Be bakalauro ir magistro Rytų Azijos studijų programos bei kalbų paskaitų, VDU yra organizuojami edukaciniai-kultūriniai renginiai, kuriuose galimybę gilintis į Azijos šalių ypatumus turi ne tik universiteto studentai, bet ir visi besidomintieji. Tai – vasaros mokyklos, viešos paskaitos, konkursai, parodos, kiti meno renginiai.

Kultūros populiarinimas nėra pagrindinis Azijos studijų centro tikslas, tačiau tai visiems mums svarbi veiklos dalis, kurią vykdydami bendradarbiaujame su ambasadomis ir kultūros institucijomis Lietuvoje, taip pat su Hashi, Hallyu ir Wuwei klubais.

VDU Azijos savaitės


Nuo 2014 metų Azijos studijų centras kartu su klubais Hashi, Hallyu ir Wuwei organizuoja didžiulio pasisekimo sulaukusią Azijos savaitę, kurios metu kauniečiai ir miesto svečiai gali įvairiapusiškai susipažinti su Rytų ir Pietryčių Azijos šalimis. Renginių ciklas tradiciškai skirstomas į 5 dalis – kalbų (žodžių) diena, maisto (skonių) diena, kovos menų (judesio) diena, kultūros (patirčių) diena bei žinių (idėjų) diena.

2019

Penktoji VDU Azijos savaitė tradiciškai įnešė naujovių – oficialiu renginio simboliu tapo drakonas. Renginio metu vyko kalbų konkursai bei Azijos kino vakarai, ragavome skanius patiekalus bei pasinėrėme į kultūrų mugės šurmulį. Ištroškę iššūkių mokėsi kovos menų, japoniško bon odori šokio, išbandė savo jėgas nešdami japonišką šintoistinę šventyklėlę – mikoši bei susigrūmė protų kovose. Šiais metais akcentavome ir akademinę Azijos pusę – Azijos studijoms Kaune sukako 25-eri.

2018

Ketvirtosios VDU Azijos savaitės 2018 simboliniu gyvūnu tapo drakonas. Renginio metu vyko Azijos kino vakarai, bei Taivano vakaras. Azijos savaitės metu akį džiugino ne tik kovos menai, skanūs patiekalai bei tradicija tapusi kultūrų mugė, bet ir korėjietiško šokio ir muzikos, bei japoniškų būgnų pasirodymai. Renginį uždarė protų kovų turnyras, kurio metu studentai, dėstytojai, kauniečiai bei miesto svečiai galėjo išmėginti savo jėgas. 

2017

Trečiosios Azijos savaitės simboliniu gyvūnu tapo lapė. Renginių metu pirmą kartą labai aktyviai dalyvavo Korėjos ambasada ir Korėjos kultūros centras Varšuvoje. Kiekvienos dienos vakarą vyko susitikimai su Rytų Azijos klubais, kurių metu studentai pristatė Japonijos, Korėjos ir Kinijos kultūras. Renginį uždarė protų kovų turnyras, kurio metu studentai bei dėstytojai galėjo išmėginti savo žinias.

2016

Antrosios Azijos savaitės simboliniu gyvūnu tapo kiškis. Per žinių dieną suorganizuotos ir karjeros kūrybinės dirbtuvės, vėliau tapusios tradicija. Kiekvienos dienos vakarą vyko susitikimai su žymiais žmonėmis, kurie pristatė savo naujausias knygas apie Aziją – Kęstučio Marčiulyno-Bo Haeng Sunim „Laiškai iš Drakono kalnų. Dvasinis vadovas“, Gabrielės Štaraitės „Į Aziją su meile“, Kęstučio Ptakausko „Ryto Rasos sodas“ bei Kristinos Barancovaitės-Skindaravičienės „Japoniška arbatos gėrimo ceremonija pradedantiesiems“ verstą knygą iš japonų kalbos.

