2024 m. spalio 18–19 d. Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras surengė tarptautinę akademinę konferenciją „Nation Building and Cultural Diversity in East Asia: Challenges, Narratives, Perspectives“, kurioje dalyvavo daugiau nei 30 pranešėjų iš 12 šalių, įskaitant Taivaną, Pietų Korėją, Japoniją, Indiją, Lenkiją, Jungtinę Karalystę ir kitas. Nors dauguma mokslininkų susirinko Kaune, kai kurie pranešimai buvo pateikti nuotoliniu būdu, o visa konferencija buvo atvira visiems susidomėjusiems stebėti internetu, taip pritraukiant platesnę auditoriją. Per dvi dienas dalyviai nagrinėjo temas, tokias kaip multikultūriškumas, intelektualinė ir politinė istorija, nacionalizmas, šiuolaikiniai šalių įvaizdžiai ir religinė įvairovė, sutelkdami dėmesį į konkrečius Taivano, Japonijos, Korėjos ir Kinijos atvejus.
Konferenciją atidarė Humanitarinių mokslų fakulteto prodekano dr. Giedriaus Janausko, Azijos studijų centro vadovo dr. Arvydo Kumpio ir Taivano atstovybės Lietuvoje vadovės Constance Wang sveikinimai. Po to sekė pagrindinis pranešimas, kurį skaitė profesorius Chih-yu Shih iš Nacionalinio Taivano universiteto, analizavęs klasikinius kinų tekstus ir ieškodamas konfucianistinių įžvalgų, kurios galėtų padėti paaiškinti (arba kritiškai vertinti) šiuolaikinę demokratijos ir autokratijos dichotomiją.
Organizatoriai reiškia nuoširdžią padėką visiems dalyviams, studentams savanoriams, VDU administracijai ir visiems kitiems, kurie prisidėjo prie konferencijos sėkmės. Renginys buvo „Spotlight Taiwan“ projekto dalis.
Komaru transporto kompanija kartu su Fukujamos miesto universitetu ir VDU Azijos studijų centru rengia sentintąjį ir jau tradicija tapusį japonų kalbos konkursą. Konkursas skirtas visiems, besimokantiems japonų kalbą Lietuvoje. Kaip ir kiekvienais metais, konkurso organizatoriai žada nustebinti dalyvius ypatingais prizais.
Konkurso tema – „transportas“ plačiąja prasme, įskaitant eismą, keliones ir t.t. Konkurso kalbos turi būti originalios ir sukurtos pačių dalyvių. Kalbas vertins specialiai konkursui sudaryta vertinimo komisija. Bus atsižvelgiama į kalbos taisyklingumą, sklandumą, vaizdingumą, turinį ir atsakymus į klausimus.
Registracija vyksta iki 2024 m. rugsėjo 27 d. (penktadienio), užpildant registracijos formą. Užsiregistravę dalyviai gaus nuorodą, kur reikės atsiųsti savo kalbos tekstą (iki spalio 6 d.).
Jei turite papildomų klausimų galite kreiptis į ASC vyresniąją specialistę Kayako Takagi (kayako.takagi@vdu.lt).
Šių metų spalio 18–19 d. VDU Azijos studijų centras rengia tarptautinę akademinę konferenciją “Nation Building and Cultural Diversity in East Asia: Challenges, Narratives, Perspectives”. Visus susidomėjusius kviečiame ateiti pasiklausyti pranešimų. Konferencija vyks anglų kalba.
Rytų Azija yra vienas iš didžiausią įvairovę turinčių regionų pasaulyje tiek pagal etninę sudėtį, tiek ir pagal tradicinę bei šiuolaikinę kultūrą. Šią įvairovę galima tyrinėti įvairiais akademiniais aspektais – nuo istorijos ir kultūros studijų iki antropologijos ir politikos mokslų. Viena vertus, įvairovė gali būti puoselėjama tyrinėjant įvairialypes jos raiškos formas per meną, kalbą, papročius ir pan. Kita vertus, įvairovė taip pat yra politinis laukas, kuris aktyviai valdomas, kontroliuojamas ir formuojamas per valstybingumo kūrimo, centralizacijos ir ekonominės integracijos procesus. Visoms Rytų Azijos šalims tenka susidurti su istoriniu palikimu, globalizacijos ir migracijos tendencijomis, regionine dinamika, taip pat tapatybės transformacijomis, kurios meta iššūkį tikram ar įsivaizduojamam kultūriniam homogeniškumui. Pavyzdžiui, šią konferenciją iš dalies įkvėpė dideli Taivano piliečių tapatybės pokyčiai bei nacionalinės politikos daugiakultūriškumo srityje plėtojimas. Organizatoriai mano, kad tokie ir kiti atvejai verti nuodugnaus tyrimo, o išvados būtų aktualios ne tik Rytų Azijos regionui, bet ir Lietuvai bei Europai.
