Maloniai kviečiame į spalio 18-19 dienomis vyksiančias VDU Azijos studijų centro sukurto dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūras. Peržiūros vyks Druskininkuose, Kurkliuose (Stepono Kairio gimtinėje), ir Anykščiuose. Jose dalyvauja ir vienas filmo kūrėjų dr. Aurelijus Zykas.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją, ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir galiausiai diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį. (daugiau…)

Article tags:

Šių metų rugsėjo 12-15 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyko jau 29-oji EAJRS (European Association of Japanese Resource Specialists) konferencija. Dėka geranoriškų jos dalyvių, Azijos knygų erdvė pasipildė daugiau nei 20 naujų knygų, anglų, bulgarų ir japonų kalbomis!

Esame dėkingi Japan Publications Trading leidyklai, Japan Publishing Industry Foundation for Culture – Japan Library leidyklai, Shogakukan leidyklai, Sofia universitetui, profesoriams Feng Haiying, Merete Pedersen ir Peter Kornicki už tokią vertingą dovaną. Naujas knygas paskaityti galėsite Azijos knygų erdvėje. (daugiau…)

Article tags: ,

Japonų kalbos konkursas

Rugsėjo 24 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko VDU Azijos studijų centro kartu su Komaru Kotsū fondu ir Hirošimos universitetu organizuotas japonų kalbos konkursas. Sveikiname japonų kalbos konkurso šauniausių kalbų autorius Salomėją Jurėnaitę ir Matą Jagelavičių, laimėjusius kelionę į 2019 m. vasario-kovo mėn. Hirošimos universitete vykstančią tarptautinę japonų kalbos ir kultūros mokymo programą.

Toks jungtinis, kartu su Japonijos partneriais organizuojamas konkursas Lietuvoje vyko pirmą kartą. Konkurso dalyviai pagal japonų kalbos mokymosi patirtį buvo suskirstyti į tris lygius ir varžėsi dėl puikių renginio rėmėjų įsteigtų prizų. Tarp jų buvo I-PAD, elektroniniai žodynai, arbatos ceremonijos rinkiniai, ir pan. (daugiau…)

Šių metų spalio 5 d. kviečiame visus į oficialų Korėjos studijoms skirto Karaliaus Sedžiongo intituto (KSI) atidarymą Kaune, Vytauto Didžiojo universitete. Instituto atidarymo renginys prasidės 15 val. ir vyks V. Putvinskio g. 23, 4 aukšto foje. Po atidarymo proga išsakytų sveikinimų, pakviesime susipažinti su korėjietiškos kaligrafijos paroda, rengiama bendradarbiaujant su korėjiečių bendruomene Lietuvoje, bei pasivaišinti lengvais užkandžiais.

KSI atidarymas žymi dar vieną žingsnį, kurį žengia VDU, vystydamas prioritetine laikomą Rytų Azijos šalių pažinimo ir bendradarbiavimo su šiuo regionu kryptį. Prieš 11 metų VDU tapo pirmuoju universitetu Lietuvoje ir Baltijos šalyse, pradėjusiu vykdyti Korėjos studijas. Tuo metu studentams buvo pasiūlyti didelio populiarumo sulaukę korėjiečių kalbos kursai, o vėliau paskaitos apie tradicinę bei šiuolaikinę Korėjos kultūrą ir visuomenę buvo integruotos į Rytų Azijos regiono studijų programas. Taip pat nuosekliai plečiamas partnerinių universitetų Pietų Korėjoje tinklas (šiuo metu pasirašyta 12 sutarčių), studentams siūlomos studijų mainų galimybės. KSI atidarymas Kaune dar labiau sustiprins esamą įdirbį ir pasiūlys naujų progų visiems besidomintiems iš arčiau pažinti Korėją.  (daugiau…)

Article tags:

Sveikiname Azijos studijų centro vadovą dr. Aurelijų Zyką, kuris išrinktas į European Association of Japanese Resource Specialists (EAJRS) tarybą.

Rugsėjo 12 – 15 dienomis VDU vyko Azijos studijų centro ir TUFS Global Japan Office Kaune organizuota tarptautinė EAJRS konferencija, kurios metu į Kauną suvažiavo japonologijos specialistai net iš 20 valstybių. Šiais metais pagrindinė konferencijos tema buvo „Japonijos išteklių (g)lokalizacija“ („(G)localizing Japanese Studies Resources“). Konferencijos metu vyko ne tik diskusijos apie studijų išteklius, bet ir EAJRS tarybos rinkimai, kuriuose sėkmingai kandidatūrą iškėlė ASC vadovas dr. Aurelijus Zykas.

„Galimybė tapti EAJRS tarybos nariu man buvo labai didelė ir šiek tiek netikėta garbė.“ – sakė Aurelijus Zykas, – „Kadangi esu vienintelis atstovas iš Rytų Europos, mano pagrindinis tikslas bus atstovauti Rytų Europos šalių interesus ir patraukti asociacijos dėmesį į mūsų regiono situaciją bei iššūkius.“ (daugiau…)

Japonų kalbos konkursas

Rugsėjo 24-ąją Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras kartu su Komaru–Kotsū fondu bei Hirošimos universiteto Lietuvos centru kviečia dalyvauti japonų kalbos konkurse. Šių metų pagrindinė konkurso tema transportas. Geriausiai pasirodžiusieji kiekvienos kategorijos dalyviai bus apdovanoti puikiais organizatorių bei rėmėjų įsteigtais prizais. Šauniausios kalbos autoriaus 2019 metų vasario-kovo mėnesį lauks kelionė į Hirošimos universitete vykstančią tarptautinę japonų kalbos mokymo programą!

