Šią savaitę buvo gautas oficialus Rytų Azijos regiono studijų magistrantūros programos įvertinimas, kurį parengė tarptautinė ekspertų komisija. Šiame vertinime programai pateiktos itin palankios išvados: aukštus vertinimus gavo visos sritys, pradedant programos tikslais ir studijų procesu bei baigiant dėstytojų kvalifikacija ir materialine baze. Atsižvelgiant į tai, programa buvo akredituota ilgiausiam galimam laikotarpiui – net 6 metams.

Ataskaitoje ekspertai taip pat pateikė pasiūlymų, kaip toliau gerinti programos kokybę. Programos komitetas apsvarstys visus pasiūlymus ir sieks toliau išlaikyti aukštą Rytų Azijos studijų lygį Vytauto Didžiojo universitete. (daugiau…)

Article tags: , ,

Sveikiname visus su Naujaisiais metais, kurie Lietuvoje ir Japonijoje prasidėjo sausio 1 d., o Kinijoje ir Korėjoje šįmet tradiciškai prasidės sausio 28 d. Pagal tradicinį kinišką kalendorių šie metai tęsia raudonojo elemento, ugnies, vyravimą. Ugnies teikiamos šilumos ir jaukumo norime palinkėti raudonojo gaidžio metais.

2016-ieji Azijos studijoms VDU buvo aktyvūs. Tarp gausių ASC organizuotų renginių didžiausias buvo balandžio mėn. vykusi VDU Azijos savaitė, kuri įjungė ir Japonijos ambasadą Lietuvoje, Konfucijaus institutą, Kauno Prekybos, pramonės ir amatų rūmus, kultūros ir verslo įmones. Pradėtas naują renginių ciklas „Time for Asia“, kurį tikimės tęsti ir kitais metais.

Šiais metais ypač daug dėmesio kreipėme į turizmą, kurio tematikai skyrėme ir metinę ASC konferenciją. Tarp mūsų iniciatyvų buvo ASC inicijuota diskusija su Kauno savivaldybe, Turizmo departamentu, kelionių agentūromis, viešbučiais, restoranais, muziejais, kurios metu buvo diskutuojama apie praktinius studijų įgūdžius reikalingus dabartinėje darbo rinkoje. (daugiau…)

cckf-logo1Chiang Ching-kuo fondas tarptautiniams mokslo mainams (Taivanas) patvirtino trijų metų finansavimo projektą Azijos knygų erdvei. Per vasarą rengtas ir rudenį pateiktas projektas suteikia galimybę gauti 122 leidinius anglų kalba, kurių bendra vertė siekia 9000 JAV dolerių. Knygos AKE pasieks per tris metus, kasmet gaunant maždaug po 40 egzempliorių. Leidinių tematika susijusi su sinologija – nuo itin reikalingų kinų kalbos vadovėlių iki politikos, istorijos, meno temoms skirtų knygų. Jų tarpe – leidinių serija Kinijos mažumoms, įvairios enciklopedijos (daugiau…)

Article tags: , , ,

ktka-virselis_1028-1Neseniai pasirodė dvikalbė knyga kinų-lietuvių kalbomis „Karališko tigro kailio apsiaustas„, kurioje pasakojama mongoliška pasaka. Šios knygos tekstą ruošė ir leidyba rūpinosi VDU kinų kalbos dėstytojos Jian Lingling ir Wang Jingyang. Leidyklos „Archimetras“ leista knyga ne tik patraukliu pasakos pavidalu pristato savitą mongolų kultūrą, bet ir gali būti naudojama kaip priemonė mokantis kinų kalbą.

Knyga puošta puikiomis Gražvydos Andrijauskaitės iliustracijomis. Netrukus ji pasirodys knygynuose. Taip pat užsisakyti galima tiesiogiai pas leidėjus elektroniniu paštu archimetras@gmail.com. Vasario mėnesį planuojamas knygos pristatymas.

AsianStudies_ltVytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro kuruojamas projektas Azijos studijos Lietuvoje (asianstudies.lt), kaip ir kaskart metų pabaigoje, pasipildė naujais įrašais apie lietuvių kalba išleistus leidinius, susijusius su Azija. Per 50 naujų apžvalgų romanams, kelionių literatūrai ir kitiems leidiniams, pasirodžiusiems tiek pastaraisiais metais, tiek ir prieš keliasdešimt metų, buvo patalpinti pastaruoju metu. Besidomintiems Azija, šis sąrašas turėtų būti itin pravartus dėl savo įvairumo bei aprašomų leidinių gausos.
Asianstudies.lt – bene išsamiausias internetinis portalas, (daugiau…)

coverAzijos studijų centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, gruodžio 13 d. kviečia visus, besimokančius japonų arba korėjiečių kalbos, į nemokamas ir visiems atviras vertimo raštu dirbtuves. Dirbtuvės vyks nuo 13:00 Putvinskio g. 23-412.

