VDU Azijos studijų centras kartu su Asitaski ir Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia į filmo „Mikoshi Guy“ premjerą Lietuvoje. Filmo peržiūra vyks birželio 17 d. 18 val., VDU multifunkciniame mokslo ir studijų centre 103 auditorijoje (V. Putvinskio g. 23, Kaunas). Renginys anglų kalba yra nemokamas ir atviras visiems. Filmas rodomas originalo kalba su angliškais subtitrais

APIE FILMĄ:
Japonijoje dėl vykstančių demografinių pokyčių jaunoji karta palieka mažesnes gyvenvietes ir keliasi gyventi į didžiuosius miestus. Dėl to nebevyksta daugybė vietinių švenčių (jap. matsuri). Pagrindinis filmo herojus Nobuya Miyata kasmet dalyvauja virš 50 vietinių švenčių tam, kad palaikytų matsuri kultūrą. Dokumentinis filmas „Mikoshi guy“ atskleidžia, kaip matsuri sujungia žmones tarpusavyje. Ši saitų galia atkeliauja ir iki Europos. Nobuya pradeda dalyvauti Berlyne (Vokietija) vykstančiame festivalyje „Karneval der Kulturen“ ir pristato japonišką matsuri kultūrą.

Filmo režisierius – Toshi Inomata. Jo filmas „OYAKO“ buvo nominuotas geriausio dokumentinio filmo kategorijoje Berlinalėje 2015 m.

Filmo premjera Japonijoje įvyko šių metų kovo 23 d.

NOBUYA MIYATA:
Nobuya senelis užsiėmė mikoši šventyklų gamyba bei restauravimu, prižiūrėjo vietinę šventyklėlę Kamakuroje, kur kasmet rengiama rajono bendruomenės šventė. Todėl jis nuo mažens padėdavo seneliui organizuoti mikoši nešimo ritualus, o jam mirus – perėmė mikoši restauravimo tradicijas ir kartu su vietos bendruomene organizuoja renginius bei aktyviai užsiima mikoši kultūros sklaida visame pasaulyje.

Siekdamas skleisti mikoši kultūrą užsienyje 2014 m. Nobuya Miyata padovanojo vieną iš savo senelio pagamintų mikoši šventyklėlių organizacijai Prancūzijoje. Nuo to laiko ši šventyklėlė kiekvieną vasarą keliauja po kelias Europos šalis (Prancūzija, Vokietija, Slovėnija) ir kartu su Nobuya bei vietinių Japonijos entuziastų priešakyje džiugina gyventojus įvairių švenčių metu. Didelis užsidegimas ir noras išsaugoti šį Japonijos kultūros elementą nepalieka abejingų – Nobuya buria vis didesnį bendraminčių, puoselėjančių mikoši kultūrą, būrį.

Mikoši yra nešiojama šintoistinė šventyklėlė, kurią vienu metu gali nešti apie 30-40 šventės dalyvių. Mikoši šventyklėlė yra nešiojama gatvėmis vietinių švenčių metu. Nešiojant ir purtant šventyklėlę, jos viduje esančios dievybės pralinksmina aplink esančius žmones. Mikoši bus galima išvysti ir renginio metu – visą dieną ji stovės VDU multifunkciniame mokslo ir studijų centre šalia 103 auditorijos.

Filmo anonsas: https://youtu.be/yuezruNmCNw

SEANSAI EUROPOJE:
Birželio 7 d. Berlyne (Vokietija).
Birželio 10 d. Varšuvoje (Lenkija)
Birželio 17 d. Kaune (Lietuva)
Birželio 18 d. Vilniuje (Lietuva).
Birželio 21 d. Liublijanoje (Slovėnija).
Birželio 30 d. Tulūzoje (Prancūzija).

Daugiau apie projektą: http://mikoshiguy.com/

Renginys Facebook