hashi-logo

Klubo įkūrimas

Japonistikos klubo „Hashi“ ištakos siekia net 1998-uosius metus. Visgi oficialus, tuomet tiesiog dar Kauno japonistikos klubo, įkūrimas įvyko 2000 m. rugsėjo 5 dieną. Susikūrimo priežastimi tapo japonų kalbą besimokančių studentų noras sužinoti apie Tekančios Saulės šalį, jos papročius, tradicijas, kultūrą – daugiau, nei pavyksta japonų kalbos paskaitų metu.

Istorija

Seniau klubas organizavo renginius, skirtus daugiau patiems japonistikos klubo nariams. Mokėmės japoniškos kulinarijos paslapčių, gilinomės į Dzen‘o filosofijos paslaptis, šventėme tradicines japonų šventes, tobulinome subtilaus ikebanų komponavimo meno įgūdžius, krikštijome „fuksus“ ir netgi atšokome „tikras“ japoniškas vestuves!

Atgimimas

2007-ieji klubo istorijoje paženklinti kaip atgimimo metai, kuomet grupelė bendraminčių studentų nusprendė „griebti jautį už ragų“ ir žengti pirmąjį žingsnį, pristatant klubo veiklą platesniam visuomenės ratui, daryti reguliarius susitikimus bei užsiimti įvairesne veikla. Dažniausiai buvo rengiami Japoniško kino vakarai.

Nauji vėjai

2009-ųjų pradžioje reguliarias filmų peržiūras ėmė keisti įvairios tematikos aktyvesni renginiai – karaoke, Hanami, japoniškų patiekalų gaminimas. Atsirado nauja tradicija – pasibaigus vakaro programai, norintieji galėjo pasilikti pabendrauti, išgerti arbatos. Taip buvo skatinamas bendravimas tarp pačių susirinkusiųjų, o diskutuojant prie arbatos puodelio gimė ir ne viena nauja idėja. Jau nuo 2008-ųjų veikiantis „Hashi“ internetinis puslapis taip pat buvo tobulinamas, stengiantis besidomintiems pateikti naujausią informaciją ne tik apie Hashi veiklą, bet ir apie su Japonija susijusius kultūrinius renginius, vykstančius Kaune.

Visu greičiu pirmyn

2009/2010 mokslo metai įsimintini tuo, jog buvo sukurtas klubo logotipas (žr. viršuje dešinėje). Džiaugiamės šio sezono metu sulaukę itin gausaus svečių būrio iš Japonijos. Taip pat pirmą kartą mus lankė ir kiti „japoniški“ klubai. Vienas iš jų – Japonijos ambasados Lietuvoje globojamas japonų kultūros klubas „Sakura“. Stengiamės Japoniją ir joje gyvuojančius papročius kuo plačiau pristatyti visuomenei, todėl mielai sutikome bendradarbiauti su Kauno Atžalyno vidurine mokykla, kur buvo surengta paskaita ir praktiniai užsiėmimai. Be to, nuo 2010 m. kovo mėn. veikia šeštadieninė japonų kalbos mokykla – bendras VDU UKC, ASC ir „Hashi 橋“ projektas, iš serijos kursai visuomenei, kur norintieji mokosi japonų kalbos pagrindų. Kadangi klubo veikla vis plečiasi ir jau nebeapsiribojame vien renginiais universitete, buvo nuspręsta, jog reikia įamžinti naująjį klubo logotipą ir sukurti „Hashi 橋“ atributiką. Taigi, jei atšilus orams gatvėje pamatysite ką nors dėvintį mūsų marškinėlius ar segintį ženkliuką, galite drąsiai sveikintis japoniškai – konnichiwa. Didžiuojamės, jog šiais metais išaugo ne tik renginių (jų akimirkas galite išvysti aplankę galeriją) skaičius, bet sulaukėme dar daugiau naujų narių.

Filosofija

„Hashi“ – japoniškų studentiškų klubų modeliu paremtas klubas, kurį administruoja tik studentai ir moksleiviai. Nepaisant to, klubo organizuojami renginiai atviri visai plačiajai visuomenei. Veiksmo vieta – Sugiharos namai. Už suteikiamas patalpas bei konsultacijas esame dėkingi VDU Azijos studijų centrui, o ypač jo vadovui – dėst. Aurelijui Zykui. Mūsų klubas siekia visiems pristatyti Japonijos kultūrą bei padėti Kaune viešintiems japonams pamatyti kai ką daugiau, nei paprasti turistai. „Hashi“ yra visuomeninė nepelno siekianti organizacija, visuomet atvira naujiems nariams ir idėjoms!

Akimirkos iš klubo veiklos

Daugiau informacijos

hashi.vdu.lt