Partneriniai universitetai
1997 metais VDU pasirašė pirmąją studentų mainų sutartį su Japonija – Kansai Gaidai universitetu. Nuo 2005 mezgamos sutartys su Pietų Korėjos, nuo 2009 m. – su Taivano , o nuo 2012 m. – su Kinijos Liaudies Respublikos universitetais. Šių sutarčių dėka kasmet Rytų Azijos šalyse gali studijuoti nemažai mūsų universiteto studentų, taip pat kasmet atvažiuoja studentai iš Japonijos, Pietų Korėjos ir Kinijos.
Šiuo metu yra 41 veikianti dvišalė sutartis su Rytų Azijos aukštosiomis mokyklomis:
Japonija (19) | Pietų Korėja (11) | Taivanas (4) | Kinija (7) |
Kansai Gaidai universitetas (1997) Tarptautinis krikščioniškasis universitetas (ICU) (1998) Vasedos universitetas (2001) Čiūbu universitetas (2006) Akitos tarptautinis universitetas (2011) Gifu nacionalinis universitetas (2012) Meidži universitetas (2012) Osakos nacionalinis universitetas (2012) Sagos universitetas (2013) Bunkio Gakuin universitetas (2014) Došišia universitetas (2014) Jamagučio universitetas (2015) Šiova moterų universitetas (2015) Kandos tarptautinių studijų universitetas (2015) Fukui universitetas (2016) Tojo universitetas (2016) Tokijo užsienio studijų universitetas (2017) Hirošimos universitetas (2017) Sofijos universitetas (2017) |
Čiungango universitetas (2005) Kiunghi universitetas (2006) Hankuk užsienio kalbų universitetas (2010) Dongguko universitetas (2001) Joungsano universitetas (2010) Sungšilio universitetas (2010) Kangvono nacionalinis universitetas (2011) Pusano nacionalinis universitetas (2012), Sungkiunkuano universitetas (2012) Čionnamo universitetas (2013) Seulo nacionalinis universitetas (2017) |
Providence universitetas (2010) Nacionaliniu Chengchi universitetas (NCCU) (2012) I-Shou universitetas (2014) Nacionalinis Donhua universitetas (2017) |
Centrinis tautybių (Minzu) universitetas (2012) Renmin universitetas(2014) Hebėjaus tarptautinių studijų universitetas (2015) Lingnano universitetas (Honkongas) (2015) Kinijos Užsienio reikalų universitetas (2016) Pekino normalinis universitetas (2017) Džedziango Vanli universitetas (2017) Kinijos politikos mokslų ir teisės universitetas (2017) |
Nuo 2012 m. plečiasi ryšiai ir kituose Azijos regionuose. Šiuo metu VDU turi dvišales sutartis su 4 universitetais Pietų ir Pietryčių Azijoje (Jawaharlar Nehru University, Bandung University, Khon Kaen University, Limkokwing University of Creative Technology) bei su 2 universitetais Artimuosiuose Rytuose (Lauder School of Government IDC Herzliya ir Institute of Business and Management).
Azijos studijų srityje vyksta Erasmus plius mainai su Turku, Stokholmo, Helsinkio, Liublianos, Tartu, Talino, Latvijos ir Bukarešto universitetais.
VDU studentai taip pat neretai laimi Kinijos vyriausybines stipendijas, Japonijos Kultūros ir švietimo ministerijos (Monbukagakusho) stipendijas bei Taivano stipendijas, pagal kurias studijuoja Rytų Azijos šalyse.
Studentų mainai su Azijos universitetais yra koordinuojami VDU Tarptautinių ryšių departamentu. Iškilus klausimams, prašome kreiptis į dvišalių sutarčių koordinatorių.
View ASC Friends Network in a larger map
Dažniausiai studentų užduodami klausimai
Atranka dvišaliams mainams
Ar studijuojant Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos studijų bei Rytų Azijos regiono studijų programose galima išvykti dalinėms studijoms į Japoniją, Kiniją, Taivaną arba Pietų Korėją pagal dvišales sutartis?