Konferencijos metu galėsite išgirsti pranešimus, apimančius istorijos, meno, politikos ir visuomenės sferas. Konferencija abi dienas vyks nuo 9 val. ryto 310 auditorijoje, Putvinskio g. 23, Kaune. Daugiau informacijos galite rasti pilnoje konferencijos programoje.
Konferenciją galite stebėti ir nuotoliu per MS Teams.
Konferenciją organizuoja VDU Azijos studijų centras, remia “Spotlight Taiwan”.
Kviečiame įvairių humanitarinių ir socialinių mokslų sričių tyrėjus teikti paraiškas dalyvauti mokslinėje konferencijoje “Nation Building and Cultural Diversity in East Asia: Challenges, Narratives, Perspectives”, kuri vyks Vytauto Didžiojo universitete (VDU, Kaunas, Lietuva) 2024 m. spalio 18-19 d. Konferencija vyks anglų kalba.
Rytų Azija yra vienas iš didžiausią įvairovę turinčių regionų pasaulyje tiek pagal etninę sudėtį, tiek ir pagal tradicinę bei šiuolaikinę kultūrą. Šią įvairovę galima tyrinėti įvairiais akademiniais aspektais – nuo istorijos ir kultūros studijų iki antropologijos ir politikos mokslų. Viena vertus, įvairovė gali būti puoselėjama tyrinėjant įvairialypes jos raiškos formas per meną, kalbą, papročius ir pan. Kita vertus, įvairovė taip pat yra politinis laukas, kuris aktyviai valdomas, kontroliuojamas ir formuojamas per valstybingumo kūrimo, centralizacijos ir ekonominės integracijos procesus. Visoms Rytų Azijos šalims tenka susidurti su istoriniu palikimu, globalizacijos ir migracijos tendencijomis, regionine dinamika, taip pat tapatybės transformacijomis, kurios meta iššūkį tikram ar įsivaizduojamam kultūriniam homogeniškumui. Pavyzdžiui, šią konferenciją iš dalies įkvėpė dideli Taivano piliečių tapatybės pokyčiai bei nacionalinės politikos daugiakultūriškumo srityje plėtojimas. Organizatoriai mano, kad tokie ir kiti atvejai verti nuodugnaus tyrimo, o išvados būtų aktualios ne tik Rytų Azijos regionui, bet ir Lietuvai bei Europai. (daugiau…)
2024 m. gegužės 16 d. Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras pasitraukė iš 2024 m. gegužės 23-26 dienomis Latvijos universitete vyksiančios konferencijos „Azijos civilizacijų dialogas pagreitėjusioje globalizacijoje“ (“Dialogue of Asian Civilizations in Accelerated Globalization”).
Taip palaikome vieningą Baltijos šalių Azijos studijų aljanso (Baltic Alliance for Asian Studies, BAAS) institucijų poziciją, kurią lėmė konferencijos organizacinio komiteto sprendimų priėmimo neskaidrumas ir angažuoti rezultatai programoje. Azijos studijų centras visada palaikė ir palaikys akademinės laisvės, nešališkumo ir atviros diskusijos principus, kuriais, deja, nesivadovavo minėtos konferencijos organizatoriai. Dėl to visi šeši pranešėjai iš Vytauto Didžiojo universiteto pareiškė norą būti pašalinti iš konferencijos programos.
Taipogi, VDU Azijos studijų centras nepritaria “Baltic Alliance for Asian Studies” pavadinimo naudojimui minėtos konferencijos atveju.
Daugelio pamėgtas ir nekantriai laukiamas festivalis vėl grįžta – balandžio 22-26 dienomis kauniečius ir miesto svečius kvies patirti Azijos kultūrą, tradicijas, šiuolaikinį ir klasikinį meną.
