VDU Azijos studijų centras kartu su Asitaski ir Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia į filmo „Mikoshi Guy“ premjerą Lietuvoje. Filmo peržiūra vyks birželio 17 d. 18 val., VDU multifunkciniame mokslo ir studijų centre 103 auditorijoje (V. Putvinskio g. 23, Kaunas). Renginys anglų kalba yra nemokamas ir atviras visiems. Filmas rodomas originalo kalba su angliškais subtitrais

APIE FILMĄ:
Japonijoje dėl vykstančių demografinių pokyčių jaunoji karta palieka mažesnes gyvenvietes ir keliasi gyventi į didžiuosius miestus. Dėl to nebevyksta daugybė vietinių švenčių (jap. matsuri). Pagrindinis filmo herojus Nobuya Miyata kasmet dalyvauja virš 50 vietinių švenčių tam, kad palaikytų matsuri kultūrą. Dokumentinis filmas „Mikoshi guy“ atskleidžia, kaip matsuri sujungia žmones tarpusavyje. Ši saitų galia atkeliauja ir iki Europos. Nobuya pradeda dalyvauti Berlyne (Vokietija) vykstančiame festivalyje „Karneval der Kulturen“ ir pristato japonišką matsuri kultūrą. (daugiau…)

Article tags: , ,

Kinų kaligrafijos dirbtuvės

VDU Azijos studijų centras kviečia gegužės 25 d. miestiečius ir svečius susipažinti su kiniška kaligrafija. Dirbtuvių metu renginio svečiai galės išmokti užrašyti „aš esu lietuvis/-ė“ ir „laimingų Naujųjų metų“ ar kitas frazes kinų kalba bei piešti krabus, bambukus ir gėles.

Dirbtuvės vyks anglų kalba.

Šis renginys – „Putvinskio gatvės dienos 2019“ programos, organizuojamos Kauno menininkų namų, dalis. Visi programos renginiai – nemokami. Daugiau apie šventę: Putvinskio gatvės diena 2019.
#PGD_2019

Baigiamųjų darbų gynimas

Visus besidominčius Rytų Azija kviečiame ateiti pasiklausyti viešų baigiamųjų darbų gynimų. 

2019 m. gegužės 22 d. vyks Rytų Azijos regiono studijų programos magistro baigiamųjų darbų vieši gynimai, o birželio 3-5 d. vyks Rytų Azijos kultūrų ir kalbų bakalauro baigiamųjų darbų vieši gynimai. Visi gynimai prasidės 10 val. ir vyks V. Putvinskio g. 23 – 310 aud.

Šiais metais darbus ginasi 5 magistro ir 47 bakalauro studentai.

Bakalauro programos studentų ir jų temų sąrašas.
Magistro programos studentų ir jų temų sąrašas.

Article tags: , , , ,

Azijos studijų centras tęsia „Time for Asia“ renginių ciklą ir kviečia visus balandžio 30 d. į vizituojančio profesoriaus Jorge Garzón paskaitą. Svečias iš Argentinos Torcuato di Tella universiteto skaitys paskaitą „Overlapping regionalism in East Asia“, kurioje pristatys regionalizmo ir valstybių įsitraukimo į tarptautines organizacijas situaciją Rytų Azijoje. Paskaita vyks balandžio 30 d. (antradienį) nuo 15:00, Putvinskio g. 23-101, Kaune. Renginys anglų kalba, yra nemokamas ir atviras visiems.

Jorge Garzón yra baigęs doktorantūros studijas Hamburgo universite Vokietijoje. Šiuo metu dirba Torcuato di Tella universiteto Politikos mokslų ir tarptautinių studijų fakultete. Jo straipsniai apie regionalizmą yra pasirodę tarptautiniuose žurnaluose ir leidyklose. (daugiau…)

Article tags:

Kvietimas į zen praktiką

Apgailestaujame, bet dėl ligos renginys yra atšaukiamas ir planuojama, kad bus perkeltas į birželio mėnesį. Detali informacija bus paskelbta vėliau.

Gegužės 9 d., ketvirtadienį, 18 val. 414 auditorijoje (V. Putvinskio g. 23, IV a.) vyks VDU Azijos studijų centro organizuojama Zen meditacijos ir jogos atvira paskaita bei dirbtuvės „Kvietimas į Zen praktiką“. Renginys vyks anglų kalba, yra nemokamas ir atviras visiems.

VDU lankysis svečiai iš Japonijos: Zen budizmo vienuolis Sohaku Matsušita, šviesų menininkas Suguru Funaki ir jogos instruktorė Rie Sumi. Renginio pradžioje menininkas S. Funaki pristatys japoniškus rankų darbo žibintus pagamintus iš japoniško popieriaus.

Instruktorė R. Sumi pademonstruos jogos praktiką. Joga – svarbi Zen budizmo dalis, kadangi Buda buvo jogos praktikas įvaldęs taisyklingas kvėpavimo ir sėdėjimo technikas, kurios jam leido susilieti su visata. Jogos praktikų metu jis paniro į gilų susikaupimą „smadhi“ ir patyrė „satori“ – buvo apšviestas ryto žvaigždės. (daugiau…)

Balandžio 15 dieną, Vytauto Didžiojo Universiteto Azijos studijų centro Drakonų Akademija kartu su korėjiečių klubo „Hallyu“, japonistikos klubo „Hashi“ bei kinų kultūros klubo „Wu Wei“ studentais apsilankė Alytaus „Jotvingių“ gimnazijoje. Siekiant paminėti antrąsias Alytaus Orientalistikos klubo metines, gimnazijos moksleiviams buvo skaitytos paskaitos apie Rytų Azijos kalbas ir kultūras. Taip pat, surengtos kultūrinės dirbtuvės, kurių metu moksleiviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su kaligrafijos, origami, kiniškų karpinių menu bei tuo pačiu metu pabendrauti su tarptautiniais mainų studentais iš Rytų Azijos.

Drakonų akademija – tai Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro koordinuojamas, formalaus ir neformalaus švietimo įstaigas vienijantis tinklas. 2017 m. įkurtos Drakonų akademijos tikslas yra žinių apie Rytų Azijos kalbas bei kultūras (daugiau…)

Japonų kalbos konkursas

Komaru transporto kompanija kartu su Hirošimos universiteto Lietuvos centru ir Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centru rengia Antrąjį japonų kalbos konkursą. Konkursas skirtas visiems Lietuvoje japonų kalbą besimokantiems mokiniams bei studentams. Šiais metais konkurso organizatoriai taip pat pasiryžę nustebinti dalyvius ypatingomis dovanomis (du praėjusių metų nugalėtojai laimėjo keliones į Japoniją).

Japonų kalbos konkursas vyks gegužės 17 d. 13 val. 103 auditorijoje (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).  

Šių metų tema: „transportas“ plačiąją prasme, įskaitant eismą, keliones ir pan. Kalbos turi būti originalūs pačių dalyvių kūriniai. Dalyvių pasakytas kalbas vertins sudaryta vertinimo komisija, bus atsižvelgiama į gramatiką, tarimą, kalbos turinį ir vaizdingumą, sklandumą, atsakymus į klausimus. (daugiau…)

2019 m. kovo 27 d. darbą Azijos studijų centre baigia dr. Aurelijus Zykas, šiam padaliniui vadovavęs pastaruosius vienuolika metų, t.y. nuo 2008 m.

Tai buvo labai įdomus ir pilnas iššūkių gyvenimo dešimtmetis, per kurį pavyko pratęsti Japonistikos centro įkūrėjo ir mano mokytojo A. Ališausko darbus. – sakė dr. Aurelijus Zykas, – Tikiu, kad kartu su komanda galėjome pakelti Azijos studijas į aukštesnį lygmenį, ką liudija ir gausi bei energinga „azijistų“ bendruomenė, užgimusi Kaune ir pabirusi po visą pasaulį. Esu dėkingas visiems universiteto padaliniams bei socialiniams partneriams, su kuriais dirbome kartu, siekdami bendrų tikslų“.

Tarp Azijos studijų srityje įvykusių poslinkių, prie kurių tiesiogiai prisidėjo A. Zyko vadovaujamas Azijos studijų centras, galima paminėti šiuos: (daugiau…)

Azijos studijų centras tęsia „Time for Asia“ renginių ciklą ir kviečia visus kovo 4 d. į naujai paskirtos Pietų Korėjos ambasadorės Lietuvai atvirą paskaitą Lithuania-Korea Relations and Peace Process on the Korean Peninsula. Paskaitoje bus kalbama ne tik apie Lietuvos ir Korėjos ryšius, bet ir daug atgarsio sulaukiančias įtampas tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos bei nuo praėjusių metų suaktyvėjusias pastangas siekti taikos ir glaudesnio bendradarbiavimo.

Prieš pradėdama diplomatinę tarnybą, ambasadorė Mira Sun dirbo žmogaus teisių advokate, yra pilietinės visuomenės, tarptautinių santykių Rytų Azijoje, istorinių įtampų tarp Korėjos ir Japonijos bei kitų sričių specialistė. Tai bus pirmasis ambasadorės vizitas Kaune bei pirmoji jos skaitoma paskaita Lietuvoje. Mira Sun taip pat dalyvaus Azijos savaitės atidaryme, lankysis Azijos studijų centre, Kauno Karaliaus Sedžiongo institute.

Paskaita vyks kovo 4 (pirmadienį) nuo 10:00, Putvinskio g. 23-310, Kaune. Paskaita vyks anglų kalba, yra nemokama ir atvira visiems.

FB renginys: facebook.com/events/2268447939884531/ (daugiau…)

Article tags: , , , ,

VDU Azijos savaitė 2019

Kauno gyventojus ir miesto svečius kviečiame į jau tradicija tapusią VDU Azijos savaitę, kurią organizuoja Vytauto Didžiojo Universiteto Azijos studijų centras (ASC) kartu su studentų klubais „Hallyu“, „Hashi“ ir „Wu Wei“. Šiais metais renginių ciklas vyks kovo 4-8 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete ir kitose viešose erdvėse.

VDU Azijos savaitė yra penkių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas supažindinti visuomenę su Rytų Azijos šalimis – Japonija, Kinija ir Korėja. Tai įgyvendinama patraukliai perteikiant kultūros, menų ir virtuvės ypatybes. Prie renginių organizavimo aktyviai prisideda ASC socialiniai partneriai iš visos Lietuvos.

2018 m. pavasarį vykusi VDU Azijos savaitė susilaukė daug visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio. Akimirkas iš praėjusių metų renginių galite pamatyti čia. (daugiau…)