sinra

Šiuo metu Vytauto Didžiojo universitete dėstomi dviejų tipų Azijos kalbų kursai:
5 Azijos kalbos (arabų, japonų, kinų, korėjiečių ir turkų) yra siūlomos kaip laisvai pasirenkami (D) dalykai, skirti visiems Universiteto studentams. Į šiuos kursus mokytis priimami ir ne universiteto studentai. Šių Azijos kalbų dėstymas yra koordinuojamas VDU Užsienio kalbų instituto. Iškilus klausimams, prašome kreiptis į UKI administratorę.

Nuo 2012 m. rudens japonų, kinų ir korėjiečių kalbos yra dėstomos ir kaip specialybiniai (C) dalykai: jos yra įtrauktos į Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų (6 lygiai) bei į Rytų Azijos regiono studijų (3 lygiai) programas. Šiose programose studentai turi pasirinkti mokytis vieną iš trijų kalbų. Šių kursų dėstymas yra koordinuojamas HMF Kultūrų studijų ir etnologijos katedros.

Japonų kalba

Iš trijų Rytų Azijos kalbų, kurių mokoma Vytauto Didžiojo universitete, japonų kalba turi ilgiausią dėstymo tradiciją. Pirmoji paskaita įvyko 1996 metais, ir nuo tada dėstytojas A. Ališauskas išaugino jaunąją japonologų kartą Kaune. Nuo 1997 m., kai pasirašyta pirmoji sutartis su Kansai Gaidai universitetu Japonijoje, plečiasi galimybės išvažiuoti ir tobulinti kalbos įgūdžius toje šalyje. Dauguma pažangiausių VDU japonų kalbos studentų sėkmingai pasinaudoja šia galimybe. Didžiuojamės, kad kai kurie mūsų japonų kalbos studentų studentai šiuo metu jau yra žinomi žmonės: tarp jų yra ir ministrų, ir diplomatų, ir įstaigų vadovų.

Šiuo metu japonų kalbą dėsto Simona Vasilevskytė, Kristina Barancovaitė-Skindaravičienė ir Kayako Takagi.

Kinų kalba

Kinų kalba VDU pradėta dėstyti 2007 m. rugsėjį, dėstytojos Yang Qiaoyu iniciatyva, ir nuo to laiko kinų kalbos populiarumas tarp studentų tik auga. Pastaruoju metu šioje srityje bendradarbiaujama su Konfucijaus institutu Vilniuje. Nuo 2009 m. plečiasi galimybės išvažiuoti ir tobulinti kalbos įgūdžius Kinijos ir Taivano universitetuose.

Šiuo metu kinų kalbos dėstytojai yra Gheorghe Alexandru Fratila ir dėstotoja iš Konfucijaus Instituto.

hangul

Korėjiečių kalba

Korėjiečių kalba reguliariai pradėta dėstyti 2008 m. rugsėjį. VDU yra pirmasis ir vienintelis universitetas Baltijos šalyse, siūlantis pastovias korėjiečių kalbos paskaitas ir keturių lygių programą. Šioje srityje glaudžiai bendradarbiaujama su Kyung Hee universitetu, kurio iniciatyva nuo 2007 m. rengiami ir kasmetiniai intensyvūs korėjiečių kalbos įvado kursai. Nuo 2005 m. plečiasi galimybės išvažiuoti ir tobulinti kalbos įgūdžius Pietų Korėjos universitetuose.

Šiuo metu korėjiečių kalbos dėstytojos yra Eglė Petrauskaitė ir Erika Griučkaitytė.

Centro edukaciniai projektai:

Internetinė svetainė savarankiškam japonų kalbos mokymuisi lietuviškai (Japonų kalba VDU)
Rėmėjas: Japan Foundation, Ref. No. 23JTE125
Vadovas: Ieva Kudirkaitė
Trukmė: 2011 gegužės mėn. – 2012 gegužės mėn.
Rezultatas: Internetinė svetainė „Japonų kalba VDU“