2014

Pirmosios Azijos savaitės simbolinis gyvūnas buvo panda. Jos metu be trijų Rytų Azijos šalių taip pat pristatėme Indonezijos kultūrą. Kiekvienos dienos vakarą vyko susitikimai su žymiais visuomenės veikėjais, kurie dalinosi savo patirtimi apie Azijos šalis: Dalia Ibelhauptaitė, Kęstutis Ptakauskas, Jonas Slivka ir Ieva Martikonytė, Andrius Gurskis.

Sugiharos savaitė


2017 metais Azijos studijų centras kartu su partneriais pradėjo organizuoti didelio pasisekimo sulaukusią Sugiharos savaitę. Renginio tikslas yra įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą ir suvienyti lietuvių, japonų ir žydų tautas Kaune. Renginio metu vyksta koncertai, simpoziumas, viešos paskaitos, parodos, kūrybinės dirbtuvės bei kiti renginiai.

2020

Azijos studijų centras kartu su partneriais spalio 12-18 dienomis surengė trečiąją Sugiharos Savaitę, skirtą pagerbti Č. Sugiharos atminimui. Renginiai vyko įvairiose Kauno ir Lietuvos miestuose ir apėmė koncertus, simpoziumus, viešas paskaitas, parodas, kūrybines dirbtuves ir t.t. Renginių metu organizatoriai užtikrino nurodytų reikalavimų laikymąsi visuomenės saugumui užtikrinti pandemijos metu.

Oficiali renginio programa

2018

Azijos studijų centras kartu su partneriais rugsėjo 3-9 dienomis surengė antrąją Sugiharos savaitę, skirtą Čiunės Sugiharos atminimui įamžinti. Savaitę trukęs renginys kvietė į koncertus, simpoziumą, filmų peržiūras, viešas paskaitas, kūrybines dirbtuves ir kitus renginius, kurių metu kauniečiai ir miesto svečiai sužinojo daugiau apie Japonijos kultūrą, Kauno ir Japonijos draugystės istoriją.

Oficiali renginio programa.

2017

Azijos studijų centras kartu su partneriais suorganizavo didžiulio pasiekimo sulaukusią Sugiharos savaitę, skirtą įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą. Sugiharos savaitė suvienijo lietuvių, japonų ir žydų tautas Kaune, kur trijų tautų menininkai susitiko bendruose kūrybiniuose projektuose, mokslininkai diskutavo apie to laikmečio situaciją, o kauniečiai bei miesto svečiai buvo supažindinti su Sugiharos istorija, Japonijos kultūra, regimaisiais Japonijos pėdsakais Kaune. Renginio metu vyko koncertai, simpoziumas, viešos paskaitos, parodos, kūrybinės dirbtuvės bei kiti renginiai.

Oficiali renginio programa.

Kalbų konkursai


Azijos studijų centras nuolatos skatina studentų ir moksleivių tobulėjimą Azijos kalbose, kartu su partneriais organizuodamas kalbos konkursus. Šiomis populiariomis olimpiadomis siekiama puoselėti Azijos kalbų studijas Lietuvoje, suteikti galimybę konkursų dalyviams pasitikrinti savo kalbos žinias bei geriau pažinti savo bendraminčius.

2018 metų rugsėjo 24 d. bendradarbiaujant su Komaru Kotsū fondu ir Hiroshimos universiteto organizuotas japonų kalbos konkursas. Toks jungtinis, kartu su Japonijos partneriais organizuojamas konkursas Lietuvoje vyko pirmą kartą. Konkurso dalyviai pagal japonų kalbos mokymosi patirtį buvo suskirstyti į tris lygius ir varžėsi dėl puikių renginio rėmėjų įsteigtų prizų. Tarp jų buvo I-PAD, elektroniniai žodynai, arbatos ceremonijos rinkiniai, ir pan.

2019 metų gegužės 17 d. vyko antrasis Japonų kalbos konkursas organizuojamas su Komaru Kotsū fondu ir Hirošimos universitetu. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į lygius atsižvelgiant į jų japonų kalbos žinias. Kaip ir praėjusiais metais, konkurso dalyviai varžėsi dėl puikių prizų, tarp kurių kelionė į Japoniją. 