Šiuo metu VDU yra daugiau nei 25 veikiančios dvišalės sutartys su Rytų Azijos aukštosiomis mokyklomis. Priklausomai nuo universiteto, kasmet priimami 1-2 studentai, todėl 2-3 studijų metais (per du studijų metus) visiems motyvuotiems programų studentams susidarys galimybė išvažiuoti studijoms partneriniuose universitetuose.
Kvietimai teikti paraiškas dvišalių mainų programai yra skelbiami du kartus per metus (į Japoniją – vieną kartą per metus). Partneriniame universitete yra studijuojama 1 semestrą arba 1 metus.
Taip pat vieną kartą per metus skelbiamos atrankos studijoms pagal Kinijos vyriausybės, Konfucijaus instituto, Japonijos vyriausybės (MEXT), Taivano stipendijos. Paprastai informacija apie atrankas skelbiama ASC svetainėje, tačiau ASC šių atrankų nekoordinuoja.
Kokiais kriterijais remiantis bus atrenkami dvišalių mainų programai tinkami studentai?
Dalinėms studijoms išleidžiami studentai turi būti baigę pirmąjį bakalauro kursą. Išimtys daromos tik išskirtiniais atvejais. Studentai, norintys išvažiuoti mainų programai ketvirto kurso (ir ypač paskutinio semestro) metu, turi turėti specialų katedros vedėjo sutikimą ir būti suderinę su savo kursinio/bakalaurinio darbo vadovu.
Kad galima būtų dalyvauti atrankoje dvišalių mainų programai, studentas turi turėti vidurkį, ne mažesnį, nei 8,00 (vidurkis 7,99 netenkina), skaičiuojamą per paskutinius 2 semestrus.
Paraiška teikiama Tarptautinių mainų tarnybai, ir studentas yra kviečiamas į pokalbį. Jo metu vertinama studento motyvacija ir pasiruošimas studijoms.
Net jeigu studentas atrenkamas studijoms, iki išvažiavimo jo paskutiniojo semestro vidurkis negali būti mažesnis nei 8.
Kadangi pragyvenimas Rytų Azijoje yra brangus, ar gausiu papildomą finansavimą?
Tai priklausys nuo universiteto, į kurį važiuosite. Kai kurie Japonijos ir Pietų Korėjos universitetai siūlo stipendijas studentams iš VDU. Tuo atveju, jeigu partnerinis universitetas stipendijos nesiūlo, studentas gali prašyti VDU mobilumo stipendijos dvišalėms sutartims.
Buvau atrinktas dvišalių mainų programai, bet persigalvojau. Ką daryti?
Kuo skubiau informuokite dvišalių mainų koordinatorių. Turėkite omenyje, kad keisdamas savo planus jūs užkertate galimybes kitiems studentams. Šis faktas susilpnins jūsų motyvacijos vertinimą, jeigu ryšitės dvišalių mainų programoje dalyvauti dar kartą.
Esu atrinktas, kas toliau?
1. Pildykite paraiškas užsienio universitetui (koordinuoja ir galutinius dokumentus išsiučia TRT. Studentai tiesiogiai nebendrauja su partneriniu universitetu be TRT leidimo).
2. Gavus priėmimo laišką, toliau tvarkomi stipendijos ir studijų dokumentai (prašymas dekanui dėl išleidimo į studijas; stipendijos informacijos forma, įsipareigojimo forma ir dalykų forma (anglų k.).
Ar reikia imti akademines atostogas?
Ar man būtina imti akademines atostogas, jeigu aš išvažiuosiu pagal mainų programą arba pagal kitas (vyriausybines, Konfucijaus instituto, kt.) programas?
Tai priklausys, nuo to, kaip jūs suderinsite savo studijų programą su dalykais, kuriuos ruošiatės studijuoti partneriniame universitete, t.y. ar dalykai ir kreditai, kuriuos studijuosite, bus užskaityti.
Jeigu jums paskiriama VDU mobilumo stipendija, akademinių atostogų imti negalite.
