Šių metų lapkričio 3–4 d. VDU Azijos studijų centras rengia tarptautinę akademinę konferenciją “Challenging relations with(in) East Asia”. Visus susidomėjusius kviečiame ateiti pasiklausyti pranešimų.

Rytų Azija yra vienas dinamiškiausių pasaulio regionų, sulaukiantis visuotinio dėmesio. Rytų Azija, kur gyvena 1,6 mlrd. žmonių ir sukuriama beveik trečdalis pasaulio BVP, dažnai asocijuojasi su augimu, ambicijomis ir inovacijomis. Pastaraisiais dešimtmečiais Rytų Azijos šalys užmezgė daugybę dvišalių ir daugiašalių ryšių, apimančių įvairias sritis – nuo ekonomikos iki aplinkos apsaugos. Kita vertus, šis regionas yra ne tik besiformuojančių galimybių, bet ir daugybės pavojų bei iššūkių židinys. Įtampa tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos, kaimyninių šalių priešiškumas dėl istorinės atminties, karinės galios demonstravimas Taivano sąsiauryje – visa tai verčia tarptautinę bendruomenę nerimauti dėl galimos eskalacijos ir neigiamo poveikio visam pasauliui. Tai rodo, kad tarptautiniai santykiai tiek su Rytų Azija, tiek pačioje Rytų Azijoje gali kelti daugybę iššūkių.

Konferencijos metu galėsite išgirsti pranešimus tiek apie senuosius, tiek ir šiuolaikinius ryšių su Rytų Azija aspektus, apimančius istorijos, meno, politikos ir visuomenės sferas. Konferencija abi dienas vyks nuo 9 val. ryto 310 auditorijoje, Putvinskio g. 23, Kaune. Daugiau informacijos galite rasti pilnoje konferencijos programoje.

Norinčius klausyti pranešimų nuotoliniu būdų, prašome jungtis per šią nuorodą.

Konferenciją organizuoja VDU Azijos studijų centras, remia “Spotlight Taiwan”.

Article tags: ,

Rugpjūčio 24 ir 25 d. VDU Azijos studijų centre praūžė 36-oji japonų kalbos edukacijos konferencija. Ši konferencija pirmą kartą surengta 1988 m., siekiant palengvinti keitimąsi informacija tarp Rytų Europoje dirbusių japonų kalbos mokytojų.

Iš tiesų, pirmoji konferencija Kaune turėjo vykti dar 2020 m., tačiau dėl COVID-19 pandemijos buvo atidėta. Ir štai šią vasarą konferencija pagaliau įvyko (daugiau…)

Šeštasis japonų kalbos konkursas

Komaru transporto kompanija kartu su Hirošimos universiteto Lietuvos centru ir VDU Azijos studijų centru rengia šeštąjį ir jau tradicija tapusį japonų kalbos konkursą. Konkursas skirtas visiems, besimokantiems japonų kalbą Lietuvoje. Kaip ir kiekvienais metais, konkurso organizatoriai žada nustebinti dalyvius ypatingais prizais.

Konkurso tema – „transportas“ plačiąja prasme, įskaitant eismą, keliones ir t.t. Konkurso kalbos turi būti originalios ir sukurtos pačių dalyvių. Kalbas vertins specialiai konkursui sudaryta vertinimo komisija. Bus atsižvelgiama į kalbos taisyklingumą, sklandumą, vaizdingumą, turinį ir atsakymus į klausimus.

Registracija vyksta iki 2023 m. rugsėjo 11 d. (pirmadienio), užpildant registracijos formą. Užsiregistravę dalyviai gaus nuorodą, kur reikės atsiųsti savo kalbos tekstą (iki rugsėjo 30 d.).

Jei turite papildomų klausimų galite kreiptis į ASC vyresniąją specialistę Kayako Takagi.

Daugiau informacijos galite rasti išsamesniame konkurso aprašyme.

Kviečiame visus susidomėjusius Rytų Azijos kultūra bei kalbomis stebėti viešus baigiamųjų darbų gynimus.

Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų bakalauro programos gynimai vyks birželio 5-6 d. nuo 9:00 val. Putvinskio g. 23, 310 auditorijoje.

Article tags:

Kviečiame įvairių humanitarinių ir socialinių mokslų sričių mokslininkus teikti paraiškas akademinei konferencijai “Challenging relations with(in) East Asia”, kuri vyks Vytauto Didžiojo universitete 2023 m. lapkričio 3-4 d.