Šiemetinė VDU Azijos savaitė švenčia dešimties metų jubiliejų, tad savo programos įvairumu ir renginių gausa stengsis perteikti šią apvalią sukaktį. Festivalio sėkme rūpinasi Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras kartu su VDU studentų klubais „Hashi“, „Hallyu“ ir „Wuwei“, tad sau artimą Aziją renginiuose ras tiek su regioną bepradedantys atrasti, tiek ir Rytų Azijos žinovai. (daugiau…)
Kauno gyventojus ir miesto svečius kviečiame į savo 10-ąjį jubiliejų mininčią VDU Azijos savaitę (1-oji buvo surengta 2014 m.), kurią organizuoja Vytauto Didžiojo Universiteto Azijos studijų centras (ASC) kartu su studentų klubais „Hallyu“, „Hashi“ ir „Wu Wei“. Šiais metais renginių ciklas vyks balandžio 22-26 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete ir kitose viešose erdvėse. Labai džiaugiamės, kad mūsų renginių laukas vis plečiasi ir šiemet keli vakariniai renginiai vyks šviežiai atnaujintose Ąžuolyno bibliotekos erdvėse, bei kino centre „Romuva“, kuris vėl pasiūlis Azijos šalių kūrėjų filmus. Taip pat šiame kino centre vyks šiuolaikinio šokio menininkų iš Pietų Korėjos bei šokių teatro „Aura“ pasirodymas.
VDU Azijos savaitė yra penkių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas supažindinti visuomenę su Rytų Azijos kultūromis – japonų, kinų, korėjiečių ir tavaniečių. Tai įgyvendinama patraukliai perteikiant kultūros, menų ir virtuvės ypatybes. Prie renginių organizavimo aktyviai prisideda ASC socialiniai partneriai iš visos Lietuvos.
Azijos savaitės programa dar tikslinama. Programą rasite čia:
Šių metų lapkričio 3–4 d. VDU Azijos studijų centras rengia tarptautinę akademinę konferenciją “Challenging relations with(in) East Asia”. Visus susidomėjusius kviečiame ateiti pasiklausyti pranešimų.
Rytų Azija yra vienas dinamiškiausių pasaulio regionų, sulaukiantis visuotinio dėmesio. Rytų Azija, kur gyvena 1,6 mlrd. žmonių ir sukuriama beveik trečdalis pasaulio BVP, dažnai asocijuojasi su augimu, ambicijomis ir inovacijomis. Pastaraisiais dešimtmečiais Rytų Azijos šalys užmezgė daugybę dvišalių ir daugiašalių ryšių, apimančių įvairias sritis – nuo ekonomikos iki aplinkos apsaugos. Kita vertus, šis regionas yra ne tik besiformuojančių galimybių, bet ir daugybės pavojų bei iššūkių židinys. Įtampa tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos, kaimyninių šalių priešiškumas dėl istorinės atminties, karinės galios demonstravimas Taivano sąsiauryje – visa tai verčia tarptautinę bendruomenę nerimauti dėl galimos eskalacijos ir neigiamo poveikio visam pasauliui. Tai rodo, kad tarptautiniai santykiai tiek su Rytų Azija, tiek pačioje Rytų Azijoje gali kelti daugybę iššūkių.
Konferencijos metu galėsite išgirsti pranešimus tiek apie senuosius, tiek ir šiuolaikinius ryšių su Rytų Azija aspektus, apimančius istorijos, meno, politikos ir visuomenės sferas. Konferencija abi dienas vyks nuo 9 val. ryto 310 auditorijoje, Putvinskio g. 23, Kaune. Daugiau informacijos galite rasti pilnoje konferencijos programoje.
Norinčius klausyti pranešimų nuotoliniu būdų, prašome jungtis per šią nuorodą.
Konferenciją organizuoja VDU Azijos studijų centras, remia “Spotlight Taiwan”.
Rugpjūčio 24 ir 25 d. VDU Azijos studijų centre praūžė 36-oji japonų kalbos edukacijos konferencija. Ši konferencija pirmą kartą surengta 1988 m., siekiant palengvinti keitimąsi informacija tarp Rytų Europoje dirbusių japonų kalbos mokytojų.
Iš tiesų, pirmoji konferencija Kaune turėjo vykti dar 2020 m., tačiau dėl COVID-19 pandemijos buvo atidėta. Ir štai šią vasarą konferencija pagaliau įvyko (daugiau…)
Komaru transporto kompanija kartu su Hirošimos universiteto Lietuvos centru ir VDU Azijos studijų centru rengia šeštąjį ir jau tradicija tapusį japonų kalbos konkursą. Konkursas skirtas visiems, besimokantiems japonų kalbą Lietuvoje. Kaip ir kiekvienais metais, konkurso organizatoriai žada nustebinti dalyvius ypatingais prizais.
Konkurso tema – „transportas“ plačiąja prasme, įskaitant eismą, keliones ir t.t. Konkurso kalbos turi būti originalios ir sukurtos pačių dalyvių. Kalbas vertins specialiai konkursui sudaryta vertinimo komisija. Bus atsižvelgiama į kalbos taisyklingumą, sklandumą, vaizdingumą, turinį ir atsakymus į klausimus.
