for Asia“ (liet. „Laikas Azijai“), vyksiančią vasario 25 d. (antradienį) nuo 13:45 VDU pastate V. Putvinskio g. 23, 310 auditorijoje. Pranešimą „Contemporary China – invisible behind the visible“ skaitys Dr. Vida Mačikėnaitė, tyrinėjanti šiuolaikinę Kiniją ir dėstanti su tuo susijusius dalykus Japonijos ir Lietuvos universitetuose. Paskaita vyks anglų kalba, yra nemokama ir atvira visiems. (daugiau…)

Article tags: , ,

Praėjusį mėnesį Azijos studijų centro vadovas dr. Linas Didvalis su savaitės trukmės Erasmus+ dėstymo vizitu lankėsi Redžainos universitete (UoR). UoR yra įsikūręs Kanados Saskačevano provincijoje, jame studentams siūlomas ne vienas Azijos studijų kursas, įskaitant Rytų Azijos šalių kalbos, istorijos, šiuolaikinės politikos ir kiti. UoR taip pat įsikūręs Konfucijaus institutas.

UoR ir VDU bendradarbiauja jau beveik dešimtmetį ir šis vizitas leido ne tik dalintis žiniomis skaitant paskaitas, bet ir ieškoti galimybių aktyvinti studentų bei dėstytojų mainus, o taip pat užmegzti kontaktus su tyrėjais Rytų Azijos studijų srityje.

Article tags:

Baltijos Azijos studijų aljansas (Baltic alliance for Asian Studies, BAAS) kviečia visus besidominčius Azijos šalimis į tarptautinę akademinę konferenciją, kuris vyks Vytauto Didžiojo universitete 2020 m. kovo 5–7 dienomis.

2014 m. surengta Vilniuje, vėliau Tartu (2016 m.) bei Rygoje (2018 m.), BAAS konferencija grįžta į Lietuvą, Kauną. Paskutinioji konferencija vykusi Rygoje sutraukė beveik 100 dalyvių iš 20 įvairių pasaulio valstybių bei tapo vienu svarbiausių akademinių renginių skirtų Azijos studijoms Baltijos šalyse. Konferencijos mastas jos dalyviams leidžia dalintis naujais atradimais, įžvalgomis bei būsimų tyrimų idėjomis tarp mokslininkų iš Baltijos šalių ir viso pasaulio. (daugiau…)

Article tags:

Baltijos Azijos studijų aljansas (Baltic Alliance for Asian Studies, BAAS) kviečia magistrantūros ir doktorantūros studentus teikti pasiūlymus plakatų (A1 formato) pristatymams ketvirtosios tarptautinės aljanso konferencijos metu, kuri vyks Vytauto Didžiojo universitete 2020 m. kovo 5–7 dienomis.

Plakatuose studentai turės progą pristatyti savo tiriamą temą, padiskutuoti ja su kitais konferencijos dalyviais, gauti naudingų pastabų ir vertingos dalyvavimo tarptautinėje konferencijoje patirties. BAAS konferencija neapsiriboja viena prieiga bei skatina teikti pasiūlymus plakatų pristatymui įvairiose humanitarinių bei socialinių mokslų srityse: antropologija, etnologija, istorija, lingvistika, sociologija, ekonomika, politikos mokslai ir t.t. Plakatų pristatymai vyks anglų kalba. (daugiau…)

Article tags: ,

Gruodžio 12-13 d. Azijos studijų centro vyresnioji koordinatorė Simona Vasilevskytė su Erasmus + mokymosi vizitu lankėsi Bonos universitete (Vokietija).

Vizito metu ji susitiko su Orientalistikos ir Azijos studijų instituto atstovais, bei japonų kalbos dėstytojomis, stebėjo japonų kalbos paskaitas, kalbėjo apie galimus studentų ir mokslininkų mainus ateityje.

Pernai 200 metų jubiliejų minėjusiame Bonos universitete įsikūręs Orientalistikos ir Azijos studijų institutas siūlo japonologijos, korėjistikos, sinologijos, mongolistikos, tibetologijos bei islamo studijas. Instituto bibliotekoje saugoma virš 200 000 leidinių, skirtų minėtoms studijoms.

Article tags: , ,

VDU Azijos studijų centras kartu su Fukuyama Transporing co. ir įmonei priklausančiu Komaru Kotsu fondu kviečia į iškilmingą fondo universitetui dovanojamų knygų perdavimo ceremoniją. Jos metu bus pristatyta Komaru Bunko – specialiai fondo įsteigta ir kuruojama knygų kolekcija. Renginys vyks gruodžio 10 d., 11:30 val. Azijos knygų erdvėje (Vaclovo Biržiškos skaitykla, K. Donelaičio g. 52, Kaunas).

