SatoKviečiame į paskaitą “Apie kiniškus rašmenis kandži” (漢字について), kurią skaitys vizituojantis profesorius iš Japonijos, Hirošimos universiteto prorektorius dr. Toshiyuki Sato, jau daug metų besispecializuojantis kinų literatūros tyrimuose. Paskaita vyks gegužės 8 d. 15:10, Putvinskio 23-102. Ji bus skaitoma japoniškai ir verčiama į lietuvių kalbą.

Paskaita skirta pirmiausia studentams besimokantiems Rytų Azijos kalbų. Joje bus pristatoma kiniškų rašmenų istorija, struktūra bei rašybos principai, jų adaptavimo vietinėms kalboms atvejai. “Pastaraisiais metais japonų kalbos besimokančiųjų daugėja pačiuose įvairiausiuose regionuose. Studentai, kurių gimtosios kalbos nenaudoja kiniškų rašmenų, gana greitai susiduria su problema, kad kiekviename lygyje reikia išmokti vis daugiau kandži” – sakė profesorius, – “Savo paskaitoje norėčiau atskleisti pagrindinius kandži principus, ir tikiuosi, kad tos žinios bent šiek tiek pasitarnaus studentams mokantis kalbų”.