Azijos studijų centras kviečia visus, besidominčius Kinija, Japonija ir Korėja, teikti paraiškas į Rytų Azijos regiono studijų magistro programą (socialinių mokslų krypties) arba Rytų Azijos kalbų ir kultūrų bakalauro programą (humanitarinių mokslų krypties). Priėmimas į magistro programą vyksta jau šiuo metu ir tęsis iki birželio 28 d., o stojimui reikalingi dokumentai į bakalauro programą priimami nuo birželio 1 d. iki liepos 23 d.

Išsamesnę informaciją apie bendrą stojimų tvarką, priėmimo sąlygas, būtinus pateikti dokumentus ir kontaktinius duomenis, kuriais galite kreiptis kilus klausimams, galite rasti vdu.lt puslapyje arba kiekvienos programos aprašyme:

(daugiau…)

Article tags: , ,

Baigiamųjų darbų gynimas

2018 m. birželio 4, 5 ir 6 d. vyks Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų studijų programos bakalauro darbų vieši gynimai. Birželio 4 d. gynimai prasidės 10:00 val, likusiomis dienomis – 9:30 val., V. Putvinskio g. 23, 310 aud. 

2018 m. Birželio 4 d. vyks Rytų Azijos regiono studijų programos studentės Kristinos Gedminaitės magistro darbo „Korėjos pusiasalis: „Sunshine Policy“ politika, jos pasekmės ir Jungtinių Tautų sankcijų įtaką“ viešas gynimas. Jis prasidės 9:30 val., V. Putvinskio g. 23, 310 aud.

Kviečiame ateiti pasiklausyti visus susidomėjusius.

Studentų ir jų temų sąrašąs. 

Gegužės gale buvo oficialiai patvirtintas sprendimas Vytauto Didžiojo universitete įkurti Karaliaus Sedžiongo Institutą (King Sejong Institute, KSI), kuris prisidės prie korėjiečių kalbos ir kultūros sklaidos Lietuvoje. Tikimasi, kad tai sustiprins jau daugiau nei prieš dešimtmetį VDU pradėtas ir pastaraisiais metais itin didelio dėmesio sulaukiančias Korėjos studijas. Instituto steigėjai taip pat sieks, kad KSI suteiktų papildomą vertę ne tik jau ne vienerius metus vykdomoms Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų ir Rytų Azijos regiono studijų programoms, bet ir visam Kauno miestui bei regionui. (daugiau…)

Article tags: ,

Gegužės 24 – birželio 30 dienomis VDU Azijos studijų centras kviečia apsilankyti japoniškų pašto ženklų parodoje „Prefektūros“. Parodoje eksponuojama Leono Veržbolausko japoniškų pašto ženklų kolekcijos dalis. Paroda vyksta 4 aukšto galerijoje, VDU Daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).

Japonijoje pašto ženklai skirti prefektūroms, dar vadinami „furusato“ (jap. ふるさと – gimtasis miestas) ženklais, pradėti leisti 1989 metais. Tačiau tai nėra tik regioniniai pašto ženklai, juos leidžia Japonijos paštas ir jie parduodami visoje šalyje, o ne tik vienoje prefektūroje. Prefektūroms skirti pašto ženklai suteikia puikią progą susipažinti su Japonijos prefektūrose esančiomis lankytinomis vietovėmis. (daugiau…)

Article tags: ,

Balandžio 17  d. kviečiame į atvirą paskaitą „World peace through ancient Indian wisdom“, kuri vyks Putvinskio g. 23-310 nuo 11:15. Paskaitą skaitys Dr. C. Upender Rao, sanskrito ir Indijos studijų profesorius iš Jawaharlal Nehru universiteto (Naujasis Delis, Indija). Prof. Rao yra įsitraukęs į sanskrito studijas jau daugiau nei 30 metų ir paskaitoje planuoja kalbėti apie taikos sampratą senosiose Indijos tradicijoje ir šių idėjų sąsajas su šiuolaikinėmis pastangomis pasiekti pasaulinę ir individualią taiką. Daugiau informacijos galite rasti paskaitos apraše.

Paskaita vyks anglų kalba. Įėjimas atviras ir nemokamas.