Jeigu išvažiuojate ne pagal dvišalius mainus, bet nenorite imti akademinių ir tikitės užskaityti užsienyje studijuotus dalykus, prašykite Tarpininkavimo rašto Tarptautinių ryšių tarnyboje.
Jeigu manote, kad jūsų studijos nebus suderinamos, patarimas yra geriau imti vienerių metų akademines atostogas, o grįžus iš studijų Rytų Azijoje, tęsti savo studijas VDU.
Kaip sužinoti, ar mano studijos Rytų Azijoje bus suderinamos su mano programa VDU?
Prieš važiuodami į partnerinį universitetą, turite susipažinti su jo siūlomu užsieniečiams dalykų, kurie bus dėstomi jūsų studijų ten semestrą, sąrašu. Permąstę, kurie dalykai tiktų užskaityti RASK programoje, turite užpildyti dalykų formą ir ją pristatyti TRT. Jeigu nesate tikras, konsultuokitės su programos vadovu ir TRT dvišalių mainų koordinatoriumi.
Kadangi atvykus į partnerinį universitetą išaiškėja, kad kai kurie dalykai yra pasikeitę, per dvi pirmasias savaites turite užpildyti galutinę dalykų lentelę ir elektroniniu paštu pristatyti TRT koordinatoriui.
Jeigu semestro metu įvyksta pasikeitimai jūsų studijų plane, turite nedelsdami informuoti apie tai koordinatorių!
Ar man registruotis į studijų dalykus VDU, nors tuo metu studijuoju užsienyje ir nesu pasiėmęs akademinių atostogų?
Ne, į šiuos dalykus registruotis negalima, nes kitaip jie bus jums užskaityti kaip skolos. Registruokitės į pasirinktus dalykus partneriniame universitete ir juos klausykite.
Studijuodami užsienyje VDU galite registruotis tik į šiuos dalykus, kurie yra dėstomi tą semestrą: pažintinė praktika, kvalifikacinė praktika, priešdiplominė praktika (tik suderinus su praktikos vadovu), kursinis darbas, bakalaurinis darbas (tik suderinus su darbo vadovu).
Studento įsipareigojimai studijų užsienyje metu
Kiek kreditų man reikės surinkti per semestrą?
Kad jūsų studijos būtų užskaitytos VDU, per vieną semestrą jūs turite surinkti ne mažiau nei 24 (1-2 kurso studentams) ir 21 (3-4 kurso studentams) ECTS dalykų.
Rytų Azijos universitetuose kreditai skaičiuojami pagal JAV sistemą, ir kreditų skaičius yra pateikiamas dalyko aprašymuose. Verčiant šiuos kreditus į ECTS turite dauginti iš 2. T.y. jeigu dalykas partneriniame universitete yra 2 kreditų, tai reiškia, kad jis bus užskaitytas kaip 4 ECTS.
Į kreditų skaičių įtraukiami ir dalykai, kuriuos tą semestrą lankysite/klausysite nuotoliniu būdu VDU: praktikos, kursinis darbas ir kt.
SVARBU! Kalbų kreditai gali būti užskaityti ne daugiau negu 12 ECTS kreditams (esant dvigubam valandiniui krūviui 150 val ir daugiau). Įprastai kalba užskaitoma tik 6 ECTS kreditams. Taip pat jei kalbos lygis užsienyje buvo mažesnis nei VDU, jis gali būti neužskaitytas.
Ar partneriniame universitete užtenka mokytis kalbos?
Ne. Kadangi RASK programa nėra lingvistinė, didelę jos dalį sudaro istorijos, religijos, kultūros dalykai. Todėl, kad grįžęs galėtumėte užskaityti dalykus kaip programos dalykus, partneriniame universitete turite mokytis ir juos.
Rezultatų pateikimas
Kada aš turiu pristatyti dokumentus apie partneriniame universitete pabaigtus kursus ir jų įvertinimus?
Partneriniai universitetai siunčia išklotines tiesiogiai į TRT. Esant galimybei, jei universitetas išduoda prieš išvažiuojant, pažymių išklotinių originalą atiduokite katedrai, o kopiją atsiųskite į TRT. Jeigu pažymių išklotines parsivežate, patys įsitikinkite, jog jos būtų išduotos anglų kalba.
Jeigu parsivežate originalią pažymių išklotinę patys, originalą pristatykite į savo katedrą, o kopiją atneškite TRT.
Kaip bus į dešimtbalę sistemą verčiami mano rezultatai?
Pažymiams paversti naudojamos pažymių išklotinėse nurodytos skalės. Toje pačioje šalyje gali skirtis pažymių sistemos.
Partneriai dažniausiai pateikia pažymius procentine arba balų schema 100 skalėje (pav. jeigu surinkote 75-84, būsite vertinami 8 VDU).
Tam tikrais atvejais užskaitymai gali būti konvertuoti iš žodinės vertės – excellent, very good, good ir t.t. Tokiu atveju jie prilyginami VDU žodiniams įvertinimams – excellent – 10, very good – 9, good – 8, ir t.t.
Jeigu dalykas klausytas „pass or fail“ principu paprašykite dėstytojo balinio įvertinimo raštu kitaip dalykas nebus užskaitytas.
Dalykų užskaitymai
Kokie dalykai man bus užskaityti vietoj RASK programos dalykų?
Remdamasi jūsų studijų išklotinėmis, dalykų užskaitymo komisija fakultete priims sprendimus, kurie programos dalykai jums bus užskaityti vietoje dalykų, kuriuos mokėtės partneriniame universitete.
Kaip programos dalykai yra užskaitomi partneriniame universitete išklausyti Rytų Azijos kalbų lygiai. Įprastai užskaitomas vienas lygis (6 ECTS), esant labai dideliam valandiniui krūviui gali būti įskaityti du lygiai – 12 ECTS tuomet Jums gali užskaityti du lygius į priekį.
Svarbu: jeigu sugrįžęs jūs tęsiate kalbos studijas VDU, tačiau jūsų faktinis kalbos gebėjimas neatitinka siūlomo kalbos lygio, kalbos dėstytojas gali siūlyti jus kelti į aukštesnį/žemesnį lygį. Tai daroma D dalykų kreditų sąskaita.
Kalbų kreditus galima užskaityti ir kaip antrąją kalbą. Jeigu mokėtės kitos specialybinės kalbos mainų metu Jums bus galima įsiskaityti ir antros kalbos kreditus.
Dėl užsienyje išklausytų specialybinių (ne kalbos) ir D dalykų užskaitymo kaip RASK programos dalyko, bus sprendžiama katedroje.
Visus dalykus, kurie nebus užskaityti, grįžę turėsite išklausyti su žemesniųjų kursų studentais.
Sudalyvavau partnerinio universiteto organizuotoje vasaros mokykloje (kitame edukaciniame renginyje). Ar galiu tikėtis, kad ši patirtis bus užskaityta?
Jeigu parsivešite iš renginio oficialų pažymėjimą, pateikite jį katedrai. Joje bus svarstoma galimybė jį užskaityti vietoj kurio nors programos dalyko.
Studijų pratęsimas
Buvau atrinktas vieno semestro dvišaliams mainams, bet norėčiau pratęsti studijas dar vienam semestrui. Ką man daryti?
Pirmiausia įsitikinkite, kad tenkinate keliamus reikalavimus, t.y. kad esate per einamąjį semestrą išklausęs bent 24 ECTS (1-2 kurso studentai), 21 ECTS (3-4 kurso studentai) programos dalykų ir išklotinės atėjo į katedrą laiku. Tada kreipkitės į TRT programų koordinatorių – pavasario semestro pratęsimams – nuo spalio 1 d. iki spalio 10 d., rudens semestro pratęsimams kovo 1d. – kovo 10 d. užpildydami ir atsiųsdami prašymą dėl pratęsimo. Būsite pakviestas į nuotolinį motyvacinį pokalbį, kurio metu komisija vertins jūsų įgyvendintus tikslus ir pagrįstumą jus palikti tolimesnėms studijoms.
