Partneriniai universitetai

1997 metais VDU pasirašė pirmąją studentų mainų sutartį su Japonija – Kansai Gaidai universitetu. Nuo 2005 mezgamos sutartys su Pietų Korėjos, nuo 2009 m. – su Taivano , o nuo 2012 m. – su Kinijos Liaudies Respublikos universitetais. Šių sutarčių dėka kasmet Rytų Azijos šalyse gali studijuoti nemažai mūsų universiteto studentų, taip pat kasmet atvažiuoja studentai iš Japonijos, Pietų Korėjos ir Kinijos.

Šiuo metu yra daugiau nei 50 veikiančių dvišalių sutarčių su Rytų Azijos aukštosiomis mokyklomis:

Japonija (24) Pietų Korėja (12) Taivanas (6) Kinija (17)
Kansai Gaidai universitetas (1997)
Tarptautinis krikščioniškasis universitetas (ICU) (1998)
Vasedos universitetas (2001)
Čiūbu universitetas (2006)
Akitos tarptautinis universitetas (2011)
Gifu nacionalinis universitetas (2012)
Meidži universitetas (2012)
Osakos nacionalinis universitetas (2012)
Sagos universitetas (2013)
Bunkio Gakuin universitetas (2014)
Došišia universitetas (2014)
Jamagučio universitetas (2015)
Šiova moterų universitetas (2015)
Kandos tarptautinių studijų universitetas (2015)
Fukui universitetas (2016)
Tojo universitetas (2016)
Tokijo užsienio studijų universitetas (2017)
Hirošimos universitetas (2017)
Sofijos universitetas (2017)
Nandzano universitetas (2017)
Gunmos universitetas (2018)
Očianomidzu universitetas (2018)
Kvansen Gakuin universitetas (2019)
Meio universitetas (2021)
Čiungango universitetas (2005)
Kiunghi universitetas (2006)
Hankuk užsienio kalbų universitetas (2010)
Dongguko universitetas (2001)
Joungsano universitetas (2010)
Sungšilio universitetas (2010)
Kangvono nacionalinis universitetas (2011)
Pusano nacionalinis universitetas (2012),
Sungkiunkuano universitetas (2012)
Čionnamo universitetas (2013)
Seulo nacionalinis universitetas (2017)
Korėjos universitetas (2018)
Providence universitetas (2010)
Nacionalinis Chengchi universitetas (NCCU) (2012)
I-Shou universitetas (2014)
Nacionalinis Donhua universitetas (2017)
Nacionalinis Taipėjaus Technologijų universitetas (2018)
Nacionalinis Čeng Či universitetas (2018)
Centrinis tautybių (Minzu) universitetas (2012)
Renmin universitetas (2014)
Hebėjaus tarptautinių studijų universitetas (2015)
Lingnano universitetas (Honkongas) (2015)
Kinijos užsienio reikalų universitetas (2016)
Pekino normalinis universitetas (2017)
Džedziango Vanli universitetas (2017)
Kinijos politikos mokslų ir teisės universitetas (2017)
Huaqiao universitetas (2018)
Čangčuno normalinis universitetas (2018)
Minano normalinis universitetas (2019)
Fudziano žemės ūkio ir miškininkystės universitetas (2019)
Siameno universitetas (2019)
Dzinano universitetas (2019)
Šiaurės rytų universitetas (2019)
Šandongo žemės ūkio universitetas (2019)
Hunano universitetas (2019)

Nuo 2012 m. plečiasi ryšiai ir kituose Azijos regionuose. Šiuo metu VDU turi dvišales sutartis su 4 universitetais Pietų ir Pietryčių Azijoje (Jawaharlar Nehru University, Bandung University, Khon Kaen University, Limkokwing University of Creative Technology) bei su 2 universitetais Artimuosiuose Rytuose (Lauder School of Government IDC Herzliya ir Institute of Business and Management).

Azijos studijų srityje vyksta Erasmus plius mainai su Turku, Stokholmo, Helsinkio, Liublianos, Tartu, Talino, Latvijos ir Bukarešto universitetais.

VDU studentai taip pat neretai laimi Kinijos vyriausybines stipendijas, Japonijos Kultūros ir švietimo ministerijos (Monbukagakusho) stipendijas bei Taivano stipendijas, pagal kurias studijuoja Rytų Azijos šalyse.

Studentų mainai su Azijos universitetais yra koordinuojami VDU Tarptautinių ryšių departamentu. Iškilus klausimams, prašome kreiptis į dvišalių sutarčių koordinatorių.