Su Komaru Kotsu fondu ASC bendradarbiauja jau ne vienerius metus, kartu buvo rengti japonų kalbos konkursai 2018 ir 2019 metais, kurių nugalėtojai gavo galimybę dalyvauti specialiose programose Japonijoje. Siekdamas toliau skatinti susidomėjimą Japonijos studijomis Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno mieste, fondas Azijos knygų erdvei dovanoja daugiau nei 300 leidinių. Tarp dovanojamų knygų bus galima rasti ne tik studijoms naudingą akademinę literatūrą, bet ir visame pasaulyje populiarius japoniškus komiksus – manga bei skaitytojų kalbos lygiui adaptuotus leidinius, kurie prisidės prie VDU veikiančio japonų kalbos skaitovų klubo plėtros. (daugiau…)

Article tags: , ,

Azijos studijų centras tęsia “Time for Asia” renginių ciklą ir kviečia visus lapkričio 26 d. į vizituojančio dėstytojo Shingo Masunaga paskaitą. Svečias iš Turku universiteto (Turku, Suomija) skaitys paskaitą „Lost in Translation in Helsinki?: Intelligence Activities of Chiune Sugihara in the Interwar Finland“ (liet. „Pasiklydus vertime Helsinkyje?: Čiunės Sugiharos žvalgybinė veikla tarpukario Suomijoje“).

Nepaisant akademinių ar neakademinių interesų Čiunė Sugihara ir jo sprendimas išgelbėti tūkstančius žydų Antrojo Pasaulinio karo laikotarpiu Kaune sulaukė daugelio žmonių dėmesio. Iš tiesų Sugihara tikėjo žmonija ir jo žygdarbis yra giriamas. Kita vertus į jo, kaip japonų diplomato gyvenimą buvo retai atsižvelgiama. Būdamas žvalgybos ekspertu, Sugihara išmanė HUMINT (žmogiškojo intelekto) sritį, o tikroji jo, kaip eksperto vertė buvo akivaizdi Sugiharos paskyrimo į Helsinkį 1930-aisiais metu.

Paskaita vyks lapkričio 26 d. (antradienį), nuo 12:30 val., K. Donelaičio g. 52, 512 auditorijoje (Kaune). Paskaita vyks anglų kalba, yra nemokama ir atvira visiems. (daugiau…)

Article tags: , ,

Gegužės 17 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko VDU Azijos studijų centro kartu su Koraru Kotsū fondu ir Hirošimos universitetu organizuotas Antrasis japonų kalbos konkursas. Konkursą atidarė Japonijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Shiro Yamasaki, Komaru Kotsū fondo direktorius p. Shigehiro Komaru ir Hirošimos universiteto prorektorius prof. Toshiyuki Sato. Konkurso kalbas vertino specialiai šiam konkursui suburta kompetentinga komisija. 

Tądien sveikinome Mildą Magelinskaitę ir Matą Škarnulį, laimėjusius kelionę į Hirošimos universitete rugpjūčio 19 – rugsėjo 3 d. vykusią tarptautinė japonų kalbos ir kultūros mokymo programą.  (daugiau…)

Article tags: , ,

Azijos studijų centras pradeda naują „Time for Asia“ renginių sezoną ir kviečia visus, besidominčius Tibetu, į atvirą paskaitą „Seven Days in Tibet“, kurią anglų kalba skaitys dr. Linas Didvalis. Renginys vyks rugsėjo 27 d. (penktadienį) nuo 15 val. Putvinskio g. 23, 102 auditorijoje.

VDU lektorius dr. Linas Didvalis šią vasarą praleido vieną savaitę dalyvaudamas Tibeto vystymo forume ir lankydamasis įvairiose vietose Lasoje ir jos apylinkėse: kaimuose, miesteliuose, mokyklose, ligoninėse, šventyklose. Tai suteikė geras galimybes pabendrauti su vietos žmonėmis, centrinės valdžios atstovais, o taip pat kitais į forumą atvykusiais užsienio mokslininkais. Ši atvira paskaita ir bus skirta pasidalinti patirtimis ir įspūdžiais, sukauptais per savaitę. Apie tai, kokia yra dabartinė situacija Tibete, kokia jo praeitis, dabartis ir ateitis. (daugiau…)

Article tags: