Drakonų akademija – tai Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro koordinuojamas, formalaus ir neformalaus švietimo įstaigas vienijantis tinklas. 2017 m. įkurtos Drakonų akademijos tikslas yra žinių apie Rytų Azijos kalbas bei kultūras pateikimas ir sklaida. Drakonų akademija daugiausiai jungia mokyklas, kurios domisi Rytų Azijos šalių kultūromis ir norėtų gauti daugiau žinių apie jas ar mokytis jų kalbų.

Kodėl drakonai? Drakonas yra viena iš seniausių mitologinių būtybių Rytų Azijos kultūrose. Skirtingai, nei lietuvių, ar kitų europinių kultūrų mitologijose, jis nėra blogio simbolis, o atvirkščiai, simbolizuoja dangiškąjį gėrį. Todėl drakonas ir buvo pasirinktas kaip simbolis kuriant šį tinklą, tikintis, kad jis padės skleisti žinias ir puoselėti domėjimąsi Rytų Azijos regionu.

VDU Azijos studijų centras siūlo prie Akademijos prisijungusioms mokykloms šias programas:

Drakoniukų klubas: iki kelių mėnesių trunkantys reguliarūs japonų, kinų ar korėjiečių kalbų bei kultūrų užsiėmimai, kuriuos dėsto jauni praktikantai;

Drakoniuko pamoka: vienkartinė pamoka ar užsiėmimas įvairiomis Japonijos, Kinijos, Korėjos kultūros, istorijos, politikos, visuomenės temomis. Taip pat galime organizuoti Rytų Azijos šalyse gyvenusių/studijavusių žmonių pasidalinimą savo patirtimi, praktinius patarimus norintiems keliauti po šias šalis, apie galimybes išvažiuoti mokytis ir t.t.

Viešnagė pas drakoną: pusės dienos ekskursija į Vytauto Didžiojo universitetą Kaune, aplankant Azijos studijų centrą, Sugiharos namus ir išklausant paskaitą kokia nors Rytų Azijos tema. Gali būti derinamas prie VDU vykstančių renginių, pvz. prie Azijos savaitės ir pan.

Jeigu norite prisijungti prie Drakonų akademijos arba pasiteirauti apie mūsų veiklą, rašykite akademijos koordinatorei el. paštu: andrius.bimbiras@vdu.lt.

Drakonų akademijos nariai

Alytaus Jotvingių gimnazija

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija

Druskininkų „Atgimimo“ mokykla

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija

Kačerginės pradinė mokykla

Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla

Studentų atliktos praktikos

Ieva Kniežaitė, RASK 4 kurso studentė, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje vedė japonų kalbos pamokas (2017 m. rudens semestras).

Gerda Šulčiūtė, Marius Vilūnas, Tomas Zulonas, Aušra Urbanavičiūtė, Eglė Kazakevičiūtė, RASK 2 kurso studentai, Alytaus Jotvingių gimnazijoje vedė pamoką „Mitai ir faktai apie Japoniją“ (2018 m. balandžio 10 d.).

Japonistikos klubo Hashi vadovė Kotryna Kvietkauskaitė, kartu su mainų studentais iš Japonijos, Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje mokino vaikus įvairių japoniškų žaidimų bei kaligrafijos (2018 m. gegužės 4 d.).

Kinų kalbos ir kultūros klubo Wu Wei narės Silvija Vaičaitytė ir Karolina Lorenschat, kartu su kinų kalbos dėstytoju Aleksandru Fratila lankėsi Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje. A. Fratila vedė paskaitą apie kinų maisto kultūrą, o Wu Wei narės pamokino moksleivius pinti draugystės apyrankes (2018 m. birželio 12 d.).

RASK programos studentė Dovilė Medytė sėkmingai atliko praktiką Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje. Ji mokė moksleivius kinų kalbos pagrindų. (2018 m. rudens semestras).