Komisijos sprendimas dėl pratęsimo gali būti “pratęsti su VDU stipendija”, “pratęsti be stipendijos”, “nepratęsti”. Jeigu sprendimas yra “nepratęsti”, partnerinėje institucijoje likti dar vienam semestrui nebegalite.
Narystė:
Association for Asian Studies (AAS)
European Association for Japanese Studies (EAJS)
European Association for Chinese Studies (EACS)
European Association for Korean Language Education
Baltic Alliance of Asian Studies
„Sakura Network“
„Korėjos literatūros vertimų tinklas“
Centro rėmėjai:
Tarptautinis Tošibos fondas
Japonijos fondas
Korėjos fondas
Sumitomo fondas
Suntory fondas
Korėjos studijų akademija
Taipėjaus misija Latvijoje
Vilniaus Universiteto Kunfucijaus institutas
Kansai Gaidai University
Vieta: Japonija, Osakos prefektūra
Sutartis sudaryta: 1997 04 07
Išvažiavę studentai: Rima Perlibaitė (1997), Dovilė Vaišvilaitė (1998), Rytis Pakrosnis (1999), Vitalij Milkov (2000), Rasa Danytė (2000), Kristina Barancovaitė (2001), Zlatka Šugajevas (2002/03), Aida Kromelytė (2002/03), Simona Sobutaitė (2003/04), Augustė Juraškaitė (2003/04), Greta Grendaitė (2003/04), Olga Kirejeva (2004/05), Lina Borkertaitė (2004/05), Jovita Jazdauskaitė (2005/06), Mindaugas Mickis (2006/07), Petras Kimbrys (2008/10), Vaidas Dačiola (2009/2010), Edgaras Rozočkinas (2010/2011), Julius Pukelis (2011/2012)
Avažiavę studentai: Masaki Wakuda (1999), Akira Yamamoto (2000), Mayu Ohashi (2001), Maki Tanimoto (2001), Tomomi Terashima (2002), Satomi Matsunaga (2005/06), Kayako Takagi (2010/11)
Internetinė svetainė:
International Christian University
Vieta: Japonija, Tokijas
Sutartis sudaryta: 1998 09 22
Išvažiavę studentai: Lina Kildišaitė (1999-2001), Gintarė Šutinytė (2000), Ieva Kudirkaitė (2001), Donata Padlipskaitė (2002), Rima Perlibaitė (2002), Andrius Geležauskas (2003), Rima Mockevičiūtė, (2005/06), Vaida Stankevičiūtė (2006/07), Vaida Vaitkutė (2006/07), Rūta Šimulionytė (2007/08), Ieva Trepkutė (2008/09), Monika Dvirnaitė (2009/10), Vilius Lampickas (2010/11)
Avažiavę studentai: Daisuke Okada (1999), Shinnosuke Nakamura (2000), Miki Kitamura (2003), Yuko Karasawa (2003), Sawao Hikagi (2005/06), Miyuki Akita (2005/06), Asami Yoshizawa (2011/12)
Internetinė svetainė:
Waseda University
Vieta: Japonija, Tokijas
Sutartis sudaryta: 2001 10 03
Išvažiavę studentai: Aurelijus Zykas (2002/03), Kristina Barancovaitė (2002-2004), Justina Razumaitė (2003/04), Marius Žiubrys (2004/05), Mindaugas Indriūnas (2005/06), Rasa Juzėnaitė (2006/07), Linas Didvalis (2007/08), Ignas Sakalauskas (2008/09), Asta Milašiūtė (2009/10), Elena Visockytė (2013/14), Marijus Kriaučiūnas (2014/15)
Avažiavę studentai: Hisashi Shigematsu (2007/08), Atsushi Suzuki (2007/08)
Internetinė svetainė:
Chūbu University
Vieta: Japonija, Aiči prefektūra
Sutartis sudaryta: 2006 03 16
Išvažiavę studentai: Gintarė Sinkevičiūtė (2010/11)
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė:
Chung Ang University
Vieta: Pietų Korėja, Seulas