Pusdienį trunkančių dirbtuvių metu dalyviai galės sužinoti, kokios priemonės naudingos verčiant tekstus, kokia turėtų būti vertimo eiga, kaip susidoroti su kylančiais iššūkiais ir pasiekti aukštą vertimo kokybę. Praktinio užsiėmimo metu dalyviai galės išbandyti savo jėgas išversdami trumpą tekstą į lietuvių kalbą ir gauti atsakymus į visus su vertimu susijusius klausimus.
(daugiau…)

Article tags: , ,

south-korea-239106_1280Azijos studijų centras tęsia renginių ciklą pavadinimu „Time for Asia“ („Laikas Azijai“) ir kviečia visus į Vytauto Didžiojo universiteto vizituojančios profesorės Dr. Yu-Ree Kim viešą paskaitą tema The Two Koreas in Post-Cold War era: Cooperation and Crisis. Renginys vyks lapkričio 28 d., 11:15, Donelaičio g. 52, 322 auditorijoje.

Šios paskaitos metu bus kalbama apie pokyčius, kurie įvyko per pastaruosius 25 metus tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos. Vienas iš pagrindinių aspektų – bandymai pasiekti glaudesnį bendradarbiavimą tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos ekonominio bendradarbiavimo pagalba. Visa tai pasibaigė šiemet dėl blogėjančios Šiaurės Korėjos branduolinės problemos. Ko galime pasimokyti iš šių 25 metų, siekdami geriau prognozuoti padėtį Korėjos pusiasalyje? Ar galime tikėtis daugiau įtampos ir net karo ar priešingai – susivienijimo ir taikos? (daugiau…)

Article tags: , , , ,

konkursas (logotipas)2

VDU Azijos studijų centras kviečia Jus sudalyvauti konkurse, kurio esmė – logotipo renginių ciklui „Time for Asia“ sukūrimas.

Ką reikia daryti?

  1. Nupiešti, sumaketuoti, nufotografuoti ar kaip nors kitaip sukurti logotipą, kuris atspindėtų „Time for Asia“ tematiką;
  2. Išsaugoti tokį kūrinį .jpg ar .png formatu kompiuteryje arba gražiai perpiešti ant balto popieriaus lapo;
  3. Išsiųsti elektroninį variantą el. paštu azijosstudijucentras@gmail.com arba atnešti popierinį variantą į Azijos studijų centrą.
  4. (daugiau…)

Article tags: , , ,

tomoko akoAzijos studijų centras pradeda naujų renginių ciklą pavadinimu „Time for Asia“ („Laikas Azijai“) ir kviečia visus į Tokijo universiteto profesorės Tomoko Ako viešą paskaitą tema „Is China on the Cusp of a Middle-Class Revolt?“. Renginys vyks spalio 24 d., 11:15, Donelaičio g. 52, 322 auditorijoje.

Paskaitos metu profesorė pristatys Kinijos vidurinio sluoksnio ir socialinės atskirties ypatybes, skirtumus tarp miesto ir periferijos gyventojų. Nuorodoje pateikiama paskaitos santrauka (anglų k.). Po paskaitos vyks trumpa diskusija ir klausimų-atsakymų sesija, kurioje kviečiame visus aktyviai dalyvauti. (daugiau…)

Article tags: , , , ,

Šį rugsėjį Azijos studijų centras pradėjo bendradarbiavimą tyrimų srityje su Kinijos ambasada Lietuvoje. Ambasados prašymu, ASC parengė ataskaitą apie artėjančius rinkimus į Seimą ir analizavo, kaip įvairūs rinkimų rezultatų scenarijai galėtų įtakoti Kinijos ir Lietuvos bendradarbiavimą. Tikimės, kad šie užmegzti ryšiai tarp Centro ir Ambasados bus ateityje toliau aktyviai plėtojami.

ASC nuolat vykdo tyrimus apie Japoniją, Korėją, Kiniją ir bendrą situaciją Rytų Azijos regione. Centras įsitraukia ir į MTEP veiklas, užsakytas institucijų ar kompanijų, kurios plėtoja ryšius tarp Lietuvos ir Rytų Azijos valstybių: Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos, Japonijos ambasados Lietuvoje ir kitų.

Article tags: , , ,