VDU Azijos savaitė 2019

Kauno gyventojus ir miesto svečius kviečiame į jau tradicija tapusią VDU Azijos savaitę, kurią organizuoja Vytauto Didžiojo Universiteto Azijos studijų centras (ASC) kartu su studentų klubais „Hallyu“, „Hashi“ ir „Wu Wei“. Šiais metais renginių ciklas vyks kovo 4-8 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete ir kitose viešose erdvėse.

VDU Azijos savaitė yra penkių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas supažindinti visuomenę su Rytų Azijos šalimis – Japonija, Kinija ir Korėja. Tai įgyvendinama patraukliai perteikiant kultūros, menų ir virtuvės ypatybes. Prie renginių organizavimo aktyviai prisideda ASC socialiniai partneriai iš visos Lietuvos.

2018 m. pavasarį vykusi VDU Azijos savaitė susilaukė daug visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio. Akimirkas iš praėjusių metų renginių galite pamatyti čia. (daugiau…)

Tuos, kurie dar nespėjote pasižiūrėti vaizdingo dokumentinio filmo apie Kauno ir Japonijos ryšius, kviečiame į „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūrą vasario 7 d. Jį pažiūrėję kartu su Kauno miesto mero pavaduotoju Simonu Kairiu prisiminsime Kauno įdirbį su Japonija ir pastaraisiais metais atliktus darbus. S. Kairys nuo 2016 m. vadovauja Č. Sugiharos grupei Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai. Šios grupės dėka Kaune buvo inicijuoti labai kūrybiški projektai, tarp kurių yra Sugiharos savaitė, suaktyvėjęs bendradarbiavimas su Gifu savivaldybe, ir kiti.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti.  (daugiau…)

Article tags: ,

Šventiniai linkėjimai

Azijos studijų centro darbuotojai siunčia šilčiausius sveikinimus ir visiems linki linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

2018-ieji buvo kupini veiklos. ASC sukūrė dokumentinį filmą „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“, filmo premjeros vyko Lietuvoje (balandžio 26 d.) ir Japonijoje (liepos 28 d.). Surengėme 29-ąją EAJRS (angl. European Association of Japanese Recourse Specialists) konferenciją, kurios tema buvo „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“ (angl. „(G)localizing Japanese Studies Resources“). Tai buvo pirmoji šios asociacijos konferencija Baltijos šalyse. Spalio 5 d. išplėtėme savo tinklą ir atidarėme Karaliaus Sedžiongo institutą Kaune, taip sustiprindami Lietuvos ir Pietų Korėjos bendradarbiavimą. Sudarėme tarptautinio bendradarbiavimo sutartis su Gunmos universitetu (Japonoja), Očianomidzu universitetu (Japonija), Korėjos universitetu (Pietų Korėja) ir Nacionaliniu Taipėjaus technologijų universitetu (Taivanas). (daugiau…)

Article tags:

2018 m. lapkričio 7-14 dienomis Rytų Azijos regiono studijų studentas Romanas Erminas laimėjo nacionalinę „MIRAI“ programos atranką ir viešėjo Japonijoje. Ši programa yra remiama Japonijos vyriausybės ir skirta jauniesiems ateities lyderiams. Programos metu kelios dešimtys studentų iš įvairių pasaulio šalių savaitę praleido Japonijoje, kur dalyvavo diskusijose, lankėsi vietinės ir centrinės valdžios institucijose, įvairiose kompanijose, universitetuose, susipažino su Japonijos ekonomine bei politine sistema, kultūra.

Programos metu studentas susipažino su Japonijos politika, tarptautiniais santykiais bei saugumu. Erminas pagilino bakalauro studijų metu įgytas istorines, kultūrines ir socialines žinias. „MIRAI 2018 Politics and Security“ programos pirmoje grupėje dalyvavo 40 studentų iš Europos šalių. (daugiau…)

Article tags: ,

Lapkričio 6 – 10 dienomis Rytų Azijos regiono studijų programos studentas Muradas Asgarovas dalyvavo 2018 m. Džondžu tarptautinėje Korėjos studijų bienalėje, Čionbuko universitete, Pietų Korėjoje. Konferencija suteikė tyrėjams galimybę pasidalinti savo idėjomis bei tyrimais Korėjos studijų srityje su kolegomis iš viso pasaulio.

