20170524_131742Neseniai Azijos studijų centras dovanų gavo knygų iš naujojo VDU partnerio Japonijoje – Hirošimos universiteto. Dauguma knygų yra apie japonų bei kinų kalbas bei literatūrą. Knygos savo vietą ras Azijos knygų erdvėje, kur jomis galės naudotis Rytų Azijos studijų dėstytojai bei studentai.

Memorandumas su Hirošimos universitetu buvo pasirašytas gegužės 8 d., tuo pačiu įsteigiant ir Hirošimos Universiteto Lietuvos centrą. Tai – aštuonioliktasis VDU partneris Japonijoje.

Article tags: ,

Praėjusią savaitę VDU lektorius ir Azijos studijų centro vyriausiasis koordinatorius dr. Linas Didvalis kaip vizituojantis dėstytojas lankėsi Lenkijos Torūnės mieste esančiame Mikalojaus Koperniko universitete (UMK). Vizito metu buvo susipažinta su universitete vykdomomis Azijos studijomis, susitikta su administraciniu bei akademiniu personalu, dėstomas Japonijos politinės sistemos įvadas studentams, apsilankyta Ketvirtajame Azijos kongrese. Nors Azijos studijos UMK siūlo ribotas galimybes studentų mainams dėl mažo anglų kalbą dėstomų dalykų skaičiaus, buvo nutarta aktyvinti dėstytojų mainus, taip išnaudojant geriausiai išvystytas Azijos studijų sritis abiejuose universitetuose.

Vizitas buvo vykdomas ERASMUS+ dėstytojų mobilumo programos pagrindu.

Article tags: , ,

school-2276269_19202017 m. birželio 2, 5 ir 6 d. vyks Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų bakalauro darbų vieši gynimai. Kiekvieną dieną jie prasidės 10:00 val. Putvinskio g. 23, 103 aud. (birželio 2 d.) arba 310 aud. (birželio 5 ir 6 d.) Kviečiame ateiti pasiklausyti visus susidomėjusiuosius.

Šiais metais darbus ginasi 60 bakalauro studentų.

Article tags: ,

books-2158773_1920Po 3 metų pertraukos 2017 m. gegužės 22 d. vyks Rytų Azijos regiono studijų programos magistrantų darbų vieši gynimai. Jie prasidės 10:00 val. Putvinskio g. 23, 312 aud. Kviečiame ateiti pasiklausyti visus susidomėjusiuosius.

Šiais metais darbus ginasi 6 magistrantai. Ginamų darbų temos:

(daugiau…)

Erasmus plius vizitas Stokholme

20170517_130548Gegužės 15-20 d. Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas viešėjo Stokholme pagal Erasmus+ darbuotojų mainų programą. Vizito metu jis aplankė Stokholmo universitetą, kuris yra viena didžiausių Azijos studijas vykdančių institucijų Šiaurės Europoje, o taip pat sudalyvavo 13-ojoje NAJS (Nordic Association of Japanese Studies) konferencijoje, kurią šiais metais organizavo Švedijos tarptautinių reikalų institutas. (daugiau…)

Article tags: ,

DSC_7926Gegužės 8 d. Vytauto Didžiojo universitetas pasirašė sutartį su Hirošimos universitetu ir savo patalpose įsteigė Hirošimos universiteto Lietuvos centrą. Ši aukštoji mokykla tapo aštuonioliktuoju VDU partneriu Japonijoje.

Iškilmingame sutarties pasirašyme dalyvavo Hirošimos universiteto rektorius prof. Mitsuo Ochi ir VDU rektorius prof. Juozas Augutis. Tą pačią dieną delegacija aplankė Azijos studijų centrą bei Humanitarinių mokslų fakultetą, Azijos knygų erdvę. (daugiau…)

Article tags: ,

18320660_1306477162768313_5753832725152532810_oGegužės 6 d. Vilniuje įvyko trečiasis „Chinese Bridge“ konkursas, kurio metu nacionaliniu mastu varžėsi stipriausi kinų kalbos studentai Lietuvoje. Šiemet konkurse dalyvavo net trys VDU RASK studentai – Zita Mažeikaitė, Džiugas Ausmanas ir Saulė Čipkutė. Konkurse Saulė Čipkutė užėmė antrąją vietą ir gavo galimybę vykti į Kiniją stebėti konkurso finalą. Zita su Džiugu pasidalino trečiąją vietą. (daugiau…)

Article tags:

books-860444_1920Azijos studijų centras kviečia mokslininkus, besispecializuojančius regioninių studijų, politikos, istorijos, sociologijos, ekonomikos, antropologijos ir kitose srityse siųsti savo pranešimų santraukas į tarptautinę mokslinę konferenciją “Civil Society in East Asian Countries: Contributions to Democracy, Peace and Sustainable Development”, kuri vyks spalio 26-27 d. Kaune. (daugiau…)

Article tags: , ,

SatoKviečiame į paskaitą „Apie kiniškus rašmenis kandži“ (漢字について), kurią skaitys vizituojantis profesorius iš Japonijos, Hirošimos universiteto prorektorius dr. Toshiyuki Sato, jau daug metų besispecializuojantis kinų literatūros tyrimuose. Paskaita vyks gegužės 8 d. 15:10, Putvinskio 23-102. Ji bus skaitoma japoniškai ir verčiama į lietuvių kalbą. (daugiau…)

Article tags: , ,

skyscrapers-426135_1920Balandžio 25 d. buvo įkurta Sugiharos grupė Kauno-Japonijos ryšių plėtrai, kuri bus patvirtinta Kauno mero potvarkiu. Ši grupė suburia įvairias Kauno organizacijas bei aktyvius kauniečius, prisidedančius prie Japonijos ir Kauno santykių plėtojimo.

„Kaunas yra miestas, kuris turi ne tik puikų įdirbį su Japonija Lietuvoje, bet ir labai glaudžius simbolinius ryšius,“ – sakė naujai kuriamos grupės pirmininko pavaduotojas, VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas. „Su Kaunu yra siejamas japonų diplomatas Č. Sugihara, čia 1862 m. pirmą kartą apsilankė japonų misija, iš čia M. Šalčius išvyko motociklu į Japoniją. Dabar tai yra miestas patrauklus japonų turistams, tapęs vienu didžiausių japonistikos židinių trijose Baltijos valstybėse ir vystantis aktyvius kultūrinius ryšius su Japonija.“ (daugiau…)

Article tags: , ,