Dalyviai bus suskirstyti į tris lygius pagal japonų kalbos mokymosi patirtį – pradedančiųjų, vidurinį ir pažengusiųjų. Kiekviename lygyje konkursantai turės išmokti raiškiai perskaityti pačių parašytas kalbas. Šių metų kalbų tema turėtų būti susijusias su transportu: kelionėmis, keliais, judėjimu ar pan. Konkursantų kalbas vertins bei klausimus uždavinės specialiai šiam konkursui suburta kompetentinga komisija. (daugiau…)

29-oji EAJRS konferencija Kaune

VDU Azijos studijų centras kartu su TUFS Global Japan Office Kaune 2018 m. rugsėjo 12-15 dienomis kviečia nepraleisti 29-osios tarptautinės EAJRS (European Association of Japanese Resource Specialists) konferencijos, kurios tema šiais metais yra „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“ / “(G)localizing Japanese Studies Resources”.

Į konferenciją atvyksta 97 dalyviai iš tokių šalių kaip Japonija, Kinija, JAV, Kanada, Indija, Prancūzija, Šveicarija, Vokietija, Suomija, Švedija, Danija, Belgija, Norvegija, Slovėnija ir kt. 2018 m. Kaune įvyksianti konferencija bus pirmoji šios asociacijos konferencija Baltijos šalyse ir trečioji Rytų Europoje.

„Tai, kad Vytauto Didžiojo universitetas buvo išrinktas suorganizuoti šią pasaulinio lygio konferenciją mums yra didelė garbė, – sakė Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas, – Manau, viena to priežasčių buvo labai aktyviai mūsų centro kuriami ir naudojami elektroniniai ištekliai, tokie kaip japonų-lietuvių kalbų žodynas ar japonų kalbos vadovėlis. Pernai metų konferencijos Osle metu dalyvius labai sudomino Kaune ribotomis galimybėmis kuriami elektroniniai japonistikos ištekliai, kurie pritaikomi vietos, t.y. lietuviškiems poreikiams.“ (daugiau…)

Article tags:

Sugiharos savaitė 2018

Rugsėjis Kaune prasidės Sugiharos savaitės renginiais. Rugsėjo 3-9 dienomis vyksiančio renginių ciklo programoje – muzikiniai koncertai, simpoziumas, filmų peržiūros, viešos paskaitos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti unikalūs renginiai. Jų metu kauniečiai galės daugiau sužinoti apie Japonijos kultūrą bei Kauno ir Japonijos draugystės istoriją.  

Sugiharos savaitės renginiai startuos jau kitą pirmadienį, rugsėjo 3 dieną. Šventę pradės atidarymo koncertas Kauno Filharmonijoje „Improvizacinė muzika“, kuriame kūrinius atliks atlikėjai iš Japonijos ir Lietuvos. Renginių lankytojai bus kviečiami pamatyti filmą „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“, kuriame pasakojama Kauno ryšių su Japonija užmezgimo istorija. Pirmąją rugsėjo savaitę duris atvers parodos apie Japoniją, kurios lankytojų lauks visą savaitę. Mieste vyks paskaitos ir ekskursijos, kauniečiai su Japonų kultūra galės susipažinti ir dalyvaudami vyksiančiose įvairiose dirbtuvėse. „Specialus šių metų svečias yra Netikėtos kultūros festivalis „nowJapan“, pakviesiantis į Japonijos menininkų kūrybines dirbtuves“, pasakojo vieno iš organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro, vadovas dr. Aurelijus Zykas. (daugiau…)

Article tags:

Šiandien VDU pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Korėjos universitetu, leisiantį vykdyti studentų mainus ir stiprinti akademinę partnerystę. KU yra vienas iš seniausių, prestižiškiausių ir aukščiausiai vertinamų Pietų Korėjos universitetų. Pagal QS World University Rankings, KU patenka į stipriausių pasaulio universitetų šimtuką, bei yra vertinamas kaip vienas iš trijų pagrindinių universitetų Pietų Korėjoje. KU universitetinis miestelis įsikūręs Seulo šiaurinėje dalyje ir susideda iš 17 koledžų bei mokyklų, kur mokosi daugiau nei 28 000 studentų.

Bendravimas su KU buvo inicijuotas Azijos studijų centro dar 2016 metais, kada Prof. Sunhyuk Kim, žinomas Korėjos pilietinės visuomenės specialistas, buvo pakviestas į ASC kasmetinę tarptautinę konferenciją. (daugiau…)

Article tags: , ,

Liepos 28 d. Azijos studijų centro sukurtas dokumentinis filmas „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ pirmą kartą bus pristatytas Japonijoje. Japonijos premjera įvyks Gifu mieste 13:00 val. Tą patį vakarą filmo peržiūra įvyks ir Jaocu miestelyje, kuris laikomas Č. Sugiharos gimtine. Abiejų peržiūrų metu dalyvaus vienas filmo kūrėjų Dr. Aurelijus Zykas, kuris pristatys filmą Japonijos visuomenei. Šios peržiūros yra Lietuvą Japonijai pristančių renginių ciklo „Lithuania NOW“ dalis.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. (daugiau…)

Article tags: ,