Studento vizito Pietų Korėjoje metu Muradas ne tik dalyvavo konferencijoje, bet ir turėjo galimybę geriau susipažinti su Korėjos istorija ir kultūra. Studentas lankėsi muziejuose, istorinėse Džondžu vietovėse, dėvėjo hanboką. (daugiau…)

Article tags: , ,

Japoniškų pašto ženklų paroda

Lapkričio 15 – gruodžio 15 dienomis VDU Azijos studijų centras kviečia apsilankyti japoniškų pašto ženklų parodoje „Japonams įsiminę XX amžiaus įvykiai“. Parodoje eksponuojama Leono Veržbolausko japoniškų pašto ženklų kolekcijos dalis. Paroda vyksta 4 aukšto galerijoje, VDU Daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).

Kolekcija vaizduoja pagrindinius XX amžiuje nutikusius įvykius Japonijoje įkūnijančius tokius šalies gyvenimo aspektus kaip Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai, tarptautiniai santykiai, technologijų vystymas ir tendencijos, kultūra, sportas ir t.t. Ši paroda suteikia unikalią galimybę susipažinti su Japonijos istoriją žvelgiant per japonų perspektyvą.

Article tags: , ,

Lapkričio 12 d. Tokijuje buvo pasirašyta sutartis su nauju VDU partneriu – Očianomidzu universitetu (お茶の水女子大学 Ochanomizu joshi daigaku). Ceremonijoje dalyvavo universiteto rektorė prof. Kimiko Murofushi, Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis ir VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

Očianomidzu universitetas yra nedidelis, tačiau vienas iš prestižiškiausių Japonijos universitetų. Įkurtas 1875 m. kaip Moterų švietimo mokykla, 1949 m. jis tapo pirmuoju aukštojo mokslo švietimą moterims teikiančiu universitetu Japonijoje. Universitetas aktyviai vysto tarptautinius ryšius, ir VDU tampa pirmuoju jo partneriu Lietuvoje. Mums tai yra 22-asis partneris Japonijoje. (daugiau…)

Article tags: ,

Renginių ciklas „Time for Asia“ sugrįžta su renginiu, skirtu susipažinti su Taivano aborigenų kalba. Paskaitą „Kalbos ir kultūros atgaivinimas bei tvarumas“ (angl. „Language and Cultural Revitalization and sustainability“) skaitys Nacionalinis Donhua universiteto vietinių kalbų ir komunikacijos fakulteto, vietinių studijų katedros docentė Dr. Apay Ai-yu Tang. Laskaita vyks lapkričio 5 d., 12:15 val. 521 aud. (K. Donelaičio g. 52). Paskaita vyks anglų kalba. Renginys nemokamas ir atviras visiems.

Prof. A. Ai-yu Tang paskaitos metu nagrinės vietinę kalbą ištikusius pokyčius ir jų priežastis, kurioms įtaką daro vidinės Taivane kylančios problemos susijusios su gyventojų tapatybe bei etniškumu. Profesorė apžvelgs vietinę kalbos politiką ir jos planavimą, bei bandymus pakeisti jau įvykusias permainas. (daugiau…)

Article tags: ,

Maloniai kviečiame į spalio 18-19 dienomis vyksiančias VDU Azijos studijų centro sukurto dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūras. Peržiūros vyks Druskininkuose, Kurkliuose (Stepono Kairio gimtinėje), ir Anykščiuose. Jose dalyvauja ir vienas filmo kūrėjų dr. Aurelijus Zykas.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją, ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir galiausiai diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį. (daugiau…)

Article tags:

Šių metų rugsėjo 12-15 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyko jau 29-oji EAJRS (European Association of Japanese Resource Specialists) konferencija. Dėka geranoriškų jos dalyvių, Azijos knygų erdvė pasipildė daugiau nei 20 naujų knygų, anglų, bulgarų ir japonų kalbomis!

Esame dėkingi Japan Publications Trading leidyklai, Japan Publishing Industry Foundation for Culture – Japan Library leidyklai, Shogakukan leidyklai, Sofia universitetui, profesoriams Feng Haiying, Merete Pedersen ir Peter Kornicki už tokią vertingą dovaną. Naujas knygas paskaityti galėsite Azijos knygų erdvėje. (daugiau…)

Article tags: ,