20170517_130548Gegužės 15-20 d. Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas viešėjo Stokholme pagal Erasmus+ darbuotojų mainų programą. Vizito metu jis aplankė Stokholmo universitetą, kuris yra viena didžiausių Azijos studijas vykdančių institucijų Šiaurės Europoje, o taip pat sudalyvavo 13-ojoje NAJS (Nordic Association of Japanese Studies) konferencijoje, kurią šiais metais organizavo Švedijos tarptautinių reikalų institutas.

Stokholmo universiteto Azijos, Artimųjų Rytų ir Turkijos studijų katedra įsikūrusi jaukiame universiteto miestelyje, trijuose istoriniuose pastatuose, kurių vieną užima biblioteka. Azijos studijos čia pradėtos XX a. 7-ajame dešimtmetyje, ir labiausiai išvystyti Kinijos, Japonijos, Korėjos, Artimųjų Rytų tyrimai. Universitete vykdomos visų trijų pakopų (bakalauro, magistro ir doktorantūros) programos.

Vienas vizito tikslų buvo paskatinti RASK programos studentus vykti į Stokholmo universitetą Erasmus+ mainams, nes šis universitetas yra vienas iš VDU europinių partnerių. Todėl susitikimų metu buvo diskutuojamos studijų suderinimo galimybės. Diskusija ypatingai išsivystė dėl bendradarbiavimo magistrantūros studijose naudojant Šiaurės šalių platformas, kas sudarytų palankias galimybes VDU Rytų Azijos regiono studijų magistrantams.