2010 m. kovo mėn, bendradarbiaujant su Vilniaus ir Klaipėdos universitetais, Kaune suorganizuotas antrasis Lietuvoje Japonų šnekamosios kalbos konkursas, kuriame varžėsi dalyviai iš visos Lietuvos. 2012 m. suorganizuotas ketvirtasis, o 2015 m. – penktasis konkursai. Sekant šiuo pavyzdžiu, 2014 metų spalio mėn. pirmą kartą Lietuvoje buvo suorganizuoti korėjiečių ir kinų kalbų konkursai. Jų dalyviai turi progą pademonstruoti savo kalbos žinias bei pasiruošti kalbą pačių pasirinkta tema.

2013 metų spalio 18 d. buvo pradėta dar viena tradicija: įvyko japonų kalbos skaitovų konkursas, kurio tema buvo „Japonijos ir Lietuvos pasakos japoniškai“. Jis susilaukė didelio dėmesio, todėl 2015 m. kovo mėn. buvo suorganizuotas ir antrasis. Jų metu dalyviai raiškiai skaito japoniškų pasakų tekstus, juos patraukliai pristato, o taip pat praktikuojasi versti lietuviškas pasakas į japonų kalbą.

Visų konkursų dalyviai vertinami kompetentingų komisijų ir gauna pažymėjimus apie savo laimėjimus. Šių renginių partneriai yra: Japonijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos ambasada Japonijoje, Nihongo Saron, Kikkoman, Japonijos fondas, VU Konfucijaus institutas, Vilniaus universitetas, Klaipėdos universitetas, „Jukari“ ir kt.

Time for Asia
„Time for Asia“ (liet. „Laikas Azijai“) tai renginių ciklas, koordinuojamas Azijos studijų centro, kurio metu reguliariai pristatomi įdomiausi bei aktualiausi šiuolaikinės Azijos aspektai, daugiausiai dėmesio teikiant politinėms, socialinėms, ekonominėms ir kultūrinėms tematikoms. Pagrindinis renginių tikslas yra supažindinti visuomenę su šių laikų Kinija, Korėja ir Japonija, įskaitant ir platesnį Rytų Azijos regiono vaidmenį tarptautinėje arenoje.

„Pastebime, kad susidomėjimas Rytų Azijoje vystančiais procesais Lietuvos viešojoje erdvėje vis dar yra vangus, – sakė Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas, – Nepaisant to, kad XXI a. vis dažniau įvardijamas kaip „Azijos amžius“, o regionas yra reikšmingas tiek savo ekonominiu potencialu, tiek gyventojų skaičiumi, daugumai lietuvių jis atrodo tolimas, o ten vykstantys procesai – neaktualūs. Tikimės, kad naujasis renginių ciklas „Time for Asia“ paskatins visuomenę ir jaunimą geriau suprasti regiono tendencijas ir jomis domėtis.“

„Time for Asia“ renginiai vyksta rudens ir pavasario semestrų metu, yra nemokami ir atviri visiems.

Iki šiol vykę ciklo renginiai:

2016 m. spalio 24 d.: Is China on the Cusp of a Middle-Class Revolt? (prof. Tomoko Ako)

2016 m. lapkričio 28 d.: The Two Koreas in Post-Cold War era: Cooperation and Crisis (dr. Yu-Ree Kim)

2017 m. balandžio 11 d.: Contemporary Subcultures in China (Alex Fratila)

2017 m. balandžio 24 d.: Taiwan’s Dynamic Civil Society (Rong-Chuan Wu)

2017 m. spalio 19 d.: Certainty vs. Volatility and Turbulence: China’s Foreign Policy and the World (prof. Jisheng Sun)

2017 m. spalio 27 d.: Deep Tibet: Emerging Trends in Tibet Today (Vincent Metten)