Rytų Azija yra vienas dinamiškiausių pasaulio regionų, sulaukiantis visuotinio dėmesio. Rytų Azija, kur gyvena 1,6 mlrd. žmonių ir sukuriama beveik trečdalis pasaulio BVP, dažnai asocijuojasi su augimu, ambicijomis ir inovacijomis. Pastaraisiais dešimtmečiais Rytų Azijos šalys užmezgė daugybę dvišalių ir daugiašalių ryšių, apimančių įvairias sritis – nuo ekonomikos iki aplinkos apsaugos. Kita vertus, šis regionas yra ne tik besiformuojančių galimybių, bet ir daugybės pavojų bei iššūkių židinys. Įtampa tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos, kaimyninių šalių priešiškumas dėl istorinės atminties, karinės galios demonstravimas Taivano sąsiauryje – visa tai verčia tarptautinę bendruomenę nerimauti dėl galimos eskalacijos ir neigiamo poveikio visam pasauliui. Tai rodo, kad tarptautiniai santykiai tiek su Rytų Azija, tiek pačioje Rytų Azijoje gali kelti daugybę iššūkių. (daugiau…)

Article tags: ,

VDU Azijos savaitė 2023

Kauno gyventojus ir miesto svečius kviečiame į jau tradicija tapusią VDU Azijos savaitę, kurią organizuoja Vytauto Didžiojo Universiteto Azijos studijų centras (ASC) kartu su studentų klubais „Hallyu“, „Hashi“ ir „Wu Wei“. Šiais metais renginių ciklas vyks balandžio 24-28 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete ir kitose viešose erdvėse.

VDU Azijos savaitė yra penkių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas supažindinti visuomenę su Rytų Azijos kultūromis – japonų, kinų, korėjiečių ir tavaniečių. Tai įgyvendinama patraukliai perteikiant kultūros, menų ir virtuvės ypatybes. Prie renginių organizavimo aktyviai prisideda ASC socialiniai partneriai iš visos Lietuvos. Šiais metais prisijungia ir kino centras „Romuva“, kuris Azijos savaitės metu vakarais rodys R. Azijos šalių kūrėjų filmus. Bilietus į filmus galima įsigyti kino teatro kasose bei internetu čia.

Azijos savaitės programą galite rasti čia (PDF).

PROGRAMA: (daugiau…)

Kendo klubas apsilankė VDU

Kovo 29 d. ir balandžio 4 d. VDU studentai turėjo galimybę susipažinti su kendo kovos menu ir patiems išbandyti šį japonų kovos meną.
Pirmojo susitikimo metu VDU lankėsi Kyumeikan kendo mokyklos atstovai – vadovas Ričardas Žilaitis su keliais mokiniais, tarp kurių buvo šį kovos meną praktikuojančių ir jau daugiau nei 10 metų, ir visai neseniai pradėjusių praktikuoti. Per 30 min. trukusį susitikimą mokyklos atstovai supažindino studentus su kendo kovos menu, jo istorija, apranga, pademonstravo kelias kovos technikas ir atsakė į begalę žiūrovų klausimų.

Antrasis susitikimas (daugiau…)

Article tags: , ,

Kovo 3 d. Vytauto Didžiojo universitete lankėsi moksleiviai iš Pakuonio pagrindinės mokyklos, kuriems ASC darbuotojai vedė pažintines pamokėles. Centro vadovas Dr. Linas Didvalis supažindino su Rytų Azijos regiono kultūromis ir galimybes jas studijuoti mūsų universitete, Dr. Arvydas Kumpis patikrino moksleivių žinias apie šį regioną protmūšyje, o kalbų dėstytojos Karolė Miuler, Simona Kumpė ir Ieva Širvelytė iš arčiau supažindino su korėjiečių, japonų ir kinų kalbomis.

ASC mielai veda (daugiau…)

Article tags: ,

Sausio 21-27 d. VDU Azijos studijų centro darbuotojai Arvydas ir Simona Kumpiai vizito Japonijoje metu lankėsi VDU partneriniuose Gifu ir KUIS (Kandos tarptautinių studijų universitetas, Čiba, Japonija) universitetuose, Curugos Žmogiškumo uosto muziejuje bei susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Japonijoje dr. Aurelijumi Zyku.

Vizito Gifu universitete (sausio 23 d.) metu buvo aptarti universitetų bendradarbiavimo ateities planai. Taip pat VDU japonų kalbos dėstytoja Kayako Takagi skaitė viešą paskaitą universiteto bendruomenės nariams, besidomintiems Lietuva. (daugiau…)

Article tags: ,

2022 spalio 27 d. Vytauto Didžiojo universitete lankėsi 27 Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos pirmos klasės gimnazistai. Vizito metu Azijos studijų centro (ASC) vadovas Linas Didvalis  supažindino su Azijos regionu, vėliau mokiniai pasivaržė protų kovų mini turnyre, kurį parengė ASC vyriausiasis specialistas Arvydas Kumpis. Žaidimo nugalėtojų komanda gavo VDU dovanėles. Vizitą užbaigė Rytų Azijos kalbų pradžiamoksliai, kuriuos pravedė dėstytojos Ieva Širvelytė (kinų k.), Karolė Miuller (korėjiečių k.) ir Simona Kumpė (japonų k.).

ASC mielai kviečia susidomėjusias klases taip pat atvykti ir susipažinti su Azijos studijomis ir nuotaikingai bei įdomiai praleisti pusdienį Vytauto Didžiojo universitete. (daugiau…)

Article tags: ,