Sutartis sudaryta: 2005 05 23
Išvažiavę studentai: Vaiva Bardzinskytė (2005/06), Simona Lubaitė (2006/07), Kristina Lapinskaitė (2009 vasaros mokykla), Simona Laukaitytė (2009 ruduo), Brigita Kupstaitytė (2010 pavasaris), Linas Didvalis (2011 pavasaris), Jevgenijus Soikinas (2011 ruduo)
Avažiavę studentai: An Youna (2005/06), Ji Hye Park (2006/07), Jimin Kim (2010/11), Minjeon Kang (2011/12), Joonchul Park (2011/12)
Internetinė svetainė:
Kyung Hee University
Vieta: Pietų Korėja, Seulas
Sutartis sudaryta: 2006 01 26
Išvažiavę studentai: Neringa Vanagaitė (2006/07), Erika Gričkaitytė (2007/08), Marius Griesius (2008/09), Justina Mandravickaitė (2009), Simona Vasilevskytė (2011/12)
Avažiavę studentai: Saet Byul Lee (2006/07), Jeong Min Chae (2007/08), Hoon Chun (2009), Sujin Kil (2009), Taejune Ha (2009/10), Youngkwang Park (2009/10), Dawoon Jung (2011/12), Jinn Kim (2011/12)
Avažiavę dėstytojai: Migang Kim (2007), Jihye Kim (2009), Eunyoung Kim (2010)
Internetinė svetainė:
Dongguk University
Vieta: Pietų Korėja, Seulas
Sutartis sudaryta: 2010 07 19
Išvažiavę studentai: Ignas Funka (2010/11), Aurelija Čėglytė (2011/12)
Avažiavę studentai: Euna Jeong (2010/11), Shinhye Lee (2010/11), Soojeong Park (2011/12), Seona Koo (2011/12),
Internetinė svetainė:
Youngsan University
Vieta: Pietų Korėja, Jangsanas
Sutartis sudaryta: 2010 12 14
Išvažiavę studentai: nėra
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė:
Soongsil University
Vieta: Pietų Korėja, Seulas
Sutartis sudaryta: 2010 09 20
Išvažiavę studentai: nėra
Avažiavę studentai: Seulgi Jong (2011/12)
Internetinė svetainė:
Hankuk University of Foreign Studies
Vieta: Pietų Korėja, Seulas
Sutartis sudaryta: 2010 03 31
Išvažiavę studentai: Eglė Petrauskaitė (2011/12)
Avažiavę studentai: Junghun Han (2011/12)
Internetinė svetainė:
Providence University
Vieta: Kinijos Respublika (Taivanas), Taičungas
Sutartis sudaryta: 2010 08 03
Išvažiavę studentai: Ignas Sakalauskas (2010/11), Marija Gražytė (2010/11)
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė: http://www.pu.edu.tw/english/
Kangwon National University (KNU)
Kangvono Nacionalinis universitetas buvo įkurtas 1947 m. ir yra vienas iš dešimties pagrindinių nacionalinių universitetų, įsikūrusių Čunčione (Chuncheon), Pietų Korėjos Kangvono provincijoje. KNU pabrėžia aktyvių tarptautinių santykių svarbą, yra pasirašęs mainų susitarimus su 91 universitetu iš 26 šalių.
Vieta: Chuncheon (Pietų Korėja)
Sutartis sudaryta: 2011 08 03
Išvažiavę studentai: nėra
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė:http://www.kangwon.ac.kr
Akita International University (AIU)
Akitos universitetas įkurtas 2004 m. Tai – unikalus Japonijoje universitetas, siūlantis tarptautines liberaliųjų menų programas tik anglų kalba. AIU yra mažas universitetas, turintis tik 800 studentų, tačiau labai tarptautiškas. Sutarties pasirašymo su VDU metu jis turėjo 122 partnerių 37 šalyse. Kasmet jame studijuoja apie 300 studentų iš užsienio.
