Azijos studijų centro vyriausiasis koordinatorius dr. Linas Didvalis dalyavo šių metų rugpjūčio 30 – rugsėjo 2 dienomis vykusioje European Association of Japanese Studies (EAJS) konferencijoje. Ji rengiama kas trejus metus ir yra vienas iš didžiausių akademinių renginių pasaulyje, skirtų Japonijos studijoms. Šiais metais konferencijoje dalyvavo virš 1200 tyrėjų iš viso pasaulio, kurie susirinko NOVA universitete Lisabonoje, Portugalijoje. (daugiau…)

Rugpjūčio 13-26 dienomis, VDU Azijos studijų centro vyresnysis koordinatorius Gheorghe-Alexandru Fratila pagal Kinų kalbos kaip užsienio kalbos mokymo programą lankėsi Nacionaliniame Chengchi universitete (Taipėjus, Taivanas). Vizito metu jis dalyvavo intensyviuose mokymuose skirtuose įgūdžiams, reikalingiems siekti optimalaus kinų kalbos mokymo rezultatų, įskaitant medžiagos atranką ir administravimą, veiksmingą laiko planavimą, pagrindines mokymo strategijas, reikalingas edukacines procedūras ir įžvalgas apie tai, kaip vietiniai mokytojai pristato ir apibrėžia ilgalaikį kalbos mokymo procesą. (daugiau…)

Sveikiname su Mokslo metų pradžia

Azijos studijų centro kolektyvas nori pasveikinti jus su mokslo metų pradžia, kuri VDU prasidėjo šį pirmadienį. Pasitikome visą būrį pirmakursių tiek tiek bakalauro, tiek magistrantūros studijų Rytų Azijos programose. Visus juos labai sveikiname ir džiaugiamės įsijungus į Lietuvos azijistų bendruomenę.

Nors jau spėjome susigyventi su naujomis patalpomis Putvinskio gatvėje, naujus mokslo metus ASC pasitinka atsinaujinęs. Mūsų darbuotojų gretas papildė Vaida Tumosaitė, ką tik pabaigusi EARS magistrantūros studijas, ir referentė Diana Jovaišienė. Linkime joms kantrybės ir ištvermės darbe. (daugiau…)

Birželio 18-21 dienomis VDU Azijos studijų centro vyresnysis koordinatorius Gheorghe-Alexandru Fratila pagal Erasmus darbuotojų mainų programą lankėsi Lucian Blaga universitete (Sibiu, Rumunija). Jo metu susitiko su Literatūros ir menų fakulteto dėstytojais bei administracijos darbuotojais, aptarė bendradarbiavimo galimybes.

Vizito dėka buvo susitarta pradėti studentų ir dėstytojų mainus, paremtus Erasmus+ formatu. Taip pat bus siekiama glaudesnio bendradarbiavimo kinų kalbos ir kultūrų studijų srityje. Lucian Blaga universitetas siekia plėto Rytų Azijos studijas, jame veikia vienas iš keturių Rumunijoje esančių Konfucijaus institutų.

StudyingVDU Azijos studijų centras ieško darbuotojo(-os) koordinatoriaus pareigoms (daliai etato), kuris(-i) galėtų įsijungti į centro kolektyvą nuo 2017 m. vasaros arba rugpjūčio pabaigos. Susidomėjusiuosius darbu centre prašome siųsti gyvenimo aprašymą (CV) elektroniniu paštu aurelijus.zykas@vdu.lt iki birželio 11 d. vakaro. Atranka vyks kitą savaitę.

Kvalifikacinius reikalavimus šiai pareigybei ir darbo pobūdžio aprašymą galite rasti čia.

Kontaktinis asmuo: dr. Aurelijus Zykas (el. paštas: aurelijus.zykas@vdu.lt)

Article tags:

17861631_1148326345314183_2839061191830167608_nBirželio 25-28 d. Lietuvoje lankysis japonų Rindzajaus pakraipos dzen budizmo vienuolis, kaligrafas, kyūdo (lanko meno) meistras bei knygų autorius Taigen Šiodo Harada Rošis. Vizito metu meistras aplankys Vilnių, Judronių kaimą bei Kauną.

ASC kviečia visus apsilankyti renginyje, kuris vyks Kaune, VDU Didžiojoje salėje birželio 28 d. 18 val. Tai bus viešas pokalbis su meistru apie dzen meditaciją. (daugiau…)

Article tags:

Nuo birželio 1 dienos pradedamas priėmimas į Vytauto Didžiojo universiteto bakalauro ir magistro studijų programas. Azijos studijų centras kviečia visus, besidominčius Kinija, Japonija arba Korėja, teikti paraiškas į Rytų Azijos regiono studijų magistro programą (socialinių mokslų krypties) arba Rytų Azijos kalbų ir kultūrų bakalauro programą (humanitarinių mokslų krypties). Stojimui reikalingi dokumentai priimami iki birželio 29 d.

Išsamesnę informaciją apie bendrą stojimų tvarką, priėmimo sąlygas, būtinus pateikti dokumentus ir kontaktinius duomenis, kuriais galite kreiptis kilus klausimams, galite rasti kiekvienos programos puslapyje:

(daugiau…)

Article tags: , , ,

Sugiharos savaitės renginiai

Baneriukas_LRTKviečiame dalyvauti pirmą kartą Lietuvoje organizuojamos Sugiharos savaitės renginiuose, kurie vyks rugsėjo 2-8 d. Kaune.

Sugiharos savaitė – renginių ciklas, skirtas įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą. Ši istorinė asmenybė 1939-1940 m. gyveno Kaune ir kartu su olandų konsulu Jan Zvartendijk čia išdavė „Vizas gyvenimui“, išgelbėjusias ne mažiau kaip 6000 žydų gyvybių.

Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda teigė: (daugiau…)

Article tags: ,

20170524_131742Neseniai Azijos studijų centras dovanų gavo knygų iš naujojo VDU partnerio Japonijoje – Hirošimos universiteto. Dauguma knygų yra apie japonų bei kinų kalbas bei literatūrą. Knygos savo vietą ras Azijos knygų erdvėje, kur jomis galės naudotis Rytų Azijos studijų dėstytojai bei studentai.

Memorandumas su Hirošimos universitetu buvo pasirašytas gegužės 8 d., tuo pačiu įsteigiant ir Hirošimos Universiteto Lietuvos centrą. Tai – aštuonioliktasis VDU partneris Japonijoje.

Article tags: ,

Praėjusią savaitę VDU lektorius ir Azijos studijų centro vyriausiasis koordinatorius dr. Linas Didvalis kaip vizituojantis dėstytojas lankėsi Lenkijos Torūnės mieste esančiame Mikalojaus Koperniko universitete (UMK). Vizito metu buvo susipažinta su universitete vykdomomis Azijos studijomis, susitikta su administraciniu bei akademiniu personalu, dėstomas Japonijos politinės sistemos įvadas studentams, apsilankyta Ketvirtajame Azijos kongrese. Nors Azijos studijos UMK siūlo ribotas galimybes studentų mainams dėl mažo anglų kalbą dėstomų dalykų skaičiaus, buvo nutarta aktyvinti dėstytojų mainus, taip išnaudojant geriausiai išvystytas Azijos studijų sritis abiejuose universitetuose.

Vizitas buvo vykdomas ERASMUS+ dėstytojų mobilumo programos pagrindu.

Article tags: , ,