Japonų kalbos konkursas

Rugsėjo 24-ąją Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras kartu su Komaru–Kotsū fondu bei Hirošimos universiteto Lietuvos centru kviečia dalyvauti japonų kalbos konkurse. Šių metų pagrindinė konkurso tema transportas. Geriausiai pasirodžiusieji kiekvienos kategorijos dalyviai bus apdovanoti puikiais organizatorių bei rėmėjų įsteigtais prizais. Šauniausios kalbos autoriaus 2019 metų vasario-kovo mėnesį lauks kelionė į Hirošimos universitete vykstančią tarptautinę japonų kalbos mokymo programą!

Dalyviai bus suskirstyti į tris lygius pagal japonų kalbos mokymosi patirtį – pradedančiųjų, vidurinį ir pažengusiųjų. Kiekviename lygyje konkursantai turės išmokti raiškiai perskaityti pačių parašytas kalbas. Šių metų kalbų tema turėtų būti susijusias su transportu: kelionėmis, keliais, judėjimu ar pan. Konkursantų kalbas vertins bei klausimus uždavinės specialiai šiam konkursui suburta kompetentinga komisija. (daugiau…)

29-oji EAJRS konferencija Kaune

VDU Azijos studijų centras kartu su TUFS Global Japan Office Kaune 2018 m. rugsėjo 12-15 dienomis kviečia nepraleisti 29-osios tarptautinės EAJRS (European Association of Japanese Resource Specialists) konferencijos, kurios tema šiais metais yra „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“ / “(G)localizing Japanese Studies Resources”.

Į konferenciją atvyksta 97 dalyviai iš tokių šalių kaip Japonija, Kinija, JAV, Kanada, Indija, Prancūzija, Šveicarija, Vokietija, Suomija, Švedija, Danija, Belgija, Norvegija, Slovėnija ir kt. 2018 m. Kaune įvyksianti konferencija bus pirmoji šios asociacijos konferencija Baltijos šalyse ir trečioji Rytų Europoje.

„Tai, kad Vytauto Didžiojo universitetas buvo išrinktas suorganizuoti šią pasaulinio lygio konferenciją mums yra didelė garbė, – sakė Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas, – Manau, viena to priežasčių buvo labai aktyviai mūsų centro kuriami ir naudojami elektroniniai ištekliai, tokie kaip japonų-lietuvių kalbų žodynas ar japonų kalbos vadovėlis. Pernai metų konferencijos Osle metu dalyvius labai sudomino Kaune ribotomis galimybėmis kuriami elektroniniai japonistikos ištekliai, kurie pritaikomi vietos, t.y. lietuviškiems poreikiams.“ (daugiau…)

Article tags:

Sugiharos savaitė 2018

Rugsėjis Kaune prasidės Sugiharos savaitės renginiais. Rugsėjo 3-9 dienomis vyksiančio renginių ciklo programoje – muzikiniai koncertai, simpoziumas, filmų peržiūros, viešos paskaitos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti unikalūs renginiai. Jų metu kauniečiai galės daugiau sužinoti apie Japonijos kultūrą bei Kauno ir Japonijos draugystės istoriją.  

Sugiharos savaitės renginiai startuos jau kitą pirmadienį, rugsėjo 3 dieną. Šventę pradės atidarymo koncertas Kauno Filharmonijoje „Improvizacinė muzika“, kuriame kūrinius atliks atlikėjai iš Japonijos ir Lietuvos. Renginių lankytojai bus kviečiami pamatyti filmą „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“, kuriame pasakojama Kauno ryšių su Japonija užmezgimo istorija. Pirmąją rugsėjo savaitę duris atvers parodos apie Japoniją, kurios lankytojų lauks visą savaitę. Mieste vyks paskaitos ir ekskursijos, kauniečiai su Japonų kultūra galės susipažinti ir dalyvaudami vyksiančiose įvairiose dirbtuvėse. „Specialus šių metų svečias yra Netikėtos kultūros festivalis „nowJapan“, pakviesiantis į Japonijos menininkų kūrybines dirbtuves“, pasakojo vieno iš organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro, vadovas dr. Aurelijus Zykas. (daugiau…)

Article tags:

Šiandien VDU pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Korėjos universitetu, leisiantį vykdyti studentų mainus ir stiprinti akademinę partnerystę. KU yra vienas iš seniausių, prestižiškiausių ir aukščiausiai vertinamų Pietų Korėjos universitetų. Pagal QS World University Rankings, KU patenka į stipriausių pasaulio universitetų šimtuką, bei yra vertinamas kaip vienas iš trijų pagrindinių universitetų Pietų Korėjoje. KU universitetinis miestelis įsikūręs Seulo šiaurinėje dalyje ir susideda iš 17 koledžų bei mokyklų, kur mokosi daugiau nei 28 000 studentų.