Vieta: Akita (Japonija)
Sutartis sudaryta: 2011 12 13
Išvažiavę studentai: Skaistė Jogelaitė (2014/15), Geistė Umbrasaitė (2014/15)
Avažiavę studentai: Momoko Fujiwara (2014/15)
Internetinė svetainė: http://www.aiu.ac.jp
Gifu University
Tarp visų Japonijos universitetų su kuriais VDU turi mainų sutartį, Gifu universitetas yra pirmasis valstybinis universitetas. Geografiškai jis yra Japonijos centre, kalnuotose vietovėse tarp didžiųjų Japonijos miestų Tokijo ir Osakos. Gifu prefektūroje 1900 m. gimė žymus diplomatas Čijunė Sugihara, 1939-40 m. Lietuvoje gelbėjęs žydų tautybės asmenis. Tai yra svarbus ryšys, siejantis VDU su Gifu.
Vieta: Gifu (Japonija)
Sutartis sudaryta: 2012 01 08
Išvažiavę studentai: nėra
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė: http://www.gifu-u.ac.jp
Central University for Nationalities
Minzu universitetas, kuris yra sukurtas Kinijos tautinėms mažumoms ir daugiausiai dėmesio skiria tautinių mažumų kultūros, filosofijos, religijos tyrimams, yra unikali institucija Kinijos Liaudies Respublikoje. Tai yra pirmoji VDU dvišalė sutartis su aukštojo mokslo įstaiga KLR.
Vieta: Pekinas (KLR)
Sutartis sudaryta: 2012 02 14
Išvažiavę studentai: Andrius Vilkas (2014p)
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė: http://eng.muc.edu.cn
National Chengchi University
Nacionalinis Chengchi (politikos mokslų) universitetas yra viena labiausiai prestižinių aukštojo mokslo įstaigų Taivane (Kinijos Respublikoje). Jis specializuojasi socialiniuose moksluose, ypač politikos srityje.
Vieta: Taipėjus (Taivanas)
Sutartis sudaryta: 2012 05 17
Išvažiavę studentai: Rimvydas Markevičius (2014), Karolis Sabeckis (2014)
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė: http://www.nccu.edu.tw
Meiji University
Meidži universitetas yra privatus Japonijos universitetas, įkurtas 1881 m., laikomas vienu didžiausių ir prestižiškiausių šalyje. Devyniuose universiteto fakultetuose mokosi apie 33 tūkst. studentų. Pagal bendruosius Toyo keizai vertinimus, jis laikomas reitinguojamas Nr. 19 tarp šimto geriausių Japonijos universitetų, o pagal populiarumą stojant užima 8 vietą Tokijo regione. Ypač stiprios yra universiteto teisės, verslo ir administravimo, inžinerijos ir architektūros studijos.
Vieta: Tokijas (Japonija)
Sutartis sudaryta: 2012 10 04
Išvažiavę studentai: nėra
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė: http://www.meiji.ac.jp/cip/english/index.html
Busan National University
PNU yra vienas iš dešimties svarbiausių Pietų Korėjos universitetų ir vienas iš lyderių. Jis yra antrajame pagal dydį Korėjos mieste, Pusane. Jo 12 koledžų ir 6 magistrantūros mokyklose mokosi apie 30000 studentų.
Vieta: Pusanas (Pietų Korėja)
Sutartis sudaryta: 2012 10 22
Išvažiavę studentai: nėra
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė: www.pusan.ac.kr.
Osaka National University
Osakos universitetas yra prestižinis Japonijos universitetas, patenkantis į geriausių pasaulio universitetų penkiasdešimtuką, vienuoliktas Azijos šalių regiono universitetų reitinge.
Vieta: Osaka (Japonija)
Sutartis sudaryta: 2012 10 25
Išvažiavę studentai: Mantas Jakelaitis (2014, MEXT)
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė: www.osaka-u.ac.jp.
Sung Kyun Kwan University
Sungkyunkwan universitetas (SKKU), įkurtas 1398 m. yra laikomas seniausiu iki mūsų dienų veikiančiu universitetu Rytų Azijoje ir ilgą laiką buvo Korėjos Čiosono dinastijos aukščiausia švietimo įstaiga. Šiuo metu tai yra privatus universitetas.
Vieta: Seulas (Pietų Korėja)
Sutartis sudaryta: 2012 10 10
Išvažiavę studentai:
Avažiavę studentai:
Internetinė svetainė: http://www.skku.edu/eng/.