2018 m. vasario 28 d.: China’s Foreign Policy: Peace, Development and Cooperation (prof. Gao Fei)

2018 m. balandžio 15 d.: China’s Relations with (Re-)Emerging Powers and Regions (dr. Konstantinas Andrijauskas)

2018 m. balandžio 17 d.: World Peace Through Ancient Indian Wisdom (prof. C. Upender Rao)

2018 m. lapkričio 5 d.: Language and Cultural Revitalization and Sustainability in Taiwan (prof. Apay Ai-yu Tang)

2019 m. balandžio 30 d.: Overlapping regionalism in East Asia (prof. Jorge Garzón)

2019 m. kovo 4 d.: Lithuania-Korea Relations and Peace Process on the Korean Peninsula (ambasadorė Mira Sun)

2019 m. balandžio 30 d.: Overlapping regionalism in East Asia (prof. Jorge Garzón)

2019 m. rugsėjo 27 d.: Seven Days in Tibet (dr. Linas Didvalis)

2019 m. lapkričio 26 d.: „Pasiklydus vertime Helsinkyje?: Čiunės Sugiharos žvalgybinė veikla tarpukario Suomijoje“ (Šingo Masunaga)

2020 vasario 25 d.: Contemporary China – invisible behind the visible (Dr. Vida Mačikėnaitė)

2020 spalio 22 d.: Nuotolinis susitikimas su buvusia Lietuvos ambasadore Kinijoje

Kultūriniai renginiai


Viešos paskaitos

Centras pastoviai organizuoja viešas paskaitas VDU studentams, moksleiviams, miestiečiams, kuriose dalyvauja įvairūs mokslo, meno, politikos, ekonomikos pasaulio atstovai iš Lietuvos bei užsienio.

Parodos ir kiti renginiai

Nuo 2005 m. Azijos studijų centras organizuoja tušo tapybos, kaligrafijos, tapybos, grafikos, fotografijų ir kitas parodas, pristatančias Azijos kultūrą. Jis taip pat koordinuoja ir priima iš Korėjos, Japonijos ir Kinijos atvykstančius menininkus, rengia spalvingus kultūrinius pasirodymus.

ASC vykę įsimintiniausi renginiai:

2019 m. rugsėjo 27 d. Dr. Lino Didvalio paskaita „Septynios dienos Tibete“

2019 m. birželio 17 d. Filmo „Mikoshi Guy “ premjera

2018 m. lapkričio – gruodžio mėn. Japoniškų pašto ženklų paroda „Japonams įsiminę XX a. įvykiai“

2018 m. balandžio 26 d. Filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ premjera

2017 m. spalio mėn. Taivano lėlių paroda „Taivanas ir jo kultūra“

2017 m. gegužės 12 d. Kabukio teatro pasirodymas

2017 m. gegužės  8 d. Dr. T. Sato paskaita apie kandži

Vasaros mokyklos


„START+“ vasaros kursai

2018 m. Azijos studijų centras organizavo Hirošimos universiteto „START+“ vasaros kursus. Studentai atvykę iš Japonijos intensyviai studijavo anglų kalbą ir susipažino su Lietuvos istorija, kultūra ir menais bei svečiavosi lietuvių šeimose.   

2019 m.

2018 m.

2008-2009 m. Azijos studijų centras organizavo vasaros mokyklas. Vyko trys mokyklos, skirtos Japonijos ir Korėjos kultūroms, kurių dalyviai ne tik klausėsi paskaitų, skaitomų Lietuvos bei užsienio specialistų, bet ir praktiškai mokėsi kaligrafijos tušu, raku keramikos, bonsai, arbatos ceremonijos, kardų meno kendosamulnori būgnų, vėduoklių šokio, kaukių teatro paslapčių.

2009 metų vasaros mokykla „Tarp Japonijos ir Korėjos“

2009 metų tarptautinė vasaros mokykla „Korean language and culture summer school“

2008 metų vasaros mokykla „Japonų kultūros ištakos ir bruožai“