„Time for Asia“ (liet. „Laikas Azijai“) tai renginių ciklas, koordinuojamas Azijos studijų centro, kurio metu reguliariai pristatomi įdomiausi bei aktualiausi šiuolaikinės Azijos aspektai, daugiausiai dėmesio teikiant politinėms, socialinėms, ekonominėms ir kultūrinėms tematikoms.

Article tags: ,

Seminaras apie Mianmarą

Vytauto Didžiojo Universiteto Socialinės antropologijos centras maloniai kviečia į seminarą „Atsparūs tinklai: Mianmaro karenų teisinis nesaugumas ir sieną peržengianti pilietybė“, kuriame pranešimą skaitys Indrė Balčaitė. Seminaras vyks 2018 m. balandžio 12 d. 15:30 val., 103 aud., Gedimino g. 44, Kaunas

Seminaro pranešimas svarstys nesaugaus teisinio statuso ir sieną peržengiančios pilietybės santykį per karenų etninės mažumos iš Mianmaro (Birmos) Tailande atvejo prizmę. (daugiau…)

Article tags: ,

Balandžio 26 d. visuomenei bus pristatytas Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro naujai sukurtas dokumentinis filmas „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai„. Premjera įvyks Kino teatro „Romuva“ laikinojoje salėje (Kęstučio g. 62, Kaunas, įėjimas per vidinį kiemelį) 17:30 val.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. (daugiau…)

Article tags: , , , ,

Azijos studijų centras tęsia „Time for Asia“ renginių ciklą ir kviečia daugiau sužinoti apie Kinijos tarptautinį vaidmenį bei santykius su kaimyninėmis bei toliau esančiomis valstybėmis. Šį kartą paskaitą „China’s Relations with (Re-)Emerging Powers and Regions“ skaitys Vilniaus universiteto Azijos studijų ir tarptautinės politikos docentas dr. Konstantinas Andrijauskas. Su mokslo stažuotėmis jis yra dirbęs Fudanio, Džedziango ir Kolumbijos (Niujorkas) universitetuose. Dr. Andrijauskas yra ne vienos akademinės publikacijos apie Azijos politiką autorius, įskaitant 2016-aisiais pasirodžiusią knygą “Kinijos, Indijos ir Rusijos susidūrimas Eurazijos civilizacinėse erdvėse”.

Paskaita vyks kovo 15 (ketvirtadienį) nuo 17:00, Gedimino g. 44-202. Renginys nemokamas ir atviras visiems. (daugiau…)

Article tags: , ,

Kasmetinei Europos Japonijos studijų išteklių specialistų asociacijos (EAJRS) konferencijai, kuri vyks 2018 m. rugsėjo 12-15 d., buvo pasirinktas Kaunas, ir ją organizuos Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras kartu su Global Japan Office ir VDU Biblioteka.

Jau prasidėjo pranešimų registracija internete. Planuodami dalyvauti konferencijoje, užpildykite registracijos formą ir siųskite ją adresu eajrs@eajrs.net.

Pranešimų siūlymus galima pateikti iki 2018 m. gegužės 15 dienos.

Registracijos formą galite parsisiųsti čia.

Pagrindinė šių metų tema yra „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“, kurioje ypatingas (daugiau…)

Article tags: , ,

Atviros paskaitos apie Kiniją

„Time for Asia“ renginiai pradeda pavasario semestrą su dviem paskaitomis apie Kiniją. Džiaugiamės galėdami pristatyti svečią iš Kinijos užsienio reikalų universiteto (CFAU) – Prof. Gao Fei. Jis yra vadovavęs Kinijos diplomatijos studijų centrui, dirbęs Kinijos tarptautinių studijų asociacijoje bei su Fulbright stipedija metus praleidęs Džordžo Vašingtono universitete. Šiuo metu Prof. Gao yra atsakingas už CFAU akademinius reikalus ir toliau aktyviai plėtoja diplomatijos studijas. Per savo akademinę karjerą jis parašė ne vieną knygą ir straipsnį Kinijos diplomatijos bei užsienio politikos tematika. Kviečiame visus, kuriuos domina šiuolaikinė Kinija, į dvi atviras Prof. Gao paskaitas: (daugiau…)

Article tags: , ,