View ASC Friends Network in a larger map

Dažniausiai studentų užduodami klausimai


Atranka dvišaliams mainamsAr studijuojant Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos studijų bei Rytų Azijos regiono studijų programose galima išvykti dalinėms studijoms į Japoniją, Kiniją, Taivaną arba Pietų Korėją pagal dvišales sutartis?

Šiuo metu VDU yra daugiau nei 50 veikiančių dvišalių sutarčių su Rytų Azijos aukštosiomis mokyklomis. Priklausomai nuo universiteto, kasmet priimami 1-2 studentai, todėl 2-3 studijų metais (per du studijų metus) visiems motyvuotiems programų studentams susidarys galimybė išvažiuoti studijoms partneriniuose universitetuose.

Kvietimai teikti paraiškas dvišalių mainų programai yra skelbiami du kartus per metus (į Japoniją – vieną kartą per metus). Partneriniame universitete yra studijuojama 1 semestrą arba 1 metus.
Taip pat vieną kartą per metus skelbiamos atrankos studijoms pagal Kinijos vyriausybės, Konfucijaus instituto, Japonijos vyriausybės (MEXT), Taivano stipendijos. Paprastai informacija apie atrankas skelbiama ASC svetainėje, tačiau ASC šių atrankų nekoordinuoja.

Kokiais kriterijais remiantis bus atrenkami dvišalių mainų programai tinkami studentai?

Dalinėms studijoms išleidžiami studentai turi būti baigę pirmąjį bakalauro kursą. Išimtys daromos tik išskirtiniais atvejais. Studentai, norintys išvažiuoti mainų programai ketvirto kurso (ir ypač paskutinio semestro) metu, turi turėti specialų katedros vedėjo sutikimą ir būti suderinę su savo kursinio/bakalaurinio darbo vadovu.

Kad galima būtų dalyvauti atrankoje dvišalių mainų programai, studentas turi turėti vidurkį, ne mažesnį, nei 8,00 (vidurkis 7,99 netenkina), skaičiuojamą per paskutinius 2 semestrus.

Paraiška teikiama Tarptautinių mainų tarnybai, ir studentas yra kviečiamas į pokalbį. Jo metu vertinama studento motyvacija ir pasiruošimas studijoms.

Net jeigu studentas atrenkamas studijoms, iki išvažiavimo jo paskutiniojo semestro vidurkis negali būti mažesnis nei 8.

Kadangi pragyvenimas Rytų Azijoje yra brangus, ar gausiu papildomą finansavimą?

Tai priklausys nuo universiteto, į kurį važiuosite. Kai kurie Japonijos ir Pietų Korėjos universitetai siūlo stipendijas studentams iš VDU. Tuo atveju, jeigu partnerinis universitetas stipendijos nesiūlo, studentas gali prašyti VDU mobilumo stipendijos dvišalėms sutartims.

Buvau atrinktas dvišalių mainų programai, bet persigalvojau. Ką daryti?

Kuo skubiau informuokite dvišalių mainų koordinatorių. Turėkite omenyje, kad keisdamas savo planus jūs užkertate galimybes kitiems studentams. Šis faktas susilpnins jūsų motyvacijos vertinimą, jeigu ryšitės dvišalių mainų programoje dalyvauti dar kartą.

Esu atrinktas, kas toliau?

1. Pildykite paraiškas užsienio universitetui (koordinuoja ir galutinius dokumentus išsiučia TRT. Studentai tiesiogiai nebendrauja su partneriniu universitetu be TRT leidimo).

2. Gavus priėmimo laišką, toliau tvarkomi stipendijos ir studijų dokumentai (prašymas dekanui dėl išleidimo į studijas; stipendijos informacijos forma, įsipareigojimo forma ir dalykų forma (anglų k.).

Ar reikia imti akademines atostogas?Ar man būtina imti akademines atostogas, jeigu aš išvažiuosiu pagal mainų programą arba pagal kitas (vyriausybines, Konfucijaus instituto, kt.) programas?

Tai priklausys, nuo to, kaip jūs suderinsite savo studijų programą su dalykais, kuriuos ruošiatės studijuoti partneriniame universitete, t.y. ar dalykai ir kreditai, kuriuos studijuosite, bus užskaityti.

Jeigu jums paskiriama VDU mobilumo stipendija, akademinių atostogų imti negalite.

