Azijos studijų centras kviečia visus, besidominčius Kinija, Japonija ir Korėja, teikti paraiškas į Rytų Azijos regiono studijų magistro programą (socialinių mokslų krypties) arba Rytų Azijos kalbų ir kultūrų bakalauro programą (humanitarinių mokslų krypties). Priėmimas į magistro programą vyksta nuo birželio 1 d. iki liepos 6 d., o stojimui reikalingi dokumentai į bakalauro programą priimami nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 18 d., 12 val.

Išsamesnę informaciją apie bendrą stojimų tvarką, priėmimo sąlygas, būtinus pateikti dokumentus ir kontaktinius duomenis, kuriais galite kreiptis kilus klausimams, galite rasti vdu.lt puslapyje arba kiekvienos programos aprašyme:

(daugiau…)

Article tags: ,

ASC darbo laikas vasarą

Nuo liepos 1 d. VDU Azijos studijų centras dalinai sugrįžta į įprastinę darbo aplinką, tačiau dėl tebegaliojančios nepaprastosios padėties dauguma veiklų visą vasarą bus ir toliau vykdoma nuotoliniu būdu. Dėl šios priežasties, o taip pat siekiant išlaikyti saugumo reikalavimus, norime paprašyti, kad prieš planuodami vizitą Centre, jį suderintumėte iš anksto su vienu iš Centro darbuotojų arba parašydami žinutę FB paskyroje.

Azijos studijų centro kolektyvas dėkoja studentams, studentų klubams ir visiems partneriams už turiningai praleistus studijų metus bei vienybę mums visus palietusiu sunkiuoju laikotarpiu. Tikimės, kad grįšime į įprastinį ritmą jau nuo šio rudens.

Article tags:

Baigiamųjų darbų gynimas

Kviečiame visus besidominčius Rytų Azijos kultūra bei politika pasiklausyti viešų baigiamųjų darbų gynimų, kurie šiais metais vyks nuotoliniu būdu.

Rytų Azijos regiono studijų magistro programos: 2020 m. birželio 12 d. nuo 14 val.

Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų bakalauro programos: 2020 m. birželio 18–19 d. nuo 9 val.

Visi gynimai vyksta virtualiuose gynimų kambariuose. Siekiant užtikrinti sklandžią eigą, būtina išankstinė registracija. Tai galite padaryti parašydami laišką diana.jovaisiene@vdu.lt.

Article tags: , , , , ,

Dėl visuotinio karantino, siekiant kovoti su COVID-19 plitimu, Azijos studijų centras vykdo veiklą iš namų ir kviečia visus prireikus susisiekti el. paštu, telefonu arba parašant žinutę per Facebook (mūsų puslapis – facebook.com/ASC.VDU).

Ačiū už supratingumą.

Azijos studijų centras kviečia visus besidominčius Kinija į pirmąją šio semestro atvirą paskaitą iš renginių ciklo „Time for Asia“ (liet. „Laikas Azijai“), vyksiančią vasario 25 d. (antradienį) nuo 13:45 VDU pastate V. Putvinskio g. 23, 310 auditorijoje. Pranešimą „Contemporary China – invisible behind the visible“ skaitys Dr. Vida Mačikėnaitė, tyrinėjanti šiuolaikinę Kiniją ir dėstanti su tuo susijusius dalykus Japonijos ir Lietuvos universitetuose. Paskaita vyks anglų kalba, yra nemokama ir atvira visiems. (daugiau…)

Article tags: , ,

Praėjusį mėnesį Azijos studijų centro vadovas dr. Linas Didvalis su savaitės trukmės Erasmus+ dėstymo vizitu lankėsi Redžainos universitete (UoR). UoR yra įsikūręs Kanados Saskačevano provincijoje, jame studentams siūlomas ne vienas Azijos studijų kursas, įskaitant Rytų Azijos šalių kalbos, istorijos, šiuolaikinės politikos ir kiti. UoR taip pat įsikūręs Konfucijaus institutas.

UoR ir VDU bendradarbiauja jau beveik dešimtmetį ir šis vizitas leido ne tik dalintis žiniomis skaitant paskaitas, bet ir ieškoti galimybių aktyvinti studentų bei dėstytojų mainus, o taip pat užmegzti kontaktus su tyrėjais Rytų Azijos studijų srityje.