Saga University
Saga universitetas, valstybinis universitetas, yra viena iš svarbiausių aukštojo mokslo institucijų pietinėje Japonijos saloje Kyūšiū. Jis yra Sagos prefektūroje tarp Nagasakio ir Fukuokos miestų. Jo 5 fakultetuose mokosi apie 7000 studentų.
Vieta: Saga (Japonija)
Sutartis sudaryta: 2013 08 02
Išvažiavę studentai: Guoda Arlauskaitė (2014)
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė: http://www.saga-u.ac.jp/english/index.html.
Bunkyo Gakuin University
Bunkyo Gakuin universitetas yra privatus Japonijos universitetas, Tokijuje turintis du studentų miestelius. Keturiuose universiteto fakultetuose mokosi apie 5 tūkst. studentų. Universitetas aktyviai plečia tarptautinių mainų programas, bendradarbiaudiamas su JAV, Kanados, Europos ir Azijos universitetais.
Vieta: Tokijus (Japonija)
Sutartis sudaryta: 2014 03 07
Išvažiavę studentai: nėra
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė: http://www.u-bunkyo.ac.jp/en/index.html.
I-Shou University
I-Shou, esantis antrajame pagal dydį Taivano mieste Kaosiunge, yra privatus universitetas, kurio 8 koledžuose mokosi apie 18 tūkst. studentų.
Vieta: Kaosiungas (Taivanas)
Sutartis sudaryta: 2014-08-??
Išvažiavę studentai: nėra
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė: http://www.isu.edu.tw/en1/index.htm.
Renmin University of China
Renmin universitetas laikomas vienu prestižiškiausių Kinijoje ir ypač didžiuojasi savo humanitarinių ir socialinių mokslų pasiekimais. Šiose srityse pagal oficialius reitingavimus RUC yra vienas iš trijų svarbiausių Kinijos universitetų. Šį universitetą yra baigę daug žymių Kinijos asmenybių: teisininkai, ekonomistai, žurnalistai ir kt. Universitetas turi platų tarptautinių ryšių tinklą ir siūlo daug dalykų anglų kalba.
Vieta: Pekinas (Kinija)
Sutartis sudaryta: 2014 11 03
Išvažiavę studentai:
Avažiavę studentai:
Internetinė svetainė: http://www.ruc.edu.cn/en.
Doshisha University
Doshisha universitetas yra privatus Japonijos universitetas, įkurtas 1875 m. Tai – viena seniausių aukštojo mokslo institucijų Japonijoje. Įsikūręs senojoje Japonijos sostinėje Kiote, jis turi 30 tūkst. studentų ir patenka į Japonijos geriausių universitetų „Global 30“ grupę.
Vieta: Kiotas (Japonija)
Sutartis sudaryta: 2014 12 05
Išvažiavę studentai: nėra
Avažiavę studentai: nėra
Internetinė svetainė: http://www.doshisha.ac.jp.
Kinijos vyriausybinės stipendijos
Vieta: Kinijos Liaudies Respublika
Išvažiavę studentai: Marius Žiubrys (2008/2009, Pekinas), Evelina Vilkaitė (2008/2009, Pekinas), Viktorija Toliušienė (2009/2011, BLCU), Ana Novikaitė (2009/2010, Jilin University), Akvilė Banelytė (2010/2011, Southeast University, Nanjing), Aušra Vrubliauskaitė (2011/2012, BLCU), Justina Pivoriūnaitė (2013, BLCU),
Japonijos vyriausybinės stipendijos
Vieta: Japonija
Išvažiavę studentai: Arūnas Gelūnas, Aurelijus Zykas (1998/1999, Kanazawa universitetas), Rima Perlibaitė (2003/2006, ICU), Linas Didvalis (2011/2014, ICU)
Taivano vyriausybinės stipendijos
Vieta: Kinijos Respublika (Taivanas)
Išvažiavę studentai: Justina Razumaitė (2005/2009, National Chengchi University), Julija Vasilenko (2008/2010)