Jeigu išvažiuojate ne pagal dvišalius mainus, bet nenorite imti akademinių ir tikitės užskaityti užsienyje studijuotus dalykus, prašykite Tarpininkavimo rašto Tarptautinių ryšių tarnyboje.
Jeigu manote, kad jūsų studijos nebus suderinamos, patarimas yra geriau imti vienerių metų akademines atostogas, o grįžus iš studijų Rytų Azijoje, tęsti savo studijas VDU.

Kaip sužinoti, ar mano studijos Rytų Azijoje bus suderinamos su mano programa VDU?

Prieš važiuodami į partnerinį universitetą, turite susipažinti su jo siūlomu užsieniečiams dalykų, kurie bus dėstomi jūsų studijų ten semestrą, sąrašu. Permąstę, kurie dalykai tiktų užskaityti RASK programoje, turite užpildyti dalykų formą ir ją pristatyti TRT. Jeigu nesate tikras, konsultuokitės su programos vadovu ir TRT dvišalių mainų koordinatoriumi.

Kadangi atvykus į partnerinį universitetą išaiškėja, kad kai kurie dalykai yra pasikeitę, per dvi pirmasias savaites turite užpildyti galutinę dalykų lentelę ir elektroniniu paštu pristatyti TRT koordinatoriui.
Jeigu semestro metu įvyksta pasikeitimai jūsų studijų plane, turite nedelsdami informuoti apie tai koordinatorių!

Ar man registruotis į studijų dalykus VDU, nors tuo metu studijuoju užsienyje ir nesu pasiėmęs akademinių atostogų?

Ne, į šiuos dalykus registruotis negalima, nes kitaip jie bus jums užskaityti kaip skolos. Registruokitės į pasirinktus dalykus partneriniame universitete ir juos klausykite.

Studijuodami užsienyje VDU galite registruotis tik į šiuos dalykus, kurie yra dėstomi tą semestrą: pažintinė praktika, kvalifikacinė praktika, priešdiplominė praktika (tik suderinus su praktikos vadovu), kursinis darbas, bakalaurinis darbas (tik suderinus su darbo vadovu).

Studento įsipareigojimai studijų užsienyje metuKiek kreditų man reikės surinkti per semestrą?

Kad jūsų studijos būtų užskaitytos VDU, per vieną semestrą jūs turite surinkti ne mažiau nei 24 (1-2 kurso studentams) ir 21 (3-4 kurso studentams) ECTS dalykų.

Rytų Azijos universitetuose kreditai skaičiuojami pagal JAV sistemą, ir kreditų skaičius yra pateikiamas dalyko aprašymuose. Verčiant šiuos kreditus į ECTS turite dauginti iš 2. T.y. jeigu dalykas partneriniame universitete yra 2 kreditų, tai reiškia, kad jis bus užskaitytas kaip 4 ECTS.

Į kreditų skaičių įtraukiami ir dalykai, kuriuos tą semestrą lankysite/klausysite nuotoliniu būdu VDU: praktikos, kursinis darbas ir kt.

SVARBU! Kalbų kreditai gali būti užskaityti ne daugiau negu 12 ECTS kreditams (esant dvigubam valandiniui krūviui 150 val ir daugiau). Įprastai kalba užskaitoma tik 6 ECTS kreditams. Taip pat jei kalbos lygis užsienyje buvo mažesnis nei VDU, jis gali būti neužskaitytas.

Ar partneriniame universitete užtenka mokytis kalbos?

Ne. Kadangi RASK programa nėra lingvistinė, didelę jos dalį sudaro istorijos, religijos, kultūros dalykai. Todėl, kad grįžęs galėtumėte užskaityti dalykus kaip programos dalykus, partneriniame universitete turite mokytis ir juos.

Rezultatų pateikimasKada aš turiu pristatyti dokumentus apie partneriniame universitete pabaigtus kursus ir jų įvertinimus?

Partneriniai universitetai siunčia išklotines tiesiogiai į TRT. Esant galimybei, jei universitetas išduoda prieš išvažiuojant, pažymių išklotinių originalą atiduokite katedrai, o kopiją atsiųskite į TRT. Jeigu pažymių išklotines parsivežate, patys įsitikinkite, jog jos būtų išduotos anglų kalba.

Jeigu parsivežate originalią pažymių išklotinę patys, originalą pristatykite į savo katedrą, o kopiją atneškite TRT.

Kaip bus į dešimtbalę sistemą verčiami mano rezultatai?