Article tags:

Baltijos Azijos studijų aljansas (Baltic alliance for Asian Studies, BAAS) kviečia visus besidominčius Azijos šalimis į tarptautinę akademinę konferenciją, kuris vyks Vytauto Didžiojo universitete 2020 m. kovo 5–7 dienomis.

2014 m. surengta Vilniuje, vėliau Tartu (2016 m.) bei Rygoje (2018 m.), BAAS konferencija grįžta į Lietuvą, Kauną. Paskutinioji konferencija vykusi Rygoje sutraukė beveik 100 dalyvių iš 20 įvairių pasaulio valstybių bei tapo vienu svarbiausių akademinių renginių skirtų Azijos studijoms Baltijos šalyse. Konferencijos mastas jos dalyviams leidžia dalintis naujais atradimais, įžvalgomis bei būsimų tyrimų idėjomis tarp mokslininkų iš Baltijos šalių ir viso pasaulio. (daugiau…)

Article tags:

Baltijos Azijos studijų aljansas (Baltic Alliance for Asian Studies, BAAS) kviečia magistrantūros ir doktorantūros studentus teikti pasiūlymus plakatų (A1 formato) pristatymams ketvirtosios tarptautinės aljanso konferencijos metu, kuri vyks Vytauto Didžiojo universitete 2020 m. kovo 5–7 dienomis.

Plakatuose studentai turės progą pristatyti savo tiriamą temą, padiskutuoti ja su kitais konferencijos dalyviais, gauti naudingų pastabų ir vertingos dalyvavimo tarptautinėje konferencijoje patirties. BAAS konferencija neapsiriboja viena prieiga bei skatina teikti pasiūlymus plakatų pristatymui įvairiose humanitarinių bei socialinių mokslų srityse: antropologija, etnologija, istorija, lingvistika, sociologija, ekonomika, politikos mokslai ir t.t. Plakatų pristatymai vyks anglų kalba. (daugiau…)

Article tags: ,

Gruodžio 12-13 d. Azijos studijų centro vyresnioji koordinatorė Simona Vasilevskytė su Erasmus + mokymosi vizitu lankėsi Bonos universitete (Vokietija).

Vizito metu ji susitiko su Orientalistikos ir Azijos studijų instituto atstovais, bei japonų kalbos dėstytojomis, stebėjo japonų kalbos paskaitas, kalbėjo apie galimus studentų ir mokslininkų mainus ateityje.

Pernai 200 metų jubiliejų minėjusiame Bonos universitete įsikūręs Orientalistikos ir Azijos studijų institutas siūlo japonologijos, korėjistikos, sinologijos, mongolistikos, tibetologijos bei islamo studijas. Instituto bibliotekoje saugoma virš 200 000 leidinių, skirtų minėtoms studijoms.

Article tags: , ,

VDU Azijos studijų centras kartu su Fukuyama Transporing co. ir įmonei priklausančiu Komaru Kotsu fondu kviečia į iškilmingą fondo universitetui dovanojamų knygų perdavimo ceremoniją. Jos metu bus pristatyta Komaru Bunko – specialiai fondo įsteigta ir kuruojama knygų kolekcija. Renginys vyks gruodžio 10 d., 11:30 val. Azijos knygų erdvėje (Vaclovo Biržiškos skaitykla, K. Donelaičio g. 52, Kaunas).

Su Komaru Kotsu fondu ASC bendradarbiauja jau ne vienerius metus, kartu buvo rengti japonų kalbos konkursai 2018 ir 2019 metais, kurių nugalėtojai gavo galimybę dalyvauti specialiose programose Japonijoje. Siekdamas toliau skatinti susidomėjimą Japonijos studijomis Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno mieste, fondas Azijos knygų erdvei dovanoja daugiau nei 300 leidinių. Tarp dovanojamų knygų bus galima rasti ne tik studijoms naudingą akademinę literatūrą, bet ir visame pasaulyje populiarius japoniškus komiksus – manga bei skaitytojų kalbos lygiui adaptuotus leidinius, kurie prisidės prie VDU veikiančio japonų kalbos skaitovų klubo plėtros. (daugiau…)

Article tags: , ,