University_of_Fukui_logoBirželio 23 d. baigta sutarties pasirašymo procedūra su Fukui universitetu (University of Fukui), kuris papildė ir taip gausų VDU partnerių Japonijoje sąrašą.

Universitetas yra Japonijos vakarinėje pakrantėje (Hokuriku regione), Fukui mieste. Šis valstybinis universitetas įkurtas 1949 m. ir šiuo metu turi apie 5 tūkstančius studentų, kurie studijuoja 4 skirtinguose fakultetuose. Sutartis įgalins studentų ir dėstytojų mainus bei bendradarbiavimą tyrimų srityje.

Article tags: ,

RaigirdasAzijos studijų centre praktiką per vasarą atliks Raigirdas Boruta, Centrinio Lankašyro Universiteto absolventas, kinų kalbos specialistas, metus praleidęs Kinijoje. ASC Raigirdas imsis reprezentacinės medžiagos adaptavimo kinų kalba.
Azijos studijų centras mielai priima praktikantus. Dėl praktikos galimybių centre kreipkitės į vadovą dr. Aurelijų Zyką.

Article tags: , ,

P51117-162853 (1)2016 m. birželio mėnesį buvo pasirašyta sutartis tarp Vytauto Didžiojo universiteto ir Kinijos užsienio reikalų universiteto (China Foreign Affairs University, CFAU), kuris yra Pekine. Šis universitetas tapo penktuoju VDU partneriu Kinijoje.

Iniciatyva sutarties pasirašymui prasidėjo pernai metų lapkritį, kuomet Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas dalyvavo šio universiteto organizuotame Kinijos-Europos Sajungos santykių seminare, kur atstovavo Lietuvą. Jam paliko įspūdį universiteto dėstytojų kompetencija, atvirumas pasauliui ir ganėtinai kritiškas požiūris į visuomenę bei joje vykstančius įvykius. Kadangi universitetas turi didžiausią įdirbį politikos mokslų srityje, jo mainų programos turėtų sudominti VDU politologus ir ypač Rytų Azijos regiono (EARS) programos magistrantus.

Kinijos užsienio reikalų universitetas (CFAU) yra viena svarbiausių Kinijos aukštojo mokslo institucijų, ruošianti aukšto lygio diplomatus, politikus ir verslininkus, dirbančius tarptautinėje srityje. Daug iš 20 tūkst. universiteto absolventų yra lyderiai dabartinėje Kinijos politikoje bei tarptautiniuose santykiuose, todėl kartais jis vadinamas “Kinijos diplomatijos lopšiu”. Universitetas taip pat organizuoja mokomasias programas užsienio diplomatams bei nuomonės formuotojams.

Article tags: ,

Gedime studento Aido Vagonio

39609300624Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė gedi dėl pirmakursio Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų programos studento Aido Vagonio (1996-2016 m.) netekties. Jis paliko mus birželio 16 d. Nuoširdžiai užjaučiame draugus ir artimuosius.

Aidas bus pašarvotas šeštadienį (birželio 18 d.) Kauno Gerojo Ganytojo bažnyčios šarvojimo salėje (V. Krėvės pr. 95a, Kaunas) nuo 13 val.

Laidotuvės įvyks birželio 19 d., 13 val.

Article tags:

Vyks kendo paskaita-seminaras

kendoAzijos studijų centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia visus į kendo paskaitą-seminarą, kuris vyks 2016 birželio 7 d. nuo 14:00 val., S. Daukanto 28, VDU Didžiosios salės fojė (pirmas aukštas). Maloniai kviečiame dalyvauti!
Pranešėjai:
Masahito Yumura (8 kendo danas): „Paskutinis samurajus – Tesshu Yamaoka“ (paskaita)
Eiki Ichikawa (7 kendo danas): „Niten Ichiryū“ (paskaita)
Midori Kikuchihara (7 kendo danas) ir Yoshiyuki Haga (7 kendo danas): „Niten Ichiryū“ (demonstracija)
* Paskaitos skaitomos anglų kalba. (daugiau…)

Article tags: , ,

Vyks RASK programos gynimai

StudentaisediKviečiame į pirmuosius Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų (RASK) programos ketvirtakursių bakalauro darbų gynimus, kurie vyks birželio 6-7 dienomis nuo 10 val. Donelaičio g. 52, 322 aud.

