Drakonų akademija – tai Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro koordinuojamas, formalaus ir neformalaus švietimo įstaigas vienijantis tinklas. 2017 m. įkurtos Drakonų akademijos tikslas yra žinių apie Rytų Azijos kalbas bei kultūras pateikimas ir sklaida. Drakonų akademija daugiausiai jungia mokyklas, kurios domisi Rytų Azijos šalių kultūromis ir norėtų gauti daugiau žinių apie jas ar mokytis jų kalbų.

Kodėl drakonai? Drakonas yra viena iš seniausių mitologinių būtybių Rytų Azijos kultūrose. Skirtingai, nei lietuvių, ar kitų europinių kultūrų mitologijose, jis nėra blogio simbolis, o atvirkščiai, simbolizuoja dangiškąjį gėrį. Todėl drakonas ir buvo pasirinktas kaip simbolis kuriant šį tinklą, tikintis, kad jis padės skleisti žinias ir puoselėti domėjimąsi Rytų Azijos regionu.

VDU Azijos studijų centras siūlo prie Akademijos prisijungusioms mokykloms šias programas:

Drakoniukų klubas: iki kelių mėnesių trunkantys reguliarūs japonų, kinų ar korėjiečių kalbų bei kultūrų užsiėmimai, kuriuos dėsto jauni praktikantai;

Drakoniuko pamoka: vienkartinė pamoka ar užsiėmimas įvairiomis Japonijos, Kinijos, Korėjos kultūros, istorijos, politikos, visuomenės temomis. Taip pat galime organizuoti Rytų Azijos šalyse gyvenusių/studijavusių žmonių pasidalinimą savo patirtimi, praktinius patarimus norintiems keliauti po šias šalis, apie galimybes išvažiuoti mokytis ir t.t.

Viešnagė pas drakoną: pusės dienos ekskursija į Vytauto Didžiojo universitetą Kaune, aplankant Azijos studijų centrą, Sugiharos namus ir išklausant paskaitą kokia nors Rytų Azijos tema. Gali būti derinamas prie VDU vykstančių renginių, pvz. prie Azijos savaitės ir pan.

Jeigu norite prisijungti prie Drakonų akademijos arba pasiteirauti apie mūsų veiklą, rašykite akademijos koordinatorei el. paštu: simona.vasilevskyte@vdu.lt.