Bendravimas su KU buvo inicijuotas Azijos studijų centro dar 2016 metais, kada Prof. Sunhyuk Kim, žinomas Korėjos pilietinės visuomenės specialistas, buvo pakviestas į ASC kasmetinę tarptautinę konferenciją. (daugiau…)

Article tags: , ,

Liepos 28 d. Azijos studijų centro sukurtas dokumentinis filmas „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ pirmą kartą bus pristatytas Japonijoje. Japonijos premjera įvyks Gifu mieste 13:00 val. Tą patį vakarą filmo peržiūra įvyks ir Jaocu miestelyje, kuris laikomas Č. Sugiharos gimtine. Abiejų peržiūrų metu dalyvaus vienas filmo kūrėjų Dr. Aurelijus Zykas, kuris pristatys filmą Japonijos visuomenei. Šios peržiūros yra Lietuvą Japonijai pristančių renginių ciklo „Lithuania NOW“ dalis.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. (daugiau…)

Article tags: ,

ASC vasaros atostogos

Vasaros atostogos atkeliauja ir į Azijos studijų centrą, todėl norime paprašyti, kad liepos 9 – rugpjūčio 13 dienomis norėdami apsilankyti Centre, apie tai iš anksto praneštumėte Centro darbuotojams elektroniniu paštu. Atsiprašome už nepatogumus.

Azijos studijų centro darbuotojai dėkoja studentams, jų klubams bei visiems partneriams už turiningai praleistus studijų metus ir linkime per atostogas ne tik gerai pailsėti, bet ir pasisemti energijos bei naujų idėjų, kurių prireiks naujais mokslo metais.

 

Praėjusią savaitę Azijos studijų centro darbuotojas dr. Linas Didvalis kaip vizituojantis dėstytojas lankėsi Vasedos universitete (Tokijas, Japonija). Vizitas buvo vykdomas Erasmus+ darbuotojų mobilumo programos pagrindu ir susidėjo iš paskaitų Vasedos universiteto studentams bei susitikimų su akademiniu universiteto personalu. Paskaitų metu studentai galėjo susipažinti su Europos ir Japonijos santykių (teikiant nemažą dėmesį ir Lietuvos atvejui) istorija bei šiuolaikiniais ypatumais. Dalies paskaitų metu taip pat buvo nagrinėjama dabartinė Kinijos užsienio politika, kuri aktuali tiek Japonijai, tiek Europai. Vizitas taip pat leido susitikti su universiteto atstovais ir aptarti bendradarbiavimą, kuris sėkmingai plėtojamas jau nuo 2001 metų. (daugiau…)

Article tags: ,

Baigiamųjų darbų gynimas

2018 m. birželio 4, 5 ir 6 d. vyks Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų studijų programos bakalauro darbų vieši gynimai. Birželio 4 d. gynimai prasidės 10:00 val, likusiomis dienomis – 9:30 val., V. Putvinskio g. 23, 310 aud. 

2018 m. Birželio 4 d. vyks Rytų Azijos regiono studijų programos studentės Kristinos Gedminaitės magistro darbo „Korėjos pusiasalis: „Sunshine Policy“ politika, jos pasekmės ir Jungtinių Tautų sankcijų įtaką“ viešas gynimas. Jis prasidės 9:30 val., V. Putvinskio g. 23, 310 aud.

Kviečiame ateiti pasiklausyti visus susidomėjusius.

Studentų ir jų temų sąrašąs. 

Gegužės gale buvo oficialiai patvirtintas sprendimas Vytauto Didžiojo universitete įkurti Karaliaus Sedžiongo Institutą (King Sejong Institute, KSI), kuris prisidės prie korėjiečių kalbos ir kultūros sklaidos Lietuvoje. Tikimasi, kad tai sustiprins jau daugiau nei prieš dešimtmetį VDU pradėtas ir pastaraisiais metais itin didelio dėmesio sulaukiančias Korėjos studijas. Instituto steigėjai taip pat sieks, kad KSI suteiktų papildomą vertę ne tik jau ne vienerius metus vykdomoms Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų ir Rytų Azijos regiono studijų programoms, bet ir visam Kauno miestui bei regionui. (daugiau…)

Article tags: ,

Azijos studijų centras kviečia visus, besidominčius Kinija, Japonija ir Korėja, teikti paraiškas į Rytų Azijos regiono studijų magistro programą (socialinių mokslų krypties) arba Rytų Azijos kalbų ir kultūrų bakalauro programą (humanitarinių mokslų krypties). Priėmimas į magistro programą vyksta jau šiuo metu ir tęsis iki birželio 28 d., o stojimui reikalingi dokumentai į bakalauro programą priimami nuo birželio 1 d. iki liepos 23 d.

Išsamesnę informaciją apie bendrą stojimų tvarką, priėmimo sąlygas, būtinus pateikti dokumentus ir kontaktinius duomenis, kuriais galite kreiptis kilus klausimams, galite rasti vdu.lt puslapyje arba kiekvienos programos aprašyme:

(daugiau…)

Article tags: , ,