Šiais metais ginasi 36 studentai, kurių darbų temos koncentruojasi ties Rytų Azijos šalių kultūrinių reiškinių, visuomenės, populiarosios kultūros ir kita problematika.

Ginamų temų sąrašas ir gynimų seka:
Birželio 6 d. programa
Birželio 7 d. programa

Article tags:

Vytauto Didžiojo universitetas kviečia studentus tiek iš Lietuvos, tiek ir iš kitų šalių teikti paraiškas stojimui į Rytų Azijos regiono studijų magistro programą. Paraiškos priimamos iki birželio 27 dienos. Visą reikalingą informaciją apie dokumentų pateikimą galima rasti VDU puslapyje, o apie pačią programą ir jai būdingus reikalavimus – detaliame apraše. Prašymai teikiami internetu.

Rytų Azijos regiono studijų magistrantūros programa buvo pradėta vykdyti 2007 m. rudenį. Tai pirmoji ir vienintelė magistrantūros programa Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kurioje studentai gali mokytis apie Rytų Azijos šiuolaikinę politiką ir visuomenę anglų kalba. Šia kalba taip pat rašomi tiriamieji darbai ir magistro darbas. Programoje studentams dėsto vieni geriausių Rytų Azijos, regionistikos ir tarptautinių santykių specialistų Lietuvoje: prof. E. Račius, doc. J.D. Mininger, doc. V. Vobolevičius, dr. L. Didvalis, dr. I. Karpavičiūtė, dr. G. Česnakas, dr. G. Žukaitė, ir kiti. (daugiau…)

Article tags:

10633980_10152668352083139_805789291996054003_oBirželio 1 d. prasidėjo stojimai į Lietuvos aukštojo mokslo įstaigas. Susidomėjusiems Rytų Azijos šalimis VDU šiais metais siūlo bakalaurinę programą (lietuvių kalba) „Rytų Azijos šalių kalbos ir kultūros“ (RASK).

Ši programa (humanitarinių mokslų srities, Nr. 612U70002) šiais metais siūloma jau penktą kartą. Joje dėmesys skiriamas Kinijos, Japonijos bei Korėjos istorijai, religijai, menui, folklorui. Studentai taip pat turės galimybę gerai išmokti vieną regiono kalbą ir pramokti antrosios kalbos pagrindų. Registracija vyksta http://www.lamabpo.lt/ iki liepos 19 d. 12 val. Į konkursinį balą įskaičiuojami istorijos (0,4), lietuvių kalbos ir literatūros (0,2) brandos egzaminų pažymiai, o taip pat geografijos ir ketvirtojo dalyko metinis pažymys.

Plačiau apie programą: VDU tinklalapyje. Plačiau apie stojimus VDU žiūrėkite čia.

Article tags:

booksVDU Azijos studijų centro Č. Sugiharos skaitykla pradeda baigiamąjį kraustymosi etapą. Šiandien jau pakuojamos pagrindinio skaityklos kambario knygos. Per artimiausias dienas visi leidiniai bus pateikti perkėlimui ir vėl bus prieinami nuo rudens semestro V. Biržiškos skaitykloje. Atsiprašome už nepatogumus.

Article tags:

13220690_991632897586076_8505169760561718251_oGegužės 18 d. VDU Humanitarinių mokslų fakultete lankėsi Hebėjaus tarptautinių studijų universiteto (Hebei International Studies University) rektorius prof. Sun Jianzhong su delegacija. Buvo aptartos konkrečios studentų ir dėstytojų mainų galimybės, ir svečiai išsakė norą kartu su VDU kurti jungtinę programą. Susitikime dalyvavęs Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas pristatė ilgametį ASC įdirbį Kinijos studijų srityje.

Hebėjaus tarptautinių studijų universitetas yra naujasis VDU partneris, sutartis su kuriuo pasirašyta pernai. Jame jau studijuoja RASK studentė. Tai yra vienas iš dviejų universitetų Kinijoje, kuriame studentams siūlomos Lietuvių kalbos paskaitos. Jas dėsto VDU dėstytoja Sigita Dereškevičiūtė.

Article tags: