Azijos studijų centras kviečia visus, besidominčius Kinija, Japonija ir Korėja, teikti paraiškas į Rytų Azijos regiono studijų magistro programą (socialinių mokslų krypties) arba Rytų Azijos kalbų ir kultūrų bakalauro programą (humanitarinių mokslų krypties). Priėmimas į magistro programą vyksta jau šiuo metu ir tęsis iki birželio 27 d., o stojimui reikalingi dokumentai į bakalauro programą priimami nuo birželio 1 d. iki liepos 22 d.

Išsamesnę informaciją apie bendrą stojimų tvarką, priėmimo sąlygas, būtinus pateikti dokumentus ir kontaktinius duomenis, kuriais galite kreiptis kilus klausimams, galite rasti vdu.lt puslapyje arba kiekvienos programos aprašyme:

(daugiau…)

Article tags: ,

Vasarai įsibėgėjant Azijos studijų centro darbuotojai pradėjo savo atostogas. Todėl norime paprašyti, kad planuojantys aplankyti ASC liepos 8 – rugpjūčio 2 dienomis apie tai iš anksto praneštumėte parašydami žinutę per Facebook arba kontaktinę formą asc.vdu.lt. Atsiprašome už nepatogumus.

Dėkojame studentams, studentų klubams ir partneriams už turiningai praleistus praėjusius mokslo metus ir visiems linkime gerai pailsėti bei sukaupti energijos ir naujų idėjų ateinantiems mokslo metams.

Article tags: , ,

Kviečiame į profesoriaus Heo Yong iš Hankuk užsienio kalbų universiteto (Pietų Korėja) paskaitą apie faktorius, lemiančius užsienių kalbų, o ypač korėjiečių, mokymąsi. Paskaita vyks anglų kalba.

Kaip kalbos mokymasis skiriasi, kai mokomės gimtosios kalbos ir užsienio kalbos? Kokie veiksniai veikia, kai stengiamės tobulinti savo užsienio kalbos įgūdžius? Profesoriaus Heo paskaita nagrinėja šią temą naudodama korėjiečių kalbą, kaip pavyzdį. Paskaitoje išskirti atvejai rodo, kaip gimtoji kalba gali padėti bei trukdyti užsienio kalbos mokymuisi.

Prof. Heo įgijo lingvistikos magistro ir daktaro laipsnius SOAS Londono universitete bei dirbo HUFS Korėjiečių kalbos ir kultūros centro dekanu ir Tarptautinės korėjiečių kalbos mokymo asociacijos vadovu. (daugiau…)

VDU Azijos studijų centras kartu su Asitaski ir Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia į filmo „Mikoshi Guy“ premjerą Lietuvoje. Filmo peržiūra vyks birželio 17 d. 18 val., VDU multifunkciniame mokslo ir studijų centre 103 auditorijoje (V. Putvinskio g. 23, Kaunas). Renginys anglų kalba yra nemokamas ir atviras visiems. Filmas rodomas originalo kalba su angliškais subtitrais

APIE FILMĄ:
Japonijoje dėl vykstančių demografinių pokyčių jaunoji karta palieka mažesnes gyvenvietes ir keliasi gyventi į didžiuosius miestus. Dėl to nebevyksta daugybė vietinių švenčių (jap. matsuri). Pagrindinis filmo herojus Nobuya Miyata kasmet dalyvauja virš 50 vietinių švenčių tam, kad palaikytų matsuri kultūrą. Dokumentinis filmas „Mikoshi guy“ atskleidžia, kaip matsuri sujungia žmones tarpusavyje. Ši saitų galia atkeliauja ir iki Europos. Nobuya pradeda dalyvauti Berlyne (Vokietija) vykstančiame festivalyje „Karneval der Kulturen“ ir pristato japonišką matsuri kultūrą. (daugiau…)

Article tags: , ,

Kinų kaligrafijos dirbtuvės

VDU Azijos studijų centras kviečia gegužės 25 d. miestiečius ir svečius susipažinti su kiniška kaligrafija. Dirbtuvių metu renginio svečiai galės išmokti užrašyti „aš esu lietuvis/-ė“ ir „laimingų Naujųjų metų“ ar kitas frazes kinų kalba bei piešti krabus, bambukus ir gėles.

Dirbtuvės vyks anglų kalba.

Šis renginys – „Putvinskio gatvės dienos 2019“ programos, organizuojamos Kauno menininkų namų, dalis. Visi programos renginiai – nemokami. Daugiau apie šventę: Putvinskio gatvės diena 2019.
#PGD_2019

Baigiamųjų darbų gynimas

Visus besidominčius Rytų Azija kviečiame ateiti pasiklausyti viešų baigiamųjų darbų gynimų. 

2019 m. gegužės 22 d. vyks Rytų Azijos regiono studijų programos magistro baigiamųjų darbų vieši gynimai, o birželio 3-5 d. vyks Rytų Azijos kultūrų ir kalbų bakalauro baigiamųjų darbų vieši gynimai. Visi gynimai prasidės 10 val. ir vyks V. Putvinskio g. 23 – 310 aud.

Šiais metais darbus ginasi 5 magistro ir 47 bakalauro studentai.

Bakalauro programos studentų ir jų temų sąrašas.
Magistro programos studentų ir jų temų sąrašas.

Article tags: , , , ,

Azijos studijų centras tęsia „Time for Asia“ renginių ciklą ir kviečia visus balandžio 30 d. į vizituojančio profesoriaus Jorge Garzón paskaitą. Svečias iš Argentinos Torcuato di Tella universiteto skaitys paskaitą „Overlapping regionalism in East Asia“, kurioje pristatys regionalizmo ir valstybių įsitraukimo į tarptautines organizacijas situaciją Rytų Azijoje. Paskaita vyks balandžio 30 d. (antradienį) nuo 15:00, Putvinskio g. 23-101, Kaune. Renginys anglų kalba, yra nemokamas ir atviras visiems.

Jorge Garzón yra baigęs doktorantūros studijas Hamburgo universite Vokietijoje. Šiuo metu dirba Torcuato di Tella universiteto Politikos mokslų ir tarptautinių studijų fakultete. Jo straipsniai apie regionalizmą yra pasirodę tarptautiniuose žurnaluose ir leidyklose. (daugiau…)

Article tags:

Kvietimas į zen praktiką

Apgailestaujame, bet dėl ligos renginys yra atšaukiamas ir planuojama, kad bus perkeltas į birželio mėnesį. Detali informacija bus paskelbta vėliau.

Gegužės 9 d., ketvirtadienį, 18 val. 414 auditorijoje (V. Putvinskio g. 23, IV a.) vyks VDU Azijos studijų centro organizuojama Zen meditacijos ir jogos atvira paskaita bei dirbtuvės „Kvietimas į Zen praktiką“. Renginys vyks anglų kalba, yra nemokamas ir atviras visiems.

VDU lankysis svečiai iš Japonijos: Zen budizmo vienuolis Sohaku Matsušita, šviesų menininkas Suguru Funaki ir jogos instruktorė Rie Sumi. Renginio pradžioje menininkas S. Funaki pristatys japoniškus rankų darbo žibintus pagamintus iš japoniško popieriaus.

Instruktorė R. Sumi pademonstruos jogos praktiką. Joga – svarbi Zen budizmo dalis, kadangi Buda buvo jogos praktikas įvaldęs taisyklingas kvėpavimo ir sėdėjimo technikas, kurios jam leido susilieti su visata. Jogos praktikų metu jis paniro į gilų susikaupimą „smadhi“ ir patyrė „satori“ – buvo apšviestas ryto žvaigždės. (daugiau…)

Balandžio 15 dieną, Vytauto Didžiojo Universiteto Azijos studijų centro Drakonų Akademija kartu su korėjiečių klubo „Hallyu“, japonistikos klubo „Hashi“ bei kinų kultūros klubo „Wu Wei“ studentais apsilankė Alytaus „Jotvingių“ gimnazijoje. Siekiant paminėti antrąsias Alytaus Orientalistikos klubo metines, gimnazijos moksleiviams buvo skaitytos paskaitos apie Rytų Azijos kalbas ir kultūras. Taip pat, surengtos kultūrinės dirbtuvės, kurių metu moksleiviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su kaligrafijos, origami, kiniškų karpinių menu bei tuo pačiu metu pabendrauti su tarptautiniais mainų studentais iš Rytų Azijos.

Drakonų akademija – tai Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro koordinuojamas, formalaus ir neformalaus švietimo įstaigas vienijantis tinklas. 2017 m. įkurtos Drakonų akademijos tikslas yra žinių apie Rytų Azijos kalbas bei kultūras (daugiau…)

Japonų kalbos konkursas

Komaru transporto kompanija kartu su Hirošimos universiteto Lietuvos centru ir Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centru rengia Antrąjį japonų kalbos konkursą. Konkursas skirtas visiems Lietuvoje japonų kalbą besimokantiems mokiniams bei studentams. Šiais metais konkurso organizatoriai taip pat pasiryžę nustebinti dalyvius ypatingomis dovanomis (du praėjusių metų nugalėtojai laimėjo keliones į Japoniją).

Japonų kalbos konkursas vyks gegužės 17 d. 13 val. 103 auditorijoje (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).  

Šių metų tema: „transportas“ plačiąją prasme, įskaitant eismą, keliones ir pan. Kalbos turi būti originalūs pačių dalyvių kūriniai. Dalyvių pasakytas kalbas vertins sudaryta vertinimo komisija, bus atsižvelgiama į gramatiką, tarimą, kalbos turinį ir vaizdingumą, sklandumą, atsakymus į klausimus. (daugiau…)