Pažymiams paversti naudojamos pažymių išklotinėse nurodytos skalės. Toje pačioje šalyje gali skirtis pažymių sistemos.

Partneriai dažniausiai pateikia pažymius procentine arba balų schema 100 skalėje (pav. jeigu surinkote 75-84, būsite vertinami 8 VDU).

Tam tikrais atvejais užskaitymai gali būti konvertuoti iš žodinės vertės – excellent, very good, good ir t.t. Tokiu atveju jie prilyginami VDU žodiniams įvertinimams – excellent – 10, very good – 9, good – 8, ir t.t.

Jeigu dalykas klausytas „pass or fail“ principu paprašykite dėstytojo balinio įvertinimo raštu kitaip dalykas nebus užskaitytas.

Dalykų užskaitymaiKokie dalykai man bus užskaityti vietoj RASK programos dalykų?

Remdamasi jūsų studijų išklotinėmis, dalykų užskaitymo komisija fakultete priims sprendimus, kurie programos dalykai jums bus užskaityti vietoje dalykų, kuriuos mokėtės partneriniame universitete.
Kaip programos dalykai yra užskaitomi partneriniame universitete išklausyti Rytų Azijos kalbų lygiai. Įprastai užskaitomas vienas lygis (6 ECTS), esant labai dideliam valandiniui krūviui gali būti įskaityti du lygiai – 12 ECTS tuomet Jums gali užskaityti du lygius į priekį.

Svarbu: jeigu sugrįžęs jūs tęsiate kalbos studijas VDU, tačiau jūsų faktinis kalbos gebėjimas neatitinka siūlomo kalbos lygio, kalbos dėstytojas gali siūlyti jus kelti į aukštesnį/žemesnį lygį. Tai daroma D dalykų kreditų sąskaita.

Kalbų kreditus galima užskaityti ir kaip antrąją kalbą. Jeigu mokėtės kitos specialybinės kalbos mainų metu Jums bus galima įsiskaityti ir antros kalbos kreditus.

Dėl užsienyje išklausytų specialybinių (ne kalbos) ir D dalykų užskaitymo kaip RASK programos dalyko, bus sprendžiama katedroje.

Visus dalykus, kurie nebus užskaityti, grįžę turėsite išklausyti su žemesniųjų kursų studentais.

Sudalyvavau partnerinio universiteto organizuotoje vasaros mokykloje (kitame edukaciniame renginyje). Ar galiu tikėtis, kad ši patirtis bus užskaityta?

Jeigu parsivešite iš renginio oficialų pažymėjimą, pateikite jį katedrai. Joje bus svarstoma galimybė jį užskaityti vietoj kurio nors programos dalyko.

Studijų pratęsimasBuvau atrinktas vieno semestro dvišaliams mainams, bet norėčiau pratęsti studijas dar vienam semestrui. Ką man daryti?

Pirmiausia įsitikinkite, kad tenkinate keliamus reikalavimus, t.y. kad esate per einamąjį semestrą išklausęs bent 24 ECTS (1-2 kurso studentai), 21 ECTS (3-4 kurso studentai) programos dalykų ir išklotinės atėjo į katedrą laiku. Tada kreipkitės į TRT programų koordinatorių – pavasario semestro pratęsimams – nuo spalio 1 d. iki spalio 10 d., rudens semestro pratęsimams kovo 1d. – kovo 10 d. užpildydami ir atsiųsdami prašymą dėl pratęsimo. Būsite pakviestas į nuotolinį motyvacinį pokalbį, kurio metu komisija vertins jūsų įgyvendintus tikslus ir pagrįstumą jus palikti tolimesnėms studijoms.

Komisijos sprendimas dėl pratęsimo gali būti “pratęsti su VDU stipendija”, “pratęsti be stipendijos”, “nepratęsti”. Jeigu sprendimas yra “nepratęsti”, partnerinėje institucijoje likti dar vienam semestrui nebegalite.


Narystė:

Association for Asian Studies (AAS)sticker
European Association for Japanese Studies (EAJS)
European Association for Chinese Studies (EACS)
European Association for Korean Language Education
Baltic Alliance of Asian Studies
„Sakura Network“

„Korėjos literatūros vertimų tinklas“

Centro rėmėjai:banner_big_lti150px

Tarptautinis Tošibos fondas
Japonijos fondas
Korėjos fondas
Sumitomo fondas
Suntory fondas
Korėjos studijų akademija
Taipėjaus misija Latvijoje
Vilniaus Universiteto Kunfucijaus institutas