Registracija vyksta iki 2023 m. rugsėjo 11 d. (pirmadienio), užpildant registracijos formą. Užsiregistravę dalyviai gaus nuorodą, kur reikės atsiųsti savo kalbos tekstą (iki rugsėjo 30 d.).
Jei turite papildomų klausimų galite kreiptis į ASC vyresniąją specialistę Kayako Takagi.
Daugiau informacijos galite rasti išsamesniame konkurso aprašyme.
Kviečiame teikti pranešimų santraukas jau ketvirtą kartą vyksiančiai studentų mokslinei konferencijai, kurioje bus pristatomos Azijai skirtos temos. Konferencija vyks balandžio 24 d., 11:00-14:00 val., V. Putvinskio 23-310.
Šis renginys, tapęs integralia VDU Azijos savaitės dalimi, yra organizuojamas VDU Regionų studijų Azijos specializacijos studentų ir VDU Azijos studijų centro bei Kultūrų studijų katedros. Kaip ir kasmet, laukiami įvairiausių krypčių studentai, kurių darbuose bei tyrimuose yra paliečiama Azijos tema, tiek iš humanitarinių, socialinių mokslų, tiek ir menų ar kitų disciplinų. (daugiau…)
Taivano Nacionalionė biblioteka skelbia kvietimą teikti paraiškas gauti stipendijas vizituojantiems tyrėjams ir studentams trumpalaikei programai (iki 3 mėnesių).
Į stipendijos skyrimą gali pretenduoti Taivano studijų ir Pietryčių Azijos studijų specialistai bei jaunieji mokslininkai. Stipendija padengia skrydį pirmyn ir atgal į Taivaną bei kasmėnesines išmokas. Visa papildoma informacija pateikiama pateikiama čia (kinų ir anglų kalbomis).
Kviečiame į susitikimą su Kyumeikan kendo mokyklos atstovais, kurio metu susipažinsite su senovės Japonijos kovos menu, kendo. Išgirsite Edo ir Meidži laikotarpių istoriją, kuri padėjo tuometinių karių (samurajų) kovos lauke naudotą techniką paversti kovos menu.
Pirmojo susitikimo metu, kuris truktų 30 minučių, susipažinsite su istoriją, jums pademonstruos kendo šarvus ir (daugiau…)
Atėjo laikas visiems, kas domisi Rytų Azijos šalių kultūromis, kalbomis, ekonomika, politika ir kitomis sritimis, susirinkti į kasmetine tapusia studentų mokslinę konferenciją, kurią rengia VDU Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų studentai.
Ši konferencija yra puiki galimybė pasidalinti savo sukauptomis žiniomis, darbais bei tyrimais su šios srities kolegomis, išbandyti bei patobulinti save viešojo kalbėjimo srityje, įgauti patirties ir taip pat pasiklausyti bendraminčių pristatymų. (daugiau…)
Domiesi Japonijos politika? O gal giliniesi į Kinijos ekonomiką? Galbūt labai žavi korėjiečių menas ir tradicijos? Nesvarbu, kuria sritimi domiesi, jeigu tai susiję su Rytų Azija, turime tau labai įdomų pasiūlymą! (daugiau…)
VDU Tarptautinių ryšių departamentas informuoja apie vykstančius studijų mainų ir praktikų konkursus bei „Erasmus dienas‘21“, kurios vyks vasario 17, 18 ir 19 dienomis, jų metu studentai galės plačiau susipažinti su mainų galimybėmis. (daugiau…)
Pekino normalinis universitetas patikėjo Užjūrio Kinijos federacijai Europoje rekomenduoti 100 kandidatų iš įvairių šalių verslo administravimo ir viešojo administravimo magistro studijoms (studijos vykdomos anglų kalba). Kviečiame teikti paraiškas. (daugiau…)
Kinijos stipendijų tarnyba skelbia konkursą stipendijoms 2021-2022 m. studijoms Kinijoje. Paraiškas gali teikti Lietuvos, ES piliečiai, bei trečiųjų valstybių piliečiai turintys teisę gyventi Lietuvoje.
Paraiškos gali teikti Lietuvos mokslo ir studijų institucijų visų krypčių grupių/ mokslo sričių atstovai – bakalauro, magistro, doktorantūros studentai. (daugiau…)
Japonijos vyriausybė skelbia konkursą studijų finansavimui Japonijoje pagal japonologijos studijų programą. Numatoma studijų trukmė vieneri metai nuo 2021 m. spalio mėn.
Norintys pretenduoti į stipendiją turi būti bakalauro studentai (nuo antro kurso), turėti pakankamas japonų kalbos žinias ir gerus studijų